Gece Korucusu

Gece Korucusu

4.1
Yazar
Koyu Mavi Hindistan Cevizi Sütü
Çevirmen
Harami
Editör
Harami
Bölüm Sayısı
735 Bölüm
Bölüm / Periyot
10 Bölüm / Hafta
Aylık Kitap

HakkındaSerinin Bölümleri

Kitap Hakkında

 Ruhu zayıf bir soylunun bedenine göç ettikten sonra, Maven bu dünyaya aşina olduğunu fark etti. Bir önceki hayatında oynadığı oyunun dünyasıydı burası ve… Lanet! Büyük Felaket’ten önce sadece altı ayı vardı.

 Eski bir zirve oyuncusu olarak, dünyayı kurtarmak için savaşacaktı doğal olarak… Tabi ki hayır. Zaman, planlama ve önündeki etkinliklere hazırlanma zamanıydı, sahip olduğu bilgiyi, tanrılarla savaşmak yerine, diğerlerinin önüne geçmek için kullanmalıydı. Bu yeni dünyada Maven’in yolculuğuna siz de dahil olun.

........

 Efsanevi oyuncu Maven’in ruhu, ‘Felaket’ arifesinde olan bir evrene göçer. Bu dördüncü çağdır. Tanrılar birlik olarak Kozmik Büyü Havuzu’nu yok etmişlerdir. Kaderin Dördüncü Tablosu ölümlü bir dünyaya gebedir. Tanrılar, şeytanlar, efsanevi savaşçılar, iblisler, ejderhalar ve diğer efsanelere konu olmuş varlıklar birbirleri ardına ortaya çıkmaktadırlar. Elindekileri korumak için, Sevgili Maven’in gölgelere çekilmekten başka bir şansı yoktur. Bu hikaye, karanlık çağdaki genç bir korucunun, Gecenin Hükümdarı olmasının öyküsüdür.

Bölüm Sürekliliği:
3.8
Çeviri Kalitesi:
4.0
Hikaye İlerleyişi:
4.2
Karakterler:
4.0
Yaratılan Dünya:
3.9
Toplam Oylama 138
Ortalama Puan 4.1 / 5
BadNiyetliSeviye 1 4.2

Seri güzel gidiyor , gelecek bölümlerinde çok iyi gideceğinden eminim. 5 bölüm bir bardak su gibi gitti resmen. Okumanız tavsiye edilir

ozanilgunSeviye 10 4.4

Sürükleyici. Oyunun içinde gibi hissettiriyor. Tabii bunda çevirmenin de katkısı yadsınamaz.

ArinSeviye 1 4.6

Güzel bir seri ve kaliteli bir çeviri devamını hevesle bekliyorum.

AzureelderSeviye 1 4.8

Bu seride mükemmel bir potansiyel var hani ne desem gerçek bir hayat ve oyun temasını hissediyorsun ben zhan long ( başka bir seri) dan çok daha derin olduğunu hissediyorum bence potansiyeli daha fazla bu seriyi çeviren arkadaşın pto yu çok kasmadan bunada haftada iki bölüm bari atsa mükemmel olurdu bu benim isteğim

İsimsiz OkuyucuSeviye 1 5.0

Arkadaşın biri şiddetle tavsiye etti, hadi bakalım başlayalım.
Çevirmen arkadaşa yeni seri için teşekkür ederim.

CihanSeviye 1 4.8

Bu ne arkadaşım ya önüne gelen yorum yazmış adına da inceleme koymuş. Kaç bölüm okudunuz ki inceleme yapıyorsunuz onu bana söyleyin. Sitede kesinlikle düzeltilmesi gerek kısım budur. 300-500 karakter olacak ki önüne gelen yazmasın neyse.

Kitabın güncelini takip edenlerdenim. Bir keresinde evrendeki genişliği ve ilerleyişi şu ana kadar okuduğum tüm novellerden daha güzel ve daha detaylı. Adam oturmuş ince düşünmüş. Buna kimsenin itirazı olmaz. İleri de görüceksiniz zaten. Hikayenin ilerleyişi karakterin yaşadığı olaylara göre bayağı iyidir. Olaylar sıralaması ve dünyayı önceden bilmesinden zaten onun planında. Aslında buna oyun noveli denilemez. Karakterde oyun penceresi ve tecrübe sistemini kendi dünyasına entegre etmiş. Yani günümüz dünyasında böyle bir durum olduğunu düşünebilirsiniz. Yazacak çok şey var ama okumak daha heyecanlı. Pişman olmazsınız...

QuanQxSeviye 18 4.4

In reply to by Cihan

@Cihan Öncelikle kardeşim doğru söylüyorsun fazla bölüm yok neyin incelemesini yapıyoruz. Burda amaç yorum yazmak,çevirmene destek vermek, üstten bir yer kapmak ve seri ilerledikçe yorumunu düzenlemek ve fikrini belirtmek, yorum düzenleme seçeneği bu yüzden var zaten. inşallah kendimi anlata bilmişimdir.

@QuanQx çevirmene destek vermek istiyorsan gider taş alırsın. 3-5 kelimeyle seri çok güzeldir, kesinlikle öneririm yazıları spamdan başka bir şey değil. Bunlarla çevirmeni desteklemezsin aksine yoluna taş koyarsın. Eğer bir hikayeyinin incelemesini yapacaksanız bir bilgi birikiminiz olmalıdır. Onun dışında yazılan her yorum saygısızlıktır.

@QuanQx çevirmene destek vermek istiyorsan gider taş alırsın. 3-5 kelimeyle seri çok güzeldir, kesinlikle öneririm yazıları spamdan başka bir şey değil. Bunlarla çevirmeni desteklemezsin aksine yoluna taş koyarsın. Eğer bir hikayeyinin incelemesini yapacaksanız bir bilgi birikiminiz olmalıdır. Onun dışında yazılan her yorum saygısızlıktır.

QuanQxSeviye 18

In reply to by Cihan

@Cihan zaten senin dediğin gibi insanlar var haklısın ama (bu bile serinin ne kadar okunduğunu anlatır bize) bunun içine de herkesi alamazsın ve burada destekten kastım manevi destek zaten taş alarak maddi anlamda da destek oluyoruz.

oppgfbnmSeviye 1 5.0

Bu beş bölüme bakarak söyleyebilirimki eğer tempoyu sürdürebilirse pto yu rahat sollar lms den sonra ilk kez ilgimi bir seri bu kadar çekti umarım ki seri çabuk devam eder yoksa dayanamayıp ing okuyacağım :D

firat_168Seviye 3 4.0

oyun tarzında novelleri seven kişilerin seveceği bir tarzı var bir korucu ve suikastçinin birleşimi bir ana karakter güzel ve hoş bir seri :)

bedu16781Seviye 1 5.0

Herkese tavsiye edeceğim bir seri hikaye düşündüğümden çok daha akıcı ve eğlenceli emeği geçenlerin ellerine sağlık kitabı okurken hiç sıkılmayacağınıza emini hikayenin beşlide en güzel kısmı ana karakterin neler olacağına daha önceden az çok biliyor oluşu kitaba ayrı bir hava katmış

Golden Wolf TRSeviye 1 4.8

Oyun vesaire bayağı okuduğumdan sıkılmıştım, daha önce görüp konusu yüzünden okumamıştım ama konusuna bakmayıp açınca... Kesinlikle klişenin dışında, emeği geçen arkadaşa sonsuz teşekkürler. Konusu, anlatımı, sürükleyiciliği tam kıvamında enfes bi seri ;)

TeyrSeviye 1 4.4

Güncelini okuyan biri olarak gayet iyi novel olduğunu söyleyebilirim.Etiket olarak oyun dense bile tecrübe sistemi dışında oyun novelleriyle pek ilgisi yok, daha çok reankarnasyon modeline benziyor.Novel güzel ancak bana göre bolum sayısı oldukça az.800+ bolumde son bulması eksiklik bana göre.Novelde en sevdiğim taraf gereksiz uzatmalardan, tasvirlerden filler tarzı bölümlerden kendini tekrar eden (farklı bölümde aynı şeyleri tekrarlayıp kafa şişiren saçmalıklar) anlatımlardan kaçınmış yazar.Popüler çoğu noveli okuyan, takip eden biri olarak şunu soyliyeyim bu novelde en beğendiğim taraf bu oldu.Hani bu cinli novel yazarları kullandığı kelime başına ücret aldıkları için böyle durumlar birçok novelde mevcut.Konu ve ilerleyiş olarak wmw (büyücünün antik soyu) tarzı ilerlediğini düşünüyorum.yalniz wmw deki kadar herşeyi sistemine bağlayamıyoruz.Ancak önceden durum hakkında bilgi sahibi olması başkarakteri torpilli yapıyor.Bu torpilin başka yerlere bağlanacağı düşünüyorum.Buna yönelik ipuçları ileriki bölümlerde verilecek.
Güzel ve değişik bir seri yani.Şans verilmesi gerekir diye düşünüyorum.

NURRSeviye 1 4.4

Yeni çeviriniz hayırlı uğurlu olsun heyecanla bekliyorum ellerine sağlık

QuanQxSeviye 18 4.0

Ana karakterin soğuk kanlı olması çok iyi , dünya iyi kurgulanmış seri fazla uzun değil zaten gereksiz de uzatmaya gitmemişler okumanızı tavsiye ederim.

KonekoSeviye 1 4.0

Kitabı 1 günde okudum ve çok güzel bir seri umarım böyle devam eder <3
ayrıca kitaba direk bağlanıyorsunuz böyle öbür bölümde ne oluyor acaba ? diye öbür bölüme geçiyorsunuz ve bi bakmışsınız 90 bölüm :^^3

cansivriSeviye 1 4.6

Merhaba arkadaşlar, bu sitede okuduğum ve sevdiğim ilk kitaptan spoiler vermeden bahsedeceğim. Öncelikle masa üstü FRP/RPG ve batı fantazyasıyla yakından ilgileniyorsanız, kaçırmamanız gereken bir LightNovel. Sandığınız kadarda DnD temellerini aldığı için, her yerin oyun istatistikleriyle taşacağını da zannetmeyin; serinin önceliği kurgunun yanda! Kısaca serinin bahsini açacak olursam, diğer WebNovellere nazaran karşımızda gerçek bir kişiliğe sahip bir karakter var. Bu karakter serinin ilerleyişini kendi emekleriyle şekillendiriyor; şans sadece karakterimizin kontrolündeyken bir etken. Bunun dışındaki bütün random gerçekleşen olaylarla, nadiren karşılaşıyoruz. Seriyi daha iyi kavramanız için, okuduğum bu 100 bölümün özetini geçmeyeceğim. Açıklamayı okuduysanız, direkt okumaya başlamanızı tavsiye ederim. Kurgu hemen başlıyor, sabretmeniz gereken hiçbir yer yok. Seri boyunca doluluğu hissedebiliyorsunuz. Şimdi diğer incelemelerimde olduğu gibi, seriye bu puana layık görmemin etmenlerini teker teker açıklayayım.

Ana karakterimiz Maven kuralına göre oynamayı seven, ama el verdiği şekilde kuralların dışına çıkmaktan gocunmayan, hırçın ve bir o kadar da soğuk kanlı. Sahip olduğu şeylere değer veren bir karakterimiz, ona bir yamuk yapılmadığı sürece aynı saygıyı gösteren bir karakter. Gelişen bir olay üzerine, kendisini zayıf bir vücut ile kıyamete yakın bir zamanın içinde bulmuş ve bu olay karakterimizin kedisinin sahip olduğu her şeye, sıkıca bağlanmasına neden olmuştur. Bundan sonrasını da kendiniz okursunuz. :D

Bazı karakterler seride yeterince işlenmemiş olsa da kişiliklerini ortaya koyabilecek kadar yer sahibi olabiliyorlar. Yan karakterlerden de önemsiz sadece geçiş için kullanılan karakterlerin bile, kendilerine ait rollerini sundukları ve hatta kendilerinin olmadığı zaman içerisinde etkilerini görmek mümkün. Bazı karakterlerse bir role sahip değillerse, gereksiz tasvirleri yapılmıyor. Şahsın seride kalıcı bir yeri varsa eğer, sadece ismi anılıyor; o kadar! Bunların dışında, bütün yan karakterler özel ve eşsiz olduklarını hissettiriyor. Mevenin kaderin bir cilvesiymiş gibi birkaç kez karşılaştığımız anti heromuz bile, karakterin kendi gelişimine tanıklık etmemizi kolaylaştırıyor. Altını çiziyorum, karakterler bir saf tutuyormuşçasına iyilik ve kötülük çekişmesi yaşamıyorlar. Sanki gerçek bir bireymişçesine, kendi çıkarları doğrultusunda yolları kesişen karakterler olarak görüyoruz; yoksa hiçbir karakteri birbiriyle alıp veremediği yok! Olaylar geliştikçe anca birbirleriyle kanlı bıçaklı oluyorlar.

Gelelim kurguya, yazarımız ne bizi boşta bırakacak kadar az tasvir yapıyor; nede hayal edişimizin önüne geçecek kadar fazlasını yapıyor. Yazarımızın betimlemeleri de olaydan kopacağımız şekilde yapılmıyor; olayın içindeki bütün işleyişi kafamızda canlandırabiliyoruz. Şimdi yaratılan evrenden bahsetmem gerekirse; ejderhaların, farklı ırkların cirit attığı, tanrıların bir gözünün dünyanın odağında olan, birbirinden farklı tarikatın yıkımı peşinden getirdiği ve büyücülerin tek tek gücünü yitirip peşinden kıyametin geldiği bir evren. Son derece uçuk kaçık olmaktan uzak, bir o kadarda fantastik dengeli bir evren. Şehir sokaklarının arasında kaybolduğumuz bu seride, alttan alttan bütün sosyal sistemin yıkılışına tanık oluyoruz.

Bütün bunları ele aldığımda, seriye olan notum 8,5 oluyor.

HaramiSeviye 1

In reply to by cansivri

@cansivri Güzel bir değerlendirme olmuş, çoğu noktaya spolier vermeden değinmişsin ve altyapıyı gayet iyi bir şekilde anladığın belli oluyor. Değerlendirmedeki tek eksik neden puan kırdığını belirtmemen olmuş.

Zaman ayırıp böyle ayrıntılı bir inceleme yazdığın için teşekkür ederim, eline sağlık.

cansivriSeviye 1 4.6

In reply to by cansivri

@Harami okuduğun için, ben teşekkür ederim. Benim için bir şeye 5 üzerinden 5 verebilmek için; bir peygamberin yeryüzüne gelip, tolkieni diriltmesi kadar ilahi bir şey olması gerekiyor. Bu yüzden bir seriye 8 vermem tam not sayılabilir. :D Oylamalarda da çeviri kalitesine, bölüm sürekliliğine (valla her hafta 15 bölüm çevriyorsun ellerine sağlık) ve hikaye ilerleyişine 5 verdim. Geri kalanlar 4de sabitlenmiş durumda, yani bu seriye canı gönülden bağlanmış durumdayım. :D

NetIronSeviye 1 4.8

Gerçekten çok güzel bi seri ve fazlasıyla sürükleyici. 100. bölüme nasıl geldim anlamadım 😂

MüptezelSametSeviye 1 5.0

Oyunları seven fakat gerçekçilik arayan kişiler kesinlikle okumalı.Karakter intikam peşinde koşmadan güçlendikçe karakteri bozulmayan bir seri.Ayrıyetten bu novelde yüksek dozda "AMAN AMAN NEREYE GELDİK BIRASI NERESİ DAHA DEMİN EVDEYDİK” bulunur.

GÜNÜNÜZ YEŞİLLİKLE DOLSUN 😂

ananaslıpatrickSeviye 1 4.4

Kitap başlarda çok sarmasa da ilerledikçe yeni bölümü daha bı sabırsızlıkla beklememizi sağlıyor. Hikaye ilerleyiş banai biraz yavaş gelse de gayet güzel. Hikayede geçen öbür kahramanlar hakkında da daha detaylı bir betimleme olsa daha güzel olabilirmiş. Ben gayet beğendim. Okumaya başlayacak olanlara öneririm.

BluishgraySeviye 1 4.4

Hikaye belli bir oyun dünyasında geçmektedir. Oyunun başlangıç serüveninde başlayan karakterimiz karakterleri ve gelecek güncellemeleri bilmesine rağmen olay örgüsünde yaptığı değişiklerle nerelere gelecek derken bir bakmışsın bölüm bitmiş. Sürükleyici bir olay örgüsü olan hikayeyi okurken seveceksiniz.

by.Seviye 1 5.0

gerçekten sevdiğim kitaplar arasında hızla yükseliyor çok güzel bi hikaye elinize sağlık

ivfourerSeviye 1 4.6

Romanın çevirmeni oldukça iyi çeviriyor ve bölümler hızlı çevriliyor. ( Roman toplam 800 bölüm ve yanılmıyorsam ingilizce çevirisi çoktan 500'ü geçti ve ingilizce çevirisi de süratle devam ediyor.) Roman oldukça sürükleyici ve romanın evreni oldukça iyi.

gkhnnzn38Seviye 20 4.2

Seri güzel bir okumanızı tavsiye ederim ama yaratılan dünya hakkında oyun noveli olarak diğer oyuncular gelecek mi bazı farklılıklar var

HaramiSeviye 1 5.0

In reply to by gkhnnzn38

@gkhnnzn38 Oyun kategorisinde bulunmasının nedeni ana karakterin sahip olduğu istatistik penceresi ve görev penceresi gibi unsurlar, bir de daha öncesinden şu anda içinde bulunup yaşadığı Faenin Dünyası'nı, ruhu bu dünyaya göç etmeden öncesinde oyun olarak oynamış olması.

melihk690Seviye 1 4.8

Haramiye selamlar seviliyon. En sevdigim serilerden biri bunuda sonuna kadar bitirirsin insallah

Tolunay YıldızSeviye 1 4.8

En baba anakarakterlerden birine sahip olan bu seride herşeyden güzel bir parça bulacaksınız. Şuan karakter hala güçlenme aşamasında olsa bile (Bunu yazarken 147. bölüme kadar açık) ilerleyen safhalarında dehşet aksiyon olacağına dair söylentiler var. Geleceği olan bir seri

ZorBey34Seviye 1 5.0

Kitap gayet güzel hikaye sürekliliği her seferinde artıyor bir bölümü okuyuncs diğer bölüme geçiyorum bazen uyumayı bile unutuyorum

zVoenSeviye 4 4.0

Oyun temali novelleri severek okuduğum için çok güzel okumak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim

Protocol CSeviye 1 5.0

Çevirmen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.Mükemmel bir seri ve bana bu seriyi okuma şansı verdiğiniz için hepinize minnettarım başarılarınızın devamını diliyorum