Günah Şehri

Günah Şehri

4.6
Yazar
Yanyu Jiangnan
Çevirmen
Violet
Editör
Güz
Bölüm Sayısı
1440 Bölüm
Bölüm / Periyot
2 Bölüm / Her gün
Aylık Kitap

HakkındaSerinin Bölümleri

Kitap Hakkında

Kanının her bir damlası günahla kirlenmiş bir aile. Onlar çelişkinin vücut bulmuş bir hali; sakin ama deli, hayalleri konusunda hırslı ama çoğu zaman ödün veren, melek ama aynı zamanda şeytan… Onlardan bu yüzden nefret ediyorum.

Ve aynı zamanda onları seviyorum.

Elf ve şeytan kanına sahip bu genç, ailesinin tek umudu. Richard büyü dünyasında hayatta kalmayı başarıp kendini geliştirerek sonunda bir rün ustası olabilecek mi, yoksa bu yolda ilerlerken rakiplerinin ya da kendi hırslarının kurbanı mı olacak?

Not: Telif hakları Chinese Online Digital Publishing Group Co., Ltd tarafından Uçuran Ltd - Novelgunleri - şirketine verilmiştir.

Bölüm Sürekliliği:
4.0
Çeviri Kalitesi:
4.9
Hikaye İlerleyişi:
3.8
Karakterler:
3.9
Yaratılan Dünya:
4.1
Toplam Oylama 90
Ortalama Puan 4.6 / 5
T4ichoSeviye 2 5.0

Gönül rahatlığıyla 5 puan verebileceğim nadir serilerdendir... Eğer siz de büyük dünyaları, kitap ilerledikçe gelişen karakterleri, büyüleri, rünleri ve batı tarzı romanları seviyorsanız bu kitaba kesinlikle bayılacaksınız! Richard'ın yaşadıklarını okuyacak, inanılmaz sırları öğrenecek ve defalarca kez şaşkına döneceğiz!

DeadlandfireSeviye 1 5.0

cehennemden sevgillerle....... yine güzel bi seri tam benim gibi elf ve şeytan severler için bir numara daha çok elf serisi gelze güzel olur

Kaan KaygusuzSeviye 1 5.0

Harika olacağına inandığım bir kitap güzel düzenli çevirisini görmek dileğiyle bırakıyorum buraya bu yorumu

metalis269Seviye 1

Yine ve yine güzel bir seri hayırlı olsun aile adına :) bu sıralar ne kadar cok seri geldi öyle hem seri hemde bölüm cok iyisiniz beyler

VolkanSeviye 1 4.8

merhaba ilk bölümü heyecanlı bir şekilde okudum ve farklı bir konuya giriş yaparak benim takdirimi aldı. bir aksilik olmaz ise güzel bir seri olacağına inanıyorum.
şimdiden emeği geçen herkese teşekkürler.

Tolunay YıldızSeviye 1 5.0

Daha giriş bölümünden itibaren kalite kokan bu seri siteye hayırlı olsun. Ilk bölümden bu kadar aksiyon varsa gerisini düşünemedim. Merakla yakip edicem

QuanQxSeviye 18 5.0

Açıkçası ilk bölümü okuyunca mükemmel bir seri dedim ama sonra olaylar birden farklılaştı biraz geç açılan bir seri olabilir tanıtımlar olaylar derken yavaş ilerliyor o yüzden vaktiniz olduğunda toplu toplu okumanız. Beni pek sarmadı okuduğum kısıma kadar ama dediğim gibi geç açılan bir seride olabilir ön yargılı yaklaşmamak lazım. Tabi ki bu tarz seriler de uzun solukluluk açısından böyle uzun olması açıklanabilir o yüzden önerim hızlı bir seri arayanlara pek tavsiye etmem. Tabi ki de karar vermeden önce okumanızı tavsiye ederim herkesin görüşleri farklıdır.

şimdi geldiğim 500 küsür bölümden sonra yazımı düzeltme ihtiyacı duydum Seri muhteşem gerçekten güzel bir evreni var ilk başlarda yavaş ilerliyor demiştim o yavaş ilerleme şimdiki bölümleri temelini atıyormuş ve daha neler göreceğiz kim bilir. Hergün heyecanla bölüm bekliyoruz. Kendi başına karakterleri bile muhteşem. O yüzden bu seriyi kaçırmayın okumayı bıraktıysanız şiddetle okumaya devam etmenizi tavsiye ediyorum. Yeni başlayacaklar durmasın.

PixiqSeviye 1 4.2

*Şuan ki yorumum okuduğum 51 bölüm için geçirlidir*

Prologu atlamanızı tavsiye ediyorum ne kadar uzun görünse de seri hakkında bilgiler içeriyor.

Serinin yapısı okuduğum diğer tüm novellerden farklı ama güzel bir farklılık bu. Mc diğer novellerde ki gibi 10 yaşındayken 50 yaşında ki adam tecrübeliği yok, 10 yaşında ki bir çocuk gibi öğreniyor her şeyi bu hoşuma gitti. Gelişmeden çok açıklama var romanlar gibi ama hiç sıkmadı beni. Yaratılan dünyanın ilerde büyüyeceğini hissediyorum ama 51 bölüm okuduğum için tam bir şey söyleyemiyorum. Karelter şuan gelişme aşamasında inanıyorum ki bölüm sayısı arttıkça sitenin demirbaş serilerinden olacaktır

Cihangir KaraarslanSeviye 2 5.0

51 bölümü okudum, okuduklarımdan yola çıkarak yazar ayrıntıya girmek isteyen bunuda güzel yapan bir abimiz. Kitap ne kadar fantastik olsada yazarın yazım tarzı realist yani fantastik kurgu dünyasında gerçekci olaylar silsilesi dönüyor diyebiliriz. Okuyun okutun.

SergüzeştSeviye 1 5.0

Harika bir kurgunun işleyişi var burada... Diger novellerden farklı olarak betimlemeler daha fazla ve ana karakter diger serilere göre daha zorlu şeyler yaşıyor edinilen deneyimler, dijitalleşmenin yarattığı tepkisizlik ve buna rağmen bastırılan duygular... hepsi beni etkiledi ve ana karaktere sempati duymama sebep oldu. Insan ilişkileri yüzeysel değil ve yan karakterlerin bile duygusal derinlikleri iyi yansıtılmış. Ana karakter kendi çalışmalarında kapana kısilmış, mevsimler geçiyor ama o nevsimlerin geçtiginden neredeyse habersiz çalişmaya devam ediyor. Profesörlerden başka etkilesimde bulundugu insan neredeyse yok ve bu sanatına da yansıyor. Buna ragmen robotikleşmiş gibi daha da başarılı oluyor. Burada şimdiki insan topluluklarının durumunu biraz yansıttıgını düsünmüyor degilim. Yinede çoçuğun bunlara rağmen çabalaması ve umudu var ne olursa olsun. Sadece bir karakter bile olsa ona saygı duydum. Bu seri devam etmesini en çok diledigim seri olacak sanırım . Cünkü tüm yaşananlar adeta bir roman şekliyle aktarılmış ki bugünün kitaplarında bile artık bu tarz duygu kolayca yakalanmıyor. Elinize sağlık.

MadSeviye 1 5.0

gözüm kapalı bir şekilde 5 yıldız verebilirim tam anlamıyla mükemmel bir seri her bölümü heyecanla bekliyorum.

56th-warriorSeviye 3 4.6

yavaş açılan ama açıldı mı tam açılan iyi bir seri sürekli merak içinde soluksuz okunabilecek düzeyde.

shinSeviye 1 5.0

Tek kelimeyle mükemmel
Normalde yeni gelen seriyi bir günde güncele çıkarmam ama bunda bir baktım günceldeyim :D
Elinize sağlık

kartal541Seviye 1 4.2

İncelediğim romanlar arasında dikkat çekici olan buydu. Önsöz fena değil. Sonraki bölümlerde kurgunun baya genişleyeceğinin sinyalleri verilmiş. Çeviri güzel ve akıcı. Bakalım ileride nasıl olacak. Tekrar yorumlayacağım.

WaçhowskiSeviye 1 5.0

Öncelikli olarak emeği geçen herkese teşekkürler...
Heyecanlı ve uzun soluklu bir serüven bizleri bekliyor.Çeviri çok akıcı bir anlatımda olduğu için sürekli okuyası geliyor insanın.Yeni bölümleri nasıl bekleyeceğiz bilmiyorum açıkçası.

ufkunucuncuSeviye 1 4.0

Seriyi genel olarak beğendim ama Gaton gibi adam gibi adam olmasaydı yerine başkası olsaydı 5 vermezdim 4 bıçık civarlarında takılırdım.

saruhan özganSeviye 6 4.2

şu an 350. bölümdeyim serinin başlarında açıkçası sıkılmıştım ilk 50 60 bölüm beni pek etkileyememişti ama ileride ordu strateji ve daha fazlası geliyor ve gerçekten çok kaliteli ilerliyor d and d evreninin çok iyi bir örneği ve bunun yanı sıra karakterin güçleri abartılmıyor ordular çok etkin ve güzel bir şekilde kullanılıyor yani tek karakter vs tüm dünya tarzı değil

RewnezSeviye 1 5.0

Açık Konuşacağım.
Benim Şimdiye Kadar Okuduğum ve Beni En Çok Etkileyen seri olabilir !
Anlatım tarzı çok güzel , yeterli bir hayal gücü ile resmen çağın ve karakterin bulunduğu konumu düşünebilir , kurguluyabilirsiniz.
Güç seviyeleri konusunda hassas değil neyin ne olacağını güçlünün bile aptalca bir hareketinden dolayı yok olup gideceği temel olarak güç e değil "bilgi" ve "kullanımı" nı kapsayan bir dünya.
Hala kitabın başlarında olmama rağmen bu "ırk" sistemi ve dünyanın genişlik bilgisini bize yavaş yavaş aşılaması çok hoşuma gidiyor.
Umarım ki açılacağı noktaya hızlıca gelir ve bu güzel ve soğuk dünyanın içine hızlıca dalabilirim !
İYİ OKUMALAR =)

Mukade40Seviye 10 4.2

Oldukça kaliteli bir novel!!! Çeviri kalitesi ve betimlemeler çok iyi ve karakterler oldukça derin işleniyor. Novel daha başlangıç aşamasında net bir yorum için erken ancak güç seviyeleri daha iyi isimlendirilebilirdi. İlerki arclarda yorumumu güncelleyeceğim.

s_saziye_1996Seviye 2 5.0

Destora era dan beri en iyi seri. Yatırılan dünya ve karakterler merak uyandırıyor yeni bölümleri heyecan ile bekliyorum. Çok güzel bir seri biz bu seri ile tanıştıran novelgünleri ne teşekkürler 😊

Yeniçeri AğasıSeviye 1 5.0

Kesinlikle 5 yıldızı hak ediyor. Romanın bölümlerindeki detaylar ve uzunluk yazarın bu eser için harcadığı uğraşı gözler önüne sermekte.

Yazarın verdiği uğraşları dışında sıradışı bir hayal gücü var ve bu hayal gücü sayesinde büyük oranda özgün ve farklı bir evren yaratmayı başarmış.
Bu da benim bu esere ve yazarına kelimelere sığamayacak kadar hayranlık duymamı sağlıyor. Böyle yaratıcı eserler görmek benim gibi bağımlı bir okuyucunun birbirine benzer onlarca güzel ama klişe novelin verdiği sıkılma hissinden kurtarıp içimdeki kasvetli havayı tamamen dağıtarak yerine safi bir çocuksu heyecan ve neşe yerleştiriyor.

Çevirmenin ve editörün eline sağlık. Siz olmasaydınız böyle nadir güzellikleri görme şansına sahip olamayacaktık.

Usihara KamitoSeviye 1 4.6

İlginç bir seri, diğer serilere pek benzemiyor ama severek okudum. Keşke biraz daha hızlı gelse bölümler...

kutluhanYSeviye 1 4.8

bazı yerlerde betimlemeler abartılmıs onun dısında bence biraz underrated buda bayagı güzelleştirmiş

AsilzadeSeviye 2 3.2

+Farklı bir kurgusu var. Alışıla gelmiş novel tarzından biraz daha farklı.
+Ana karakter çok iyi olmasa da yan karakterlerde şahsına münhasır kişiler var.
+Duyguları iyi işlemiş. İnsanların ihanetini, acıyı ve zor duruma düştüklerinde nelerden vazgeçebileceklerini. Açıkçası oldukça gerçekçi yaklaşmış.
+Geniş bir dünyası olacağa benziyor ancak bunları görmek için biraz beklemek gerekiyor.
-100'lü bölümlere gelmemize kadar aksiyon denebilecek bir şey henüz görmedik. Ufak tefek kavgalar sadece. İleride olacaktır elbet ancak oldukça yavaş ve şuan ki bölümler biraz boş hissettiriyor.
-Yazarın betimlemeleri kötü. Bazı yerlerde okuyucunun aklında canlandırabilmesi için yeteri kadar anlaşılır bir şekilde anlatmamış.
-En kötü kısmı da yavaş ilerliyor olması aksiyonda henüz pek olmadığı için biraz sıkabiliyor.

cansivriSeviye 1 2.2

Size spoilersiz kısaca düşüncelerimi anlatayım. Prolog bölümünü okuduğumda harbiden ilginç bir dünyaya giriş yapacağımı düşünmüştüm, hakikaten de öyleydi; ama okuduğum bu 100 bölüm boyunca kendime acı çektirmekten başka bir şey yapmadım. Neredeyse bize sunulan içeriğin 50 60 bölümü boş, kötü drama ve saçma komplolarla dolu boş aşk dizilerinden farksızdı. Kötü anlatım biçimi ve iyi kurgulanmamış konuşmaların ötesine, neredeyse bir söyleyişiye dönen dialoglar; Japon animasyonlarından fırlamış yüzeysel karakterlerle birleşince iyice katlanılmaz hale geldi.

Ayriyeten seri boyunca ana karakterin değil de babasının gibi başkasının çevresinden seriyi okusak, daha iyi olur diye düşündüm hep; çünkü sürekli vaktini pratik yapmaya harcayan bir akademisyen'dense, maceralara çıkıp kendini yolculuğu esnasında geliştiren birinin seyrini okumak daha mantıklı olurdu. Tabi ana karakterinde bu yola döneceğin 100 bölümün sonunda anca hissediliyor; ama karakterin sahip olduğu kimlik tamamen bununla zaten zıt düştüğü için serinin böyle bir yönelimde de ilerlemesi karakterizasyon açısından fazlasıyla yazarın sıvaması olarak tanımlayabilirim. Kimse ayını zaman hem savaşçı, hem büyücü, hem suikastçi olamaz; olursa da baruthane pilavcısının hazırladığı yemekler gibi olur.

RelarKvotheSeviye 1 4.4

Hem karakterlere, hem hikayeye aynı zamanda evrenine de çok uğraşılmış bir noveldir. Uzun uzun cümleler yazılabilir, fakat bir şeyin kanıtlanmaya ihtiyacı yok, sitedeki potansiyeli en yüksek kitap olabilir. Çevirmeninin güzel ve sıkmayan cümleleriyle, novellere nazaran daha fazla betimlemeleriyle bambaşka bir kitaptır.

zhaofengSeviye 1 5.0

Hikaye seri herşey on numara gidiyor daha hızlı çevirilsin lütfen bazen en heyecan verici yerde kalıyor sonraki güne kadar sabrımız taşıyor heyecanlı yerlerde birkaç bölüm toplu atında serinin heyecanını sürükleyiciliğini bölmeyin

umduk13Seviye 1 4.6

Gerçekten zevkle okunuyor. Aksiyon yönü kuvvetli olmasa da eksi bir durumda oluşturmamış.

RewnezSeviye 1 3.8

Bu seri için çok mu büyük umutlar besledim bilmiyorum ama... beni tatmin edemedi 100 bölüm için bence idare eder bir girişti ama gelişme ve anlatım tarzı okadar anlaşılmaz ki ne oldu, ne bitti, nasıl oldu, kısımlarında hep bir boşluk oluşıyor ve bu tarz anlatımlar benim her zaman dikkatimi dağıtmıştır....
Seri kötü değil ama boş zamanınız ve okuyacak güzel bir kitabınız yoksa ancak tavsiye edebilecegim bir seriymiş gibi geliyor bana...
Üst taraflar da yazdığım bir yorum var kitabın 100. bölümüne geldiğimde nasıl bir heyecan ve potansiyel gördüysem şuan 180. bölümde olan ben bir o kadar hayal kırıklığı içerisindeyim...
Umarım kitabın sonuna gelindiğinde bu dediklerimi bana yutturucak bir kitaba dönüşür.
İyi okumalar =)

Ba'alzamonSeviye 20 4.8

Seri diğer noveller gibi değil daha bir ciddiyet, olgunluk ve gerçeklik havası var. Kendini ciddi manada okutuyor. Tavsiye ederim

VladimirpudingSeviye 5 5.0

İlk yüz bölüm biraz agır betimlemeler ile geçiyor olabilir ancak ilerledikçe açılan bir seri tereddüt etmeden başlayın derim .

BatuhanASeviye 1 4.6

Gönül rahatlığıyla okumanızı tavsiye edebileceğim bir seri sadece konu biraz ağır bir şekilde gidiyor bazı yerlerde insan bunalabiliyor ama okumaya devam edin emin olun pişman olmazsınız

Lee ShioonSeviye 7 4.8

mukemmele yakin serilerden birisi snrm. buyuk bir dunya ,batı kulturune yakin detayli anlatimiyla,karakter gelisimi istikrarliolmasindan tut, karakterler zaman zaman atlansada belirli bir karakter havuzu olup gelismeye devam etmesine kadar kendini guzel bir sekilde anlatabilen bir seri. kisacasi okuyup pisman olmayacaginiz bir basyapit diyebilirir. puan kirmamin sebebi de hic biseyin mukemmel olamayacak olmasi gozumde. hep bi puruz olur :)

Not bad but not goodSeviye 1 5.0

Sitede ki diğer serilerden kendisini soyutlayan, benzersiz bir seri... Hikaye ilerleyişi, anlatımı ve detayları ile bir harika. Yaratılan Dünya'nın muazzamlığından söz etmiyorum bile.

SaferSeviye 3 4.8

Dram müthiş. Aksiyon biraz geç gelse de müthiş. Bol bol düşündüren ve felsefi bölümlere sahip. Çeviri ve editörlük müthiş. Ana karakterin 40. bölüme kadar haremi yok (40. bölüme kadar okudum). Harem geleceğini de hiç sanmıyorum.

SaferSeviye 3 4.2

(112. bölüme kadar)Güzel bir seri. Ana karakter abartılı derecede şanslı değil ve bu romanı çok heyecanlı yapıyor. Yazar komediden çok iyi anlıyor. Okumanızı öneririm. Felsefi ve düşündüren bölümler çoktan bitti.