Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

25. Bölüm Efsanevi (2)

Çevirmen: Violet / Editor: Güz

Minnie'nin ne kadar hayal kırıklığına uğradığını gören Steven şöyle devam etti: “Ekselanslarının çırağı haline geldiğimde, yardımına ihtiyaç duyacağım birçok şey olacak. Örneğin, Koyumavi hakkında çok az şey biliyorum. ”

Devam etmeden önce bir süre duraksadı, “Ayrıca, ilişkimizi daha iyi bir hale getirebileceğimizi ve birbirimize daha samimi bir şekilde bağlanabileceğimizi düşünüyorum. Örneğin evlilik yoluyla.”

Minnie, Steven'a bakmadan önce titremişti. Konuşmak istiyordu, ama sonunda arzularını bastırdı. Ancak göğsü hala inip kalkıyordu o yüzden sakinleşmek için birkaç derin nefes aldı ve ayaklarını kanepeden kaldırıp oturdu, ciddi bir sesle konuşuyordu.

“Bu sadece bizim ilk buluşmamız. Hoşlanmayı bir kenara bırak, birbirimiz hakkında hiçbir şey bilmiyoruz bile. Biraz hızlı hareket ettiğini düşünmüyor musun? ”

Steven karşılığında kıkırdadı, “Benim sevgili Bayan Minnie'm, asil bir ailenin direkt soyundan biri olarak bilmelisin ki evlilik sevgiyi gerektirmiyor. Tamamen birbirimizden nefret etmediğimiz sürece sorun olmaz; aile çıkarları ve ortak ilgi alanlarıyla bağlıyız zaten.

“Birbirimizi anlamak hakkında konuşmak istersen, ben seni yeterince iyi anladığımı düşünüyorum. Randolph sana evlenme teklif etmede başarılı olmuştu, bu yüzden elimden gelen bütün bilgileri topladım. Tabii ki bazı insanlar bana sonradan daha fazla bilgi yolladılar ve eminim ki sen de hakkımda bir şeyler duymuşsundur. Beni daha iyi anlaman için yeterli zaman var.

“Son olarak ve belki de en önemlisi, Niall Ailesi ve Solam Ailesi evlilikle sağlamlaştırılması gereken bir ittifak içerisindeler. Ailende o evlilik için senden daha iyi bir hedef yok, o halde ne olacak? Benimle değil de kardeşlerimden biri ile evlenecek misin? ”

“Kimseyle evlenmemeyi seçebilirim!” Minnie soğukkanlılıkla yanıtladı.

Steven sakince gülümseyerek devam etti, “Bu pek onurlu bir şey değil. Bunu yaparsan, Niall Ailesi'nden ayrılmaktan başka seçeneğin olmayacak. Marki'nin desteği olmadan, benim ödeyeceğimin beşte birini bile ödeyebileceğini sanmam. Duydum ki insanların ona para borcu olmasından Ekselansları nefret ediyormuş.”

Minnie'nin derin düşüncelere daldığını görünce Steven omuzlarını silkti, “Bak, ben nefret dolu bir insan değilim. Sana gelince Bayan Minnie, bir eş olarak senden daha iyi bir insan bulmak zor. Bu teklifi etraflıca düşünmeni öneririm. Hem karar vermek için acele etmeye gerek yok; biz büyücülerin en büyük erdemi rasyonel ve sakin olmamızdır.”

Sharon’un sesi aniden toplantı odasının dışından geldi.

“Gerçekten de, bu büyücülerin bir erdemidir, ama efsuncular büyücü değildir. Kemiklerinin derinlerinde gömülmüş çılgınlıkları var. ”

Sharon içeri süzülüp, kendini ana koltuğa bıraktı. Toplantı odasının yan kapısı açıldığında içeri altı bronzlaşmış köle girdi sırayla. Özel bir kırmızı sehpa, bir tütsü ocağı ve elbette efsanevi büyücünün atıştırmalıklarının konduğu lüks ve göz alıcı altın kâseyi getirdiler.

Kendini rahat ettirince, “Karaaltını'ı çağırın” diye talimat verdi.

Bir Acolyte hemen fırladı ve cüce anında ona yol açtı. Bu Karaaltın’ın tam adı Karaaltın Savek Fırtınaçekici'ydi. Fırtınaçekici kabilesi gri cücelerin büyük bir kabilesiydi, o kadar büyüktü ki kendi krallıklarına sahiplerdi. Özellikle Karaaltın çok özel biriydi; Onun eğilimi alkol değil, cevher ve değerli taşlar değerlendirmeye karşıydı. Aynı zamanda büyü açısından büyük bir yeteneği vardı; bu da altın sevgisi ve benzersiz değerlendirme yetenekleriyle birleşerek onu efsanevi büyücünün hazinesi yapıyordu.

Steven yanındaki bir kanepeyi seçip ciddi bir şekilde otururken sert ve biraz solgun görünüyordu.

Sharon elinde olan bilgileri okuduktan sonra kayıtsızca konuştu: “Bir ejderha efsuncusu demek. Fena değil, hatta oldukça nadir. Ne tür bir ejderha soyu bu? ”

“Kızıl Ejder.” Steven saygılı bir şekilde cevap verip ardından daha da solgunlaştı.

Sharon'ın gözleri, Karaaltın'ın önemini vurgulamak için altını çizdiği bir satıra atladı. Onun acımasız yüzü satırları okuyunca parlamıştı ve sonra nadiren gösterdiği sabrıyla açıkladı:

“Birçok dev ejderhaya zorbalık edip onları öldürdüm daha önce. Zamanla ejderhaları korkutan bir auram oldu. Senin de içinde ejderha kanı olduğundan, yanımda kesinlikle kendini rahat hissetmezsin. ”

“Gerçekten takdire şayansınız!” dedi Steven, tüm samimiyetiyle. Bu aura, ölümün eşiğindeki çeşitli ejderhaların biriken lanetlerinden oluşmuş olmalıydı. Lanetler Sharon’a gerçek bir zarar veremezdi, ama bu olumsuz aura savaşta ona pek yardımcı olmayacaktı. Bunun yerine, ejderhalara gardını almalarını hatırlatma amaçlıydı. Sharon'ın yüz kilometre yakınındaki bütün ejderhalar onun varlığını fark edecekti. Ancak vücudunda bu auranın oluşması için kaç ejderhanın ölmesi gerekmişti?

Karaaltın son birkaç paragrafı önemli olarak işaretlemişti. Kendisi de birkaç satır bir şeyler yazmıştı, gencin Koyumavi'ye girmesi için Dük Solam'ın ödediği para ve eşyaların listesi. Son birkaç satıra da göz gezdiren Sharon’ın yüzü güneş gibi parlıyordu. Gülmek istese de kendisini yeni öğrencisi karşısında tutmalıydı, çünkü efsanevi bir büyücü olarak ele güne karşı rezil olmaması önemliydi.

“O zaman… Adın Steven'dı değil mi? Gel de buraya otur. Bu meyveler oldukça lezzetlidir. Tatlarına bakabilirsin!” Büyücü atıştırmalıklarını paylaşabilecek kadar kendini iyi hissediyordu şimdi. Dük Solam üzerinde anlaşmaya vardıkları gibi yarısını değil, tam ücreti ödüyordu!

Steven bunu duyunca Sharon'a yaklaştı, ama aralarında canının çektiği şeyler olsa bile atıştırmalıklarına dokunmaması gerektiğini iyi biliyordu.

Listeye birkaç kez baktıktan sonra Sharon isteksizce de olsa kağıt parçasını Karaaltın'a geri verdi ve sonunda Steven'a doğru başını kaldırıp, onu ciddiyetle süzerek sordu: “Son zamanlarda Solam nasıl? Efsaneviaâleme ilerleyebildi mi? Bunun uzun süre önce olması gerekiyordu, değil mi?”

Steven hemen duruşunu düzeltti. Açıkçası bu soruyu bekliyordu. “Babam geçen yılın sonunda başarılı bir şekilde ilerledi. O şimdi bir gölge antibüyücüsü. ”

Gölge antibüyücüler, her türlü büyüye karşı büyük bir direnç kazanmak için güçlü fiziksel bedenleriyle gölgelerin gücünü birleştirirlerdi. Birçok düşük dereceli büyüye bile bağışıktılar ve her ne kadar fiziksel saldırıları o kadar güçlü olmasa da saldırılarının ve hareketlerinin hızı, güçlü hırsızlara kıyasla ikinci sırada bile değildi.  Menzili, en kısa sürede kapatmak için yeteneklerini kullanarak rakibe yakın kalabiliyorlardı. Bu onları tüm sihirbazların başının derdi yapıyordu, bu da onlara gölge antibüyücüleri unvanını veren şeydi.

Solam henüz yeni ilerlemiş olsa da Steven, mesleğinin avantajlarının onu Sharon için tehlikeli bir rakip yaptığına inanıyordu. Ancak bundan önce Solam kararlaştırılan ücretin iki katını ödemişti. Alçakgönüllülükle birleştirilen büyük güç, Sharon'ın Steven’ı beslenecek en önemli kişi olarak görmesini sağlayacaktı. Ancak ücret zaten belirlenmişken babasının neden bu kadar büyük bir bedel ödediğine dair Steven'ın hiçbir fikri yoktu.

Solam'ın efsanevi hale geldiğini duyduktan sonra Sharon beklendiği gibi donup kalmıştı, ardından vurgulayarak sordu: “Gerçekten gölge antibüyücülüğe ilerledi mi?”

“Evet, bunu kesin olarak söyleyebilirim.”

Kahkahalara boğulmadan önce Sharon bir anlığına öylece kalakaldı, “O, uygun olduğu gibi kutsal bir savaşçıya dönüşmemiş! Ah Solam, herhalde eskiden sana attığım acımasız dayak sende ciddi bir travma yaratmış. Hehe, bir gölge antibüyücüsü olunca intikamını alabileceğini mi sanıyor? Efsanevi varlıkların bile önümde alçakgönüllü olması gerektiğini öğrensin diye ona daha unutulmaz bir ders vermem gerekiyor anlaşılan! Ahaha! Daha fazla bekleyemeyeceğim! ”

Efsanevi büyücüler her zaman hızlı kararlar verirlerdi, Sharon konuşurken ayağa kalkıp toplantı salonunun verandasına doğru yürürken insanlara bavullarını hazırlamalarını emrediyordu. Sanki tek bir saniyeyi bile boşa harcamadan güneye uçup Solam ile derhal yumruklaşmayı planlıyormuş gibiydi.

Ancak verandadaki koyu kırmızı döşemelere bastıktan sonra aklına bir şey geldi ve Steven'a doğru döndü, “Şu andan itibaren benim çırağımsın. Şu an meşgulüm, sana hiçbir şey öğretmek için zamanım yok. On gün içinde geri gel; o zamanı da Koyumavi'yi tanımak için kullan. İhtiyacın olan bir şey olursa Minnie'ye söyle, ben kaçtım! ”

Sharon gökyüzünde kayan bir göktaşı haline dönüşerek, Steven'ı hala yarı oturur yarı ayakta, ağzı bir karış açık ve  komik bir halde bıraktı. Steven ağzını açıp kapayarak onu birkaç kez geri çağırmak istese de hiçbir ses çıkartamamıştı.

Sonunda Dük Solam'ın neden iki kat ödemeye razı olduğunu ve ilerlediğini söylememesi konusunda onu neden uyardığını anlamıştı.