Issız Çağ

Issız Çağ

4.1
Yazar
I Eat Tomatoes
Çevirmen
T4icho
Editör
T4icho
Bölüm Sayısı
1450 Bölüm
Bölüm / Periyot
3 Bölüm / Her gün
Bölüm Puanı
1

HakkındaSerinin Bölümleri

Kitap Hakkında

 Çevirmenin Düşüncesi: Issız Çağ (Desolate Era) görüp görebileceğiniz ve okuyabileceğiniz en geniş evrene sahip romandır. Ana karakterimizin serinin sonuna kadar bekleyip, ölümsüz olmaya çalıştığı bir roman okumayacaksınız. Tam aksine, bu romanda milyonlarca yıl yaşamış insanlara genç gözüyle bakılıyor, Hanedanlık terimleri şehirler için değil Güneş Sistemleri için kullanılıyor! Geniş bir evrene adım atmaya hazırlanın! Kahramanımız Ji Ning gerçekten her yerde görebileceğiniz bir karakter değil.

Bölüm Sürekliliği:
3.9
Çeviri Kalitesi:
4.3
Hikaye İlerleyişi:
4.0
Karakterler:
3.7
Yaratılan Dünya:
4.2
Toplam Oylama 273
Ortalama Puan 4.1 / 5
Lee ShioonSeviye 4 4.4

Guzel serilerden bir tanesi. Konusu vasat olsa da islenisi bir o kadar guzel. Karakter gelisimi baskaraktere cok yogunlasmakta. Genis bir evreni var.Yan karakter arka planda kaliyor . Serinin en sevdigim yanı ;duygu gecisleri ve okuyucuya aktarimi . Arkaniza yaslanin ve serinin evreninin nasil buyudugunu kendi gozlerinizle gorun. sonunu daha guzel bitirebilirdi yazar. cok oldu bittiye geliyor diye dusunuyorum. en iyi sonlardan birisi degildi.

@Black Monarch konusuna vasat dememin sebebi cogu bu tarz novelde oldugu gibi reenkarnasyonla baslamasi ve reenkarne olurken sansla kendi kafasina gore bi dunyaya girmesi . Bana pekte yaratici gelmedi. Ama islenisi cok iyi oldugu icin konusu da cok iyiymis gibi geliyor. Ama konusu bence kotu. Yazar yeniliklere acik degil ama kalemini oyle kullanmiski kendi turunde sayili diye adlandirdigimiz bir seri ortaya cikmis.

@Lee Shioon fakat çoğu novelde reankarnasyon döngüsünü göstermiyor ki veya ceza çekmeyi/ödüllendirmeyi göstermiyor bi adam kendi dünyasında ölüyor ve ölü bedenin içinde reankarne oluyor o bedeni kullanarak yaşıyor artık fakat bizim ning ödüllendirilip reankarnasyona gönderiliyor başından beri kendi bedeni yani reankarnasyon sabit bir konu olsa da bu serinin reankarnasyon konusunun farklı olduğunu düşünüyorum

@Lee Shioon Dostum serinin konusu hiçte vasat değil gayette güzel reenkarnasyon olayı biraz klişe artık novellerde fakat diğer novellerden farklı daha geniş daha detaylı gösterilmiş zaten serinin evreni çok büyük olduğundan konu sürekli değişiyor diğer novellerle benzer yanı ana karakterin tepeye çıkışını anlatmasıdır başka bir benzerlik göremedim açıkçası zaten buda tüm novellerde var.

HelbestSeviye 1 5.0

Okuduğum en iyi ve akıcı serilerden biri. Okumadıysanız hiç düşünmeden başlayın derim..

BackNoteSeviye 2 4.4

Açık ara farkla en sevdiğim seri. Şu an okusammi diye düşünüyorsan durma hemen başla mükemmelin ötesi bir seridir ana karekterin aptalliklari dışında asla pişman olmadigim.bir seridir açıkçası ilerleme ve gelişim kısmı bile mükemmel çok dengeli.

@Tixi örneğin şu youjiyi olan davranışları okuduysan ne demek istediğimi anlarsın güzelin kız bütün novel boyunca heba oluyor. Veya ning insan ilişkilerine o kadar da önem veren biri degi l daha çok çıkarcı bir kişiliği var. Bu örnekleri artırabilirim ama spoiler girer ne demek istediğimi sen anlamışsındır:)

@Gökhanayaz21 Kanka adam eşine sadık napalım :D ve insan ilişkilerine de önem veriyor öyle olmasaydı youji için yaptıklarını yapmazdı yıldız adalarından çıktığı vakti kastediyorum anlamışsındır dediğimi tabii aptallıkları yok değil var mesela zihin efendisinin bedenini kullanmak yerine yok etmişti hatırlarsan bu bana göre aptallıktı tabii duyguları çok yoğun bir karakter olduğu için yaptı o ayrı yani pek aptallığını görmedim ben açıkçası.

@Tixi oysaki karısından çok şu youjiyi sevdim ben ;) insan ilişkilerine önem vermiyor daha doğrusu sadece yakınındakiler önem veriyor adam akıllı iki tane kardeşim diyebileceği adam var. Insanlara gülümsüyor konuşuyor ama kimseyi zerre taktiği yok sanki bütün evren onun etrafında

@Gökhanayaz21 herkese nazik yaklaşıyor seride ki diğer karakterlere göre daha nazik en azından karşına çıkan kişilere direk kibirli davranmıyor kendisine kötü yaklaşmayana kötülük yapmıyor zaten sevdiklerine bağlılığından ilişkileri iyi ya iyi bir ilişki kurduğu birisini asla yarı yolda bırakmıyor youjiyi bende daha çok sevdim ileride olur belki bir şeyler umarım :D

Coiasira_Seviye 1 4.0

Her ne kadar karakter gelişimini sevmesem de, türkçe çevirilmiş en iyi novellerden bir tanesi.

HexarothSeviye 1 5.0

Okuyabileceğiniz en iyi serilerden biri bence. Favorilerim arasında ikinciliği hak ediyor. Hikayeden bahsedecek olursak olay örgüsü, akışı ve konu bağlantıları olarak oldukça başarılı bir seri. Evreni birçok benzerine kıyasla çok daha geniş. Ama bu kesinlikle karakterler üzerinde bu kimdi dedirtecek bir duruma sebep olmuyor. Kesinlikle ve şiddetle önerim bu seriyi okumanız olacaktır.

BurakSeviye 1 4.6

Klasik Xianxia türünde bir roman ama diğer Xianxialardan farkı geniş bir evreni olması.

RelarKvotheSeviye 1 3.8

Öncelikle serinin evrenini anlatalım, seri en az LOTR, StormLight Archive, Wheel of Time eserleri kadar sağlam, detaylı ve fantastik bir şekilde yaratılmış, bu kalitede bir evreni hemen hemen hiçbir Webnovel'de göremezsiniz.

Karakterlere gelirsek, yan karakterler, en az ana karakter kadar iyi, hatta bazıları çok daha iyi yaratılmış, fakat işleme kısmı çok kötü, I Eat Tomato(IET)'nın en büyük sorunu da, yan karakterler tanıtılıp, bir iki olayda görüldükten sonra ortadan yok oluyor, ileride ne bahisleri geçiyor ne de kendileri, bu durum okurken en çok canımı sıkan şeydi. Ana karakter ise klasikleşmiş ana karakterlerden, doğrucu, dürüst, zeki ve akıllı, azimli, hırslı bir karakter.

Seriyi güzelleştiren bir etkende bence T4icho gibi bir çevirmene sahip olmamızdan kaynaklanıyor, Webnovel dünyasına hakim olması, gerekirse kelimeleri Etimolojik bir şekilde araştırarak, en doğru ve Türkçeye en uygun şekilde çevirmekte. Çoğu terim, bölge adı şahsen İngilizceden daha güzel bir şekilde çevrildiğini düşünmekteyim.

Bu seri bence Webnovel dünyasının en iyi 3 serisinden birisidir, şiddetle tavsiye ederim.

HiroShimaaSeviye 3 4.2

Geniş evreni ve sürekliliği ile öne çıkan muhtemelen okuduğum en iyi 10 novel arasına girecek kapasiteye sahip iyi bir noveldir kendisi :)

QuanQxSeviye 13 5.0

Uzun soluklu muhteşem bir seri aradığınız şeyleri bulacaksınız 50-60 bölüm okuyup bırakmayın mükemmel bir seri geniş bir evreni var.

Gerçekten konu işleyiş bakımından çok iyi, duyguları gerçekten yaşatan bir yapıt. Bu tür novelleri sevenler için vazgeçilemeyiceklerden biri olduğu kesin...

StuttgartSeviye 1 5.0

Eğer sizde benim gibi asya ve budist kültürünü seviyorsanız sizinde en sevdiginiz seri olacağına eminim hic düşünmeden başlayın ve o mistik evrene adım atın

anaircySeviye 1 4.4

Geç başladığım ama başladıktan sonra kendimi durduramadığım bir seri seriyi çevirip düzenleyen herkese teşekkür ediyorum

Corona MortisSeviye 1 4.4

Konunun akışı gayet güzel. Novel günlerini açılışından beri takipteyim. Sitedeki en güzel Novel olabilir bence.

AybikeSeviye 1 5.0

Hiç beklemeden başlanıp bir solukta okunacak bir seri. Bir zaman sonra tekrarlayan olaylarla okuyucuyu sıkmıyor hep önüne farklı bir şeyler koyuyor süper ötesi yani.

BüşraSeviye 1 4.4

Okuduğum ilk novellerden biri ve her bölümü merakla okunuyor. Asla bitmeyen bir kurgusu var.

muhittin sarıSeviye 1 4.2

Çok güzel bir seri olmasına rağmen arada can sıkıcı şeyler de oluyor olsun :) Deniz nam- ı değer T4icho profesyonellik ötesinde bir çeviri bu novelin ingilizcesini de takip ediyorum ve insanın ana dilinde okuması daha da güzel ya :) ellerine kollarına sağlık patron :)

PixiqSeviye 1 4.6

Benim için her yönden mükemmel bir noveldir. Evrenim büyüklüğü olsun karekterleri olsun her şeyiyle bir başyapıttır. Zaten IET'nin tüm novelleri efsanedir. Düşünmeden başlayın

Cihangir KaraarslanSeviye 2 5.0

Bu Romanı ilk yayınlanan 10 bölümden itibaren takip ediyorum. Zaten sürekli üyelik almamında ana sebebi. Okuyun Okutun Yaşayın.

Uğur ÇınarSeviye 1 4.6

Şuan merakla takip ettiğim seriler arasında başı çeker. Yazarın anlatım tarzı sizi hikayenin içine çekiyor.

ASURASeviye 7 4.8

serinin evrenişi ele alışı cidden güzel diger serilerde geçen dünyaya nazaran çok farklı bir bakış açıları var ana karakteriyle yan karakteriyle cidde muazzam bir seridir benım en sevdıgım noveldir desem yalan olmaz heralde çok fazla bir novel okumuşlugum yok ama az denicekde degil zaten türk novelleri manga animelre nazaran biraz daha önemsendigi için daha az zamanla bu anlayış yıkılır inş kısaca muazzam bir seri ve herkezin okumasını şiddetle tavsiye ederim.

b3r124Seviye 1 5.0

en sevdiğim serilerin başında yer alıyor, okumaya başlamadıysan hemen başla

AuriSeviye 3 5.0

sitedeki uzun soluklu serilerden en iyisi diyebilirim. ve hikayenin evreni gerçekten okdr genişki okurken sıkılmanıza olanak vermiyor bu açıdan uzun bir seri olması bir lütuf resmen.. yeni bölüm sıklığını da katarsak bu seriye başlamak için düşünmenize bile gerek yok bnce. kısacası; mikkemmel, mikkemmel görüyorsunuz anlatmama gerek yok görüyorsunuz. yok şöyle olmuş böyle olmuş konusmam görüyorsunuz mikkemmel. :D

EbediyeşilSeviye 2 4.2

Issız çağ muzzam bir evrene sahip olan seri. Gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirim ki okuduğum novellar arasında en geniş en iyi evrene sahip seri durmadan genişleyen bir evrene sahip tam evrene çözdük diyorsun yeni yerler yeni şeyler çıkıyor. Ana karakterimizin doğumundan başlayıp basından geçen her şeyi okuyoruz bu seride. Gelisim teknikleri yönünden detaylı ve zengin bir seri çok fazla teknik var seride bu güzel bir şey çünkü birbirinin kopyası karakterler çıkmıyor. Serinin buraya kadar iyi yönlerinden söz ettim ama bu seri hiç kusursuz değil. Özellikle serinin 1/3'lük kısmını geride bıraktığımız zaman seri bana göre bir düsüs yaşıyor daha sonra biraz toplanıp 800 bölümlere geldiğim zaman artık seride ne olucağını tahmin edebiliyorum ana karakter gittiği her yerde maksimum kazanç sağlar ve bir hazine varsa onun sahibi odur baskasının o hazineyi alma ihtimali yok şeklinde bir ilerlemesi var serinin. Ana karakteri baslarda severdim git gide sovudum artık nefret ediyorum seriyi okumamın tek nedeni dediğim gibi çok iyi bir evreni olması. Güç dengeleri sıkıntılı bu seride ana karakter rakiplerinden baris üstündür onları peynir ekmek gibi keser yada rakipleri ana karakterden bariz üstündür ana karakter powerup alır ve rakibi artık onun için bir hiçtir. Karakterler serinin belkide en kötü özelliği 850 bölümde ana karakter hariç adam akıllı işlediği 5 karakter anca vardır benim koca seride sevdiğim güzel tasarlanmıs dediğim 2 karakter zorlarsam 3 karakter var hadi unuttuğum filan vardır onu 3e 4 yaparım ama bir elin parmağını geçmiyor 850 bölümdeki adam akıllı karakterler. Yani fazla uzatmayım muazzam bir evren çok iyi bir çevirmen gerisi tırt oyumun bu kadar yüksek olma nedeni çevirmendir.

GolqeSeviye 4 3.8

Hikaye ve karakter olarak güzel bir seri yalnız tek sıkıntısı ana karakterin biraz fazla şanslı olması

KarafonSeviye 2 4.8

gerçekten okuduğum en iyi xianxianlaradn biri çok geniş bir dünyası var konularda güzel ilerliyor kesin okuyun