Lucia

Lucia

4.6
Yazar
Sarmalayan Sema
Çevirmen
Violet
Editör
Güz
Bölüm Sayısı
291 Bölüm
Bölüm / Periyot
4-5 Bölüm / Hafta
Aylık Kitap

HakkındaSerinin Bölümleri

Kitap Hakkında

Lucia bir prenses olduğunu bilmeden büyüdü. Fakat annesi öldüğünde saraya girdi ve bir rüyada bütün geleceğini görme fırsatına erişti. Rüyasında, 19 yaşına bastığında en yüksek çeyizi veren kişiye satılıyordu. Sonrasında acınası bir hayat bekliyordu onu.

Rüyadan uyanan Lucia, bu karanlık gelecekten kaçmaya kararlıydı; o kritik ana kadar önünde yeterince zaman olduğunu biliyordu. Böylece karanlık geleceğini değiştirmek için mücadele etmeye başladı.

....

 

Bölüm Sürekliliği:
4.5
Çeviri Kalitesi:
5.1
Hikaye İlerleyişi:
3.8
Karakterler:
4.2
Yaratılan Dünya:
3.9
Toplam Oylama 10
Ortalama Puan 4.6 / 5
Yok kiSeviye 1 3.8

Açıkçası hikayenin başlangıcında bu kadar büyük zaman atlamaları beni rahatsız etti. Bu kısımların oldukça iyi bir şekilde işlenebileceğini düşünüyorum. -- Novel Günleri ekibine -- Yazarın ismini Türkçeye çevirmeseydiniz daha iyi olurdu diye düşünmekteyim.

T4ichoSeviye 2 4.8

Merhaba,

Öncelikle Lucia bir diriliş romanı değil, bundan çok daha fazlası. Kitabı en çekici kılan şey aslında klişeleri ne kadar iyi ve yerinde kullanıyor olması. Romantizm konulu çoğu kitapta olduğu gibi bir konuyu uzun uzadıya sıkmaktansa, gerçek hissettiren karakterlerle gerçek ilişkiler üzerinden ilerliyor kitap. Zamanla karakterler sizde yer ediyor ve onlarla birlikte düşünmeye başlıyorsunuz.

Bu kitabı sitemize alırken asıl önem verdiğimiz taraf buydu. Çoğu web romanda ne yazık ki zayıf kalan karakter kısmının daha ağır bastığı bir eser Lucia. Bu nedenle, birkaç bölüm okuyup 'bu da diğerleri gibi' diyerek kitabı bırakırsanız, Lucia'yı Lucia yapan şeyleri okumadan yorum yapmış olursunuz.

Nitekim Lucia, hem yayınlandığı Kore'de hem de ingilizce okuyucu kitlesinde 5 üzerinden 4.5 gibi bir puan almış müthiş popüler bir kitap. Hem de tecrübeli çevirmenimiz Violet'in ellerinde!

Şans vermeyi unutmayın.

 

kedi hanım.Seviye 1 4.2

Hikaye ilerleyişi ilk etaplarda çok yavaş bir seyir sürse de ilerleyen süreçte hız kazanacak gibi. Karakterlerin kendine has tarzları var kitaptaki her karakter için bunu söyleyebilirim ama özellikle ana karakterlerin kendisini geliştirme süreçleri, özellikle duygusal açıdan, çok güzel bir detay diyebilirim.

Çeviri ve bölümler konusunda da okuyucuyu sıkıntıya sokacak hiçbir şey yok.
Uçsuz bucaksız bir aşk romanında Lucia’nın hayatına göz atıyoruz bakalım.

sturkdonmez26Seviye 1 3.6

Konusu oldukça klasik olmasına rağmen işlenişi oldıkça iyi. Lucia ve Hugo'nun ilişkisinden çok Damien ile ilişkisini daha çok merak ediyorum.

h-h-h-hSeviye 1 4.6

tüm hikaye çiftin hikayesi üzerinden ilerleyecek sanıp üzülmüştüm ama damienin hikayesi ilgimi çok çekti

bbenguss8Seviye 1 3.8

Çeşitli klişelerden yararlansa bile serinin karakter özellikleri ve gelişimi açısından başarılı bir ilerliyeşi var bence. Bu da hikayenin içine girip karakterleri anlamayı kolaylaştırıyor. Anlatım ve çeviri zaten iyi.

ert-11Seviye 1 4.8

Kesinlikle çok sevdiğim bir seri . Ilk başta wetoon olarak okudum ve yorumlarda novelinden bahsedildiğini görüp tekrar okumaya karar verdim ve iyikide okumuşum webtoon halinden daha ayrıntılı sadece çok yavaş ilerliyor hikaye ama çok da rahatsız hissettirmiyor tavsiye ederim. Ceviri için ayrıca teşekkür ederim .

betnarrSeviye 1 5.0

İlk weptoon halini okumuştum oradaki ile birebir ilerliyor Belki de weptoon hali ve novel ile birebir ilerliyor dur emin değilim de bu oldukça güzel ama biraz yavaş ilerliyor. Biraz çok varsayımı dayalı ilerliyor umarım ilerde düzelir şuanda 50 bolumdeyim