Bu bölümü okuyabilmek için kitabı aylık olarak satın almalısınız. Kitabı almak için tıklayın.

Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

388. Bölüm Son

Çevirmen: Rosanixe / Editor: lotus

Dün gece İmparatorluk Şehri kapatılmıştı. Şu anda duvarlarının arasında, bir dağın üzerine toplanan bulutlar gibi bir gerginlik vardı.

Bütün saray istila altındaydı ve şu anda Altıncı Prens’in tarafında olan Yuan Zhong’un kontrolü altındaydı.

Sarayın imparatorluk muhafızları ve askerleri çoktan yakalanmıştı ve Altıncı Prens, şu anda imparatorun hasta olarak yattığı Wanmin Salonu’nunda oturuyordu. İmparatorun ölüm yatağının başında İmparatorluk Metresi Wei ve Altıncı Prens vardı.

Çevirmen notu
Biraz erken bitti sanki... Kısa da olsa güzel bir seriydi bence. Hatta biraz da kısa olduğu için güzeldi. Ana karakterlerin belirgin bir sonu olması ve olayların fazla sünmeden çözülmesi ayrı bir zevk katmış romana. Asyalıların eserlerindeki genel bir özellik olan sürekli güçlenen ana karakter özelliğini de taşımadığı için farklı bir hikayesi vardı. Sonunda bazı olaylar havada kalmış gibi hissediyorum. Mesela Bayan Su’nun ve Chu Lian’ın hizmetçilerinin sonuna yer verilebilirdi. Belki de hepsi yazarın bizi düşündürmek için bıraktığı dahiyane açıklardı. Bir de yeni doğan bebeğin nasıl birine dönüştüğü benim için büyük bir merak konusu, keşke biraz daha devam etseydi... Chu Lian’ın asla eski hayatını, özellikle de modern dünyadaki teknolojiyi özlememesi ya da nasıl kitaba girdiğini asla sorgulamayıp kaderini kabullenmesi de ilginç tabii... Yine de güzel ve farklı bir seriydi. Okuduğum diğer Çin romanlarıyla karşılaştırınca oldukça güzel bir seri olduğunu düşünüyorum. Ben keyifle çevirdim umarım siz de çeviriyi beğenmişsinizdir, severek ve merakla okumuşsunuzdur...