Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

4. Bölüm Bekaret Testi(1)

Çevirmen: Rosanixe / Editor: lotus

Jingyan huzursuz bir şekilde içeri girdi ama gülücükler saçarak çıktı.

İki kıdemli hizmetçinin karşısında saygıyla eğildi ve konuştu:

“Kıdemli Hizmetçi Liu, Kıdemli Hizmetçi Zhou, Üçüncü Genç Efendi ve Üçüncü Genç Madam daha yeni uyandı. Korkarım biraz beklemek zorunda kalacaksınız.”

Kıdemli Hizmetçi Liu, Kontes Jing’an’ın yanındaki kahyalardan biriydi. Jingyan’ın söylediklerini duyunca kadın ellerini sallayarak cevap verdi:

“Suç, erken gelen ve Üçüncü Genç Efendi’yle Madam’ın rahatını bozan bu yaşlı hizmetçinin.”

Kıdemli Hizmetçi Gui bu iki değerli misafirin dışarıda öylece beklemesine izin vermeyecekti bu yüzden hizmetçileri biraz atıştırmalık getirmeleri için gönderdi. Ardından kendisi özellikle bu iki kıdemli hizmetçi için Dük Ying’in evinden getirilen Xiliang’a* özgü atıştırmalıkları sundu.

*O dönemde Çin’deki bölgelerden biri.

Bu sırada gelin odasının iç bölmesinde Chu Lian çoktan dışarıdaki seslere uyanmıştı. Gülümsedi ve yüzüne şaşkın bir ifade yerleştirerek yeni uyanmış ve yatağın diğer ucunda yatan He Changdi’ye doğru baktı.

“Kocacığım ne zaman odamıza döndün? Geldiğini hiç fark etmedim bile.”

He Changdi ona bakmadı bile. Bunun yerine yatağın kenarındaki gölgeliklere bakarak Chu Lian sanki cansız perdelerden bile değersizmiş gibi davrandı.

“Eğer benim ne zaman döndüğümü düşünecek kadar boş zamanın varsa neden dışarıdaki iki hizmetçiye nasıl itiraf edeceğini düşünmüyorsun!”

Yatağın başlığına yaslandı ve sanki oraya bir gösteri izlemeye gelmiş gibi oturarak sadece izleyeceğini gösterdi.

Düğün gecesinden sonra eğer bir gelin beyaz mendili gösteremezse bunun sadece iki sebebi olurdu:

Ya gelin bakire değildi ya da yeni evli çift evliliklerini tamamlamamıştı.

Sebebi ne olursa olsun sonuç Chu Lian’ın baş edebileceği bir şey değildi.

Kont Jing’an’ın Hanesi’ne daha yeni evlilikle dahil olmuştu. Sağlam bir yeri olmasa da şimdilik yapması gereken şey onların hiddetini kazanmaktan uzak durmaktı.

“Hatırlatman için teşekkür ederim kocacığım.” Chu Lian gülümseyerek konuştuktan sonra  Xiyan’ı içeri davet etti.

Gülümsemesi yeni açmış bir çiçek gibi güzeldi ama He Changdi bunun sadece iğrenç bir şekilde sahte olduğunu düşünüyordu. Ona bir dakika daha bakamayarak arkasını döndü.

Xiyan, Chu Lian sabah rutinini yaparken kahvaltısını servis etti ve yeni evli bir gelin için uygun günlük kıyafetleri giymesine yardım etti. Makyaj masasına otururken Chu Lian’a destek oldu ve tam makyajı için ona yardım edecekken Chu Lian başını salladı. Yan tarafa baktığında He Changdi’nin de neredeyse hazır olduğunu gördü, hemen kaşlarını boyadı yüzüne biraz allık sürdü ve günlük makyajını bitirdi.

Yüzü aydınlık ve güzeldi bu yüzden böyle hafif bir makyaj mükemmel cildini ağır bir makyajdan daha iyi sergiliyordu. Çiçek açmak üzere olan bir goncaya benziyordu.

Hizmetçi, He Changdi’ye yüzünü silmesi için bir mendil uzatırken Chu Lian, Xiyan’a talimatlar vermeye başladı.

“Git ve iki kıdemli hizmetçiyi davet et.”

Üçüncü Genç Efendi ve Üçüncü Genç Madam’ın birbiriyle hala konuşmadığını görünce hala birbirlerine öfkeli olduklarını düşündü. Xiyan, gece nöbetinde olan Jingyan’dan Üçüncü Genç Efendi’nin gelin odasına sabahın erken saatlerinde geldiğini öğrenmişti. O zaman... Xiyan yüzünde endişelerini göstermekten kendini alıkoyamadı.

“Atıncı H- Üçüncü Genç Madam.” Panik anında Xiyan hanımına yeni hitap şeklini unutmuştu.

Chu Lian yüzünde sakin bir ifadeyle onu da sakinleştirdi ve hizmetçileri içeri çağırması için işaret verdi.

Bütün hizmetçiler iç bölmeden ayrıldıktan sonra He Sanglang yatağın kenarına oturdu. Sanki dramatik olayların gerçekleşmesini bekler gibi görünüyordu.

Chu Lian kaşlarını çattı ve ona doğru yan yan baktı. Yeni kocasının ne düşündüğünü gerçekten anlamıyordu. Kişiliği çok tuhaf bir hal almıştı.

Ama Chu Lian onunla uğraşamaycak kadar üşengeçti. Hala dün akşam onu nasıl boğarak öldürmeye çalıştığını hatırlıyordu. Kocası olarak, ona hiç saygı göstermemişti. Kimse böyle bir muameleye maruz kaldıktan sonra iyi bir modda olamazdı!

Şansına iki kıdemli hizmetçi gelin odasına gülücükler saçarak girdi ve çift arasındaki tuhaf atmosferi kırdı.

“Bu yaşlı hizmetçi Üçüncü Genç Efendi ve Üçüncü Genç Madam’ı kutluyor. Üçüncü Genç Efendi ve Üçüncü Genç Madam’ın yakın zamanda çocuklarla kutsanması dileğiyle.”

Chu Lian’ın Kıdemli Hizmetçi Gui’ye bakmasıyla kadın hemen hazır kırmızı paketleri iki kıdemli hizmetçiye verdi. Aynı zamanda Chu Lian iyi dilekleri için onlara teşekkür etti.

He Changdi iki kıdemli hizmetçiyle selamlaşırken onu izledi ve içten içe hareketlerinin ne kadar yapmacık olduğunu düşündü. Dudaklarının kenarı tiksintiyle kıvrıldı. İki hizmetçi üzerinde iyi bir izlenim bıraksa da sıradaki testi geçmesine imkan yoktu. Beyaz mendil olmadan onları on binlerce altınla da ödüllendirse bir şey değişmezdi.

“Üçüncü Genç Madam geç oluyor ve bu yaşlı hizmetçi geri dönüp rapor vermek zorunda, bu yüzden...” Kıdemli Hizmetçi Liu bu yeni gelinden beyaz mendili isterken biraz utanıyordu ama Üçüncü Genç Efendi yatağın kenarında sakin ve yaklaşılamaz bir ifadeyle oturuyordu. Ondan gerçekten hiçbir şey istemeye cesaret edemezlerdi. Ama bu yeni hanımı gülücükler saçıyor, arkadaş canlısı ve nazik görünüyordu; ona kıyasla çok daha yaklaşılabilirdi.

Kıdemli Hizmetçi Liu konuştuğunda Chu Lian tam doğru anda kızardı. Başını eğip iki kez öksürerek utangaç göründü. Hatta He Changdi’ye dönerek utangaç bir bakış bile attı, yeni evlenmiş bir kadının resmi.

He Changdi bile neredeyse onun oyununa kanıyordu. Eğer gelin odasına sabahın erken saatlerinde dönmüş ve soğuk örtülerin altında bir saat uyumuş olduğundan emin olmasa dün akşam ona canavarca bir şeyler yaptığından şüphelenecekti.

He Changdi dişlerini gıcırdattı ve ifadesi daha da korkutucu bir hal aldı.

Chu Lian başını eğdi ve Kıdemli Hizmetçi Gui’ye yanlarındaki çekmeceden sandal ağacından zarif bir kutu çıkarması için işaret verdi. Kadın kutuyu Kıdemli Hizmetçi Liu ve Zhou’ya uzattı.

İki Hizmetçi kutuyu açtı ve içindekilere bakıp birbirlerine döndüler ve parlak bir şekilde gülümsediler.

“Sizi rahatsız ettik Üçüncü Genç Madam. Biz artık ayrılalım ve ana eve rapor verelim.”

İki kıdemli hizmetçi tam ayrılacakken He Changdi arkalarından seslendi:

“Durun!”

Şüpheyle arkalarına döndüler ve He Changdi’ye selam verdiler.

“Üçüncü Genç Efendi, bir sorun mu var?”