Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

48. Bölüm Sonunda Doğru Bir Şey Yaptı (2)

Çevirmen: Rosanixe / Editor: lotus

Bütün bu olanlar şu sözü akla getiriyordu: ‘Yağmur yağdığında şiddetli yağar.*’ Sonraki gün ikili yağmurdan ıslanmış dürümü ve eti yedikten sonra sırılsıklam kıyafetlerle yola devam etmek zorunda kaldılar. He Sanglang’ın yüzü dün akşamki karanlık bulutları yansıtıyordu.

*Sorunların her zaman beraberinde başka sorunlar getirdiğini ve bunun bir anda gerçekleştiğini anlatıyor.

Laiyue tuhaf bir gülümsemeyle arkasından takip ediyordu.

“Genç Efendi şimdilik buna biraz dayanın. Sonraki şehre ulaştığımızda sıcak bir yemek yeme fırsatımız olacak. Üçüncü Genç Madam’ın yemekleri kadar lezzetli olmasa da ıslak dürüm ve etten daha iyidir.”

Laiyue’nin ‘tesselli’ sözleri ateşe odun atmak gibiydi. He Sanglang da buna uygun bir öfkeyle parladı.

“Kapa çeneni! Chu Lian’dan bir kez daha bahsedersen tek bir sıcak öğünün olmadığından emin olurum.”

Sözlerini oldukça açık bir dille ileten He Changdi öfkeyle atını kamçıladı ve normalde yakışıklı olan yüzü şimdi çirkin bir ifadeyle büzüldü. Laiyue takip edemeden bir ana yola girdi.

Laiyue hangi sözünün Genç Efendi’yi gücendirdiğini anlamamıştı. Şaşkın bir şekilde başını kaşıdı ve efendisine yetişmeye çalıştı.

“Ah! Genç Efendi lütfen o kadar hızlı gitmeyin! Bu hizmetçinizi de bekleyin!”

Chu Lian sabaha kadar çok rahat uyudu. Dün akşamki fırtına gün içindeki sıcaklığı düşürmüştü ve küçük bahçelerindeki yaprakların ve çimlerin üzerlerinde çiy taneleri kalmıştı. Sabah havasını içine çektikten sonra oldukça tazelenmiş hissetti.

Sabah kalkınca yaptığı ilk şey yatağın arkasına yaslanmış önünde asılı duran doğurganlık kilimine bakarak düşüncelere dalmak olmuştu.

Orijinal hikayede ‘Chu Lian’ En Büyük Madam, Madam Zou’nun ağır şekilde yaralanması ve evin yönetimini ona geçirmesi için mutfakta yangın çıkarmıştı. Madam Zou’nun baba evi Dingyuan Hanesi’ydi ve kendisi Marquis Dingyuan’ın en büyük meşru torunuydu.

Yarın Yaşlı Marquis Dingyuan’ın 60. yaş günüydü. Evlilikle akraba olmuş Jing’an Hanesi de iyi dileklerini iletmeliydi.

Orijinal hikayede Madam Zou ağır yaralıydı bu yüzden katılamamıştı. Böylece Matriark He Dingyuan Hanesi’ne kutlama için Chu Lian’la birlikte gitmişti. Dingyuan Yerleşkesi’nde ‘Chu Lian’ sadece Xiao Bojian’la buluşmamış aynı zamanda itibarını zedeleyecek olaylar dizisi gerçekleşmişti ve Chu Lian ile Matriark He arasında şüphe tohumları ekilmişti.

Dingyuan Yerleşkesi’nde olacakları bildiği için ne olursa olsun yarın oraya gitmemeliydi.

Ayrıca Madam Zou şimdi oldukça iyiydi. Onun bu etkinliğe katılıp katılmaması Jing’an Hanesi’nin itibarını etkilemezdi.

Planlarını tamamladıktan sonra Chu Lian yataktan çıktı.

Bu sabah Xiyan’a nasıl buharda Çin mantısı çorbası yapılacağını öğretti. Buhar sepetlerinden oluşan kuleden, bir sepet çorba mantısı getirildiğinde üzerinden yükselen sıcak havayı görebiliyordu. Chu Lian bir tane mantıyı aldı ve üstünden küçük bir ısırık aldıktan sonra içindeki bütün güzel aromayı çekti. Özellikle hepsini tek lokmada yenebilecek büyüklükte yapmıştı. Dünyada daha güzel bir his yoktu.

Kıtır kıtır turşular ve yoğun pirinç lapasıyla birlikte Chu Lian yarım sepet mantı yedi. Kalan sepetler Songtao Avlusu’ndaki hizmetçiler arasında paylaşıldı.

Bir miktar dövüş sanatı yetenekleri olduğu için Kıdemli Hizmetçi Zhong, Wenqing ve Wenlan koskoca bir sepeti kendilerine almayı başarmışlardı. Üçü de yemeklerine yumulurken dün geceden gelen sakinlikleri ya da kibirlerinden iz yoktu.

Onları izlerken Chu Lian’ın dudakları seğirdi. He Changdi, gönderdiği adamların onun sadece iki öğünüyle ‘kandırıldıklarını’ duysa ne yapacağını merak etti.

Kahvaltıları bitince bazı sorular sormak için Kıdemli Hizmetçi Zhong’u yanına çağırttı.

Chu Lian insanları boşlukta bırakmayı sevmezdi ve kitapta olmadığı için Kıdemli Hizmeçti Zhong’la ilgili bilgi sahibi değildi. Bu yüzden açık bir şekilde konuştu.

Kıdemli Hizmetçi’nin ağzı açık kalmıştı. Üçüncü Genç Hanım’ın Wenqing ve Wenlan’ın dövüş yeteneklerini bir gecede fark etmesini beklemiyordu.

İçindeki şaşkınlığı bastırdı ve cevapladı “Üçüncü Genç Hanım, Wenqing ve Wenlan’ın dövüş sanatları eğitimi aldıkları doğru.”

Chu Lian bakışlarını ona göre hem görünüş hem de figür olarak ortalama görünen Wenqing ve Wenlan’a çevirdi. Sadece meraktan onlara soru sormaya devam etti.

“Wenqing ve Wenlan’ın yetenekleri nasıl?”

Kıdemli Hizmetçi Zhong kendini kötü hissetti. İnanmayan gözlerle Chu Lian’a baktı. Üçüncü Genç Hanım’ın düşünceleri neden çoğu kişiden farklıymış gibi geliyordu? Çoğu genç Madam ‘Neden bana bu hizmetçiler gönderildi? Beni izlemek için mi? Kocam bana güvenmiyor mu?’ diye sormaz mıydı?

Eğer böyle sorularla karşılaşsaydı basitçe cevaplayabilirdi.

“Üçüncü Genç Madam çok fazla düşünüyorsunuz.”

Ama bu genç madam senaryodan tamamen sapıyordu. Hazırladığı replikleri kullanamıyordu bile.

Kıdemli Hizmetçi bir ağız dolusu kan yuttu.* Wenqing’e doğru baktığında gözü seğirmeye başladı.

*Bu söz çok geçiyor başı sıkıştığında ne söyleyeceğini bilemediğini anlatmak için kullanılmış.

Kıdemli hizmetçinin yalvaran bakışlarıyla karşılaşan Wenqing hemen öne çıktı ve gururla konuştu:

“Üçüncü Genç Madam’a cevaben, bu hizmetçi dört ya da beş normal adamla kolayca baş edebilir.”

Kıdemli Hizmetçi Zhong: ...

Normalde kontrollü olan Wenqing bile Üçüncü Genç Madam’a karşı olan niyetlerinden sapmıştı.

Buraya üçüncü Genç Madam’ı yakından izlemek için gönderilmişlerdi! Wenqing ne yapmaya çalışıyordu, orada sadık küçük bir yavru köpek gibi durmuş hanımı tarafından övülmeyi mi bekliyordu?

Kıdemli Hizmetçi Zhong şu anda Wenqing’in arkasına sallanan bir kuyruk koysalar mükemmel şekilde uyacağını düşündü.

Buradan ayrıldıktan sonra onlarla iyice konuşması gerektiğini hissetti.

Chu Lian, önceki gün Wenqing ve Wenlan’ın dövüş yetenekleri konusunda sadece tahminde bulunmuştu. Şimdi onayını aldığında Chu Lian heyecanlanmıştı.

Parlak siyah gözleri yıldızlar gibi parladı.

Dövüş sanatlarını kullanabiliyorlardı! Ne kadar etkileyici! Bundan sonra yerleşkeden ayrıldığında onun ücretsiz koruması olacaklardı!

Şu manyak He Changdi sonunda bilmeden de olsa doğru bir şey yapmıştı.