Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

6. Bölüm Çay Seremonisi (1)

Çevirmen: Rosanixe / Editor: lotus

Kont Jing’an’ın Hanesi askeri bir aileydi ve şimdiki Kont Jing’an’ın büyükbabası ülkenin kurucularından biriydi. Bu ünvan çoktan üç nesil aktarılmıştı ve seviyeleri dükten konta düşmüş olsa da Jing’an Hanesi’nin gücü küçümsenemezdi.

Kont Jing’an’ın Hanesi sıradan bir askeri aile değildi, aynı zamanda İmparatoru Shengyang’da tutup çiftlik hayvanlarının başına geçirdiği güçsüz askeri ailelerden biri de değildi.

Şimdiki Kont Jing’an, Mingzhou’daki en önemli sınırı savunuyordu ve Savunma Generali rütbesine sahipti.

Kont Jing’an’ın Hanesi’nde ilk oğlu He Changqi haneyle ilgilenirken ikinci oğlu He Changjue orduda Sol Askeri Gardiyan olarak görevliydi, sarayda görevi önem arz eden bir grup gardiyandan biriydi.

Bu sırada He Sanglang babasından ve abisinden genç yaşta dövüş sanatlarını öğrenmişti, orduyu sık sık ziyaret ederdi ve çoktan adını her yere duyurmuştu.

Kontes Jing’an He Ailesi’ne üç erkek çocuğu doğurmuştu ama üçüncü oğlu He Sanglang’ı doğururken ciddi sorunlarla karşılaşmıştı ve uzun zamandır yatak istirahatindeydi.

Kont Jing’an uzakta sınırı savunuyordu ve eve sadece birkaç yılda bir gelebiliyordu. He Ailesi’nin de bir kuralı vardı: Bu ailenin oğulları sadece tek bir kadınla evlenebilirdi. Sadece karıları otuz yaşına ulaşana kadar onlara bir çocuk veremezse bir metres alabiliyorlardı.

Kontes Jing’an şimdi çok hasta olsa da He Ailesi’ne üç erkek çocuğu vermişti, bu yüzden Matriark He gelinine oldukça iyi davranıyordu.

Kont Jing’an, ailenin varis üretmedeki şansını harcamıştı ve genç nesle gelince bir tane bile varis doğmamıştı.

Kont Jing’an’ın varisi He Changqi, Marquis Dingyuan’ın torunu Madam Zou’yla evlenmişti.

Madam Zou, He Ailesi’ne katıldıktan bir buçuk yıl sonra hamile kalmıştı ama ilk çocuğu kız olmuştu. İki yıl sonra tekrar hamile kalmıştı ancak bir kez daha bir kız doğurmuştu.

Sorun kadında mı yoksa He Dalang da* mı bilinmez, önlerindeki dört yıl boyunca çocukları olmamıştı.

*İlk oğul demek.

He Erlang‘ın** durumu tuhaftı. Orduya genç yaşta katılmıştı ve şimdi yirmi dört yaşındaydı ama buna rağmen evlenmeyi reddediyordu. İnatçılığı ailede hengame çıkaracak kadar uzamıştı. Bu yüzden Sol Askeri Gardiyanları’nın barakalarında kalıyor ve önemli bir olay olmadıkça eve dönmüyordu.

**İkinci oğul olarak kullanılmış.

He Dalang bu küçük kardeşini her gördüğünde suratına bir tokat yapıştırmak istiyordu.

Şimdi yakışıklı He Sanlang sonunda evlenmişti. Gelin, Chu Ailesi’nden bir hanımdı, tam olarak Matriark He’nin saraydan istediği gibi.

Matriark He yakında kollarında güzel ve tombik bir erkek torun tutacağını düşünüyordu ama ne yazık ki bu He Sanglang bir şekilde reeenkarne olmuştu. Önceki hayatında onu aldatmış karısıyla evlilik şartını yerine getirmeye istekli olması imkansızdı!

Ah... Matriark He’nin daha çok beklemesi gerekiyordu!

Tabii ki Matriark He’nin bunların hiçbirinden haberi yoktu.

Sırtı dik bir şekilde He Sanglang’ı takip eden Chu Lian’a gelince... He Sanglang’ın kişiliğindeki bu ani değişimin sebebini tam olarak bilmese de gerçekleşecek diğer olayların hepsini biliyordu. Sonuçta okuduğu romanın ana karakteri olmuştu!

Kitabı ilk gördüğünde adaşı olan kadın ana karakter Chu Lian’ı şaşkına uğratmıştı.

He Sanglang yakışılıydı ve iyi bir ailesi vardı. Ailesi aynı zamanda özgür ve diğer aileleri gibi iç çatışmalardan uzaktı.Böyle asil bir ailede genç hanım olmak iyi bir şey değil miydi? Neden o lanet olası Xiao Bojian’la işleri karıştırmak zorundaydı?

Kadın ana karakter kendi namını da mahvetmişti.Tanrım! O zamanlar Chu Lian yazarın, bu kadın ana karaktere karşı bir garezi falan olduğunu düşünmüştü. Onu her zaman en kötü seçimleri yapmaya itiyordu...

Belki tiksintisi çok güçlüydü çünkü Chu Lian uyandığında kendini o ana kadın karakter olarak bulmuştu! Önceden bunun olacağını bilseydi biraz daha hızlı okuyup kitabı bitirirdi. Ama böyle olmamıştı  ve şimdi romanın ikinci yarısında olacaklardan bihaberdi. Kadın ana karakterin kimi seçeceği ya da sonunda He Sanglang’a ne olacağına dair hiçbir fikri yoktu.

He Sanglang’ın tuhaf hareketlerini de karışıma ekleyince... Chu Lian delirmek üzereydi.

Yürürken dikkati biraz dağınıktı bu yüzden kaldırım taşlarından birine takıldı ve neredeyse bileğini burkuyordu. Şansına Xiyan onu tam zamanında yakaladı.

He Sanglang arkasındaki hareketlenmeyi duydu ve omzunun üstünden soğuk bir bakış attı. Gözlerindeki bakış kadına acımasız bir uyarı niteliğindeydi. Kelimeleri kullanmadan ona ‘Dikkatli olsan iyi olur!’ demişti.

Aristokrat bir aile için Kont Jing’an’ın aile ağacı oldukça basitti.

Matriark He en yüksek pozisyondaydı, He Dalang’ın kızları ise en altta. Aralarda hiç metres ya da gayrimeşru çocuk yoktu. Dük Ying Hanesi’nin karmaşık ailesinden çok faklıydı.

Yeni evli çiftin Matriark He‘ye saygılarını sunması için Qingxi Salonu’nu*** hazırlamışlardı.

***Qingxi: Kutlama

Yeni evli çift kemerli kapıya ulaştıklarında anında Kıdemli Hizmetçi Liu’yla karşılaştılar. Matriark He tarafından bir hayli sayılan hizmetçilerden biriydi. Hizmetçi onları selamlamak için oraya doğru yürümeye başladı.

“Bu yaşlı hizmetçi Üçüncü Genç Efendi ve Üçüncü Genç Madam’a selamlarını sunuyor.”

Chu Lian aceleyle öne çıkıp Kıdemli Hizmetçi Liu’yu kaldırdı. “Nasıl Kıdemli Hizmetçi Liu’nun bizim önümüzde bu şekilde eğilmesine izin verebiliriz?”****

****Hizmetçilerin efendilerini selamlamaları normaldir ama Chu Lian Kıdemli Hizmetçi Liu’yu yaşından ve Matriark He‘ye karşı güvenilir konumundan dolayı durduruyor. Chu Lian’dan iki nesil daha büyük olan bu hizmetçinin üzerinde iyi bir izlenim bırakıyor.

Kıdemli Hizmetçi Liu haneyi çekip çeviren ve orada bir otorite sahibi olan kıdemli hizmetçilerdendi. Aynı zamanda çok iyi bir kişiliği vardı ve arkadaş olmaya değer birisiydi.

Chu Lian gizlice içinden bütün bu bilgileri geçiriyordu.

He Changdi onun He Yerleşkesi’ni ilk ziyaretinde kıdemli bir hizmetçiye karşı bu kadar ilgili olduğunu görünce bu iyi davranışlarının taklitten ibaret olduğundan daha da emin oldu.

‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur.’ Bu sözü düşünen He Changdi, Qingxi Salonu’na önce girdi.

Kıdemli Hizmetçi Liu, He Sanglang’ın hareketlerini görünce kaşlarını çattı. Kadın Chu Lian’a dönerek gülümsedi ve elini tutarak bizzat ona avluya kadar eşlik etti.