Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

16. Bölüm Komplo (1)

Çevirmen: Güz / Editor: T4icho

 

“Çoktan dört ay oldu. Bu kadar zamanda bile hala onunla ilgilenecek bir yol yok mu gerçekten?”

Yan Wushuang, oturduğu yerin kenarına öfkeyle vurdu.

Kahyaya benzer birisi önünde dikiliyordu ve titreyerek cevap verdi: “Su Chen, Gerçek Yeşim Köşkü’ne girdiğinden beri dükkancı başı Tang’in altında kültürel kalıntıları, antik tarihi ve diğer ırkların dilini çalışarak onu takip ediyor. Yağmur çamur demeden her gün saatinde varıyor, bir kez bile geç kalmadı. Dahası, asla köşkte iş yapmıyor. Tüm kontrol dükkancı Tang’de gibi ve bizim bir şeyler için zorlamamız çok zor.”

“Başka yöntemler denemediniz mi?”

“Hepsini denedik. Ancak Su Chen’in bizim arka plandaki etkimizden dolayı Gerçek Yeşim Köşke girdiğini de biliyorlar. Bu nedenle, geçen birkaç ayda hareketleri oldukça dikkatliydi. Bir şeyler almalarına ve dükkan odalarını korumalarına bakılırsa durumu gözetlemek için daha fazla insan bile eklemişler. Hesapları da bozulmamış ve hiçbir hataya rastlanmıyor. Bir fırsat doğmasını ne kadar umsak da onlara kurduğumuz tuzaklara düşmeyecekler. Birçok insan gönderdim ve onlara Hong Wendong tarafından özenle yapılmış birkaç taklit satmaya bile çalıştım ama incelemelerini geçemedim. Binlerce Eğri Geçidi’nde yer alıyor bu yüzden asker kaynayan bir yerde böylece aşırı hareketlerde de bulunamıyoruz. Bu sebeple konu bu kadar uzadı.”

Yan Wushuang’ın ifadesi düştü: “Su Chen’i Gerçek Yeşim Köşkü’ne göndermek için harcadığım bütün çaba o kitap okusun diye miydi?!”

“Hanımım, lütfen öfkenizi yatıştırın!”  kahya alnıyla sarımsak döver gibi secde etmişti.

“Sizi işe yaramaz çöp parçaları!” Yan Wushuang küfür ettiği sırada çoktan dikiliyordu.

Büyük kırmızı sırmalı ipek elbisesi, salonda kırmızı dalga fırtınası oluştururken birkaç kez volta attı.

Durduktan sonra Yan Wushuang kasvetli bir şekilde konuştu.

“En sıkı güvenlik bile insanlarla yapılmış olmalı. Eğer Gerçek Yeşim Köşkü’nün güvenliğinin çökmesini istiyorsak onların insanlarıyla başlamamız lazım. Aralarından birine rüşvet vermeyi denemediniz mi?”

Madun cevapladı: “Denedik ama pek etkisi olmadı. Su Chen’in dışında Gerçek Yeşim Köşkü’nde dokuz kişi var. Dokuzundan üçü dükkancı, biri muhasebeci, ikisi işçi, ikisi hizmetçi ve birisi de aşçı. Hepsinin eşsiz bir işi var ve Su Chen geldiğinden beri sorumlulukları daha da net oldu hatta cezalandırmada daha da sert oldular. Birkaç ay önce hazırlıksızlarken hazineye sıvışması için işçilerden birine rüşvet verdik. Kim Su Chen’in kör olmasına rağmen kulaklarının bu kadar hassas olmasını beklerdi ki? Tuhaf hareketlenmeyi duymasıyla insanları onu yakalaması için çağırdı ve açıklama yapmasına bile izin vermeden onu tekrar işe almayı reddederek kovdular. O işçi, bizim ona rüşvet verdiğimizi Su Klanı’na ötecekti bu yüzden onun sessizliğini yüz külçe saf altınla satın almaktan başka şansımız kalmadı.”

“Sus parası olarak yüz külçe saf altın mı? Para harcama konusunda gerçekten böyle bir lüksünüz mü var?” Yan Wushuang o kadar kızgındı ki biçimli kaşları neredeyse dikeydi.

Bu zamanda altının gücü hala vardı, yüz külçe altın o işçinin yiyecek içecek konusunda endişelenmeden on yıl yaşamasına yeterdi.

Madun ekşi bir yüzle cevapladı: “Para harcamak gibi bir lüksümüz olduğundan değil, doğrusu Su Chen çok korkunç olduğu için. O işçiyi yakaladıktan sonra ona ‘Hareketlerinin arkasında kimin olduğunu bilmeme gerek yok ama şimdi geçimini onlar için kaybettiğine göre tazminat istemelisin. Eğer aklın varsa yüz külçe saf altın istemeni öneririm. İnan bana, bu seninki gibi bir ağzı susturmak için çok büyük bir sus parası değil. Tabii ki seni öldürmelerini önlemek için, ölürsen diye biraz olası plan bırakmak en iyisi, haberler yayılır. Bu şekilde seni öldürmeye cesaret edemez ve parayı ödeyebilirler.’ demiş. O işçi sus parasını almak için söylediği gibi bir kez geldi ama Su Chen’in de söylediği gibi velet hazırlıklarını çok önceden yapmıştı. Parasını vermekten başka şansımız yoktu!”

Yan Wushuang o kadar kızgındı ki tüm vücudu titremeye başladı.

“Çok iyi, Su Chen!” gerçekten onu kendi silahıyla vurmuştu. Gerçek Yeşim Köşkü’nü çalma planları başarısız olmuş ve Su Chen yüzünden gerçekten büyük bir miktar para kaybetmişti. Kalbindeki öfke büyüdü ve sinirle tükürdü: “Dükkancılardan birini denediniz mi?!”

“Dükkancı başı Tang, Tang Hongrui’nin ailesi tarafından getirilen kişi ve Tang Klanı’na oldukça sadık bu yüzden basit bir şekilde imkansız! İkinci Zhang Heng direkt olarak efendi tarafından atandı ve üçüncü dükkancı Lou Yi ise Tang Zhen tarafından seçilmişti. Hepsi sadık olarak düşünülebilir, onları satın almayı istemek hiç kolay olmayacak…”

Yan Wushuang devam etti: “Lou Yi’nin oğlunun kumar oynamayı sevdiğini duymuştum?”

Madun cevapladı: “Evet, seviyor! Ancak görünüşe göre Lou Yi de bu ihmali biliyor. Bu kadar zamandır oğlunu eve hapsetti ve dışarı çıkmasına izin vermiyor.”

“Onu yüz gün boyunca kısıtlayabilir ama yıllarca yapabilir mi? Geçen birkaç aya bakınca rahatlamak üzeredir.”

“Bu küçük insan anlıyor. Bu küçük insan şimdi yapacak!”

“Git ve bu sefer batırma.” dedi Yan Wushuang uğursuzca. “Su Chen’e bedelini ödeteceğim ne olursa olsun!”

Önceden sadece işleri çalmayı planladığı söylenebilirdi. Ancak şimdi, çok fazla engellendikten ve aşağılandıktan sonra Yan Wushuang’ın düşünceleri kinini memnun etmek üzerine yoğunlaştı.

Sadece intikam için bile olsa Su Chen’in peşini bırakmaya niyeti yoktu.

————————————————

“Ha!”

Nefes verdiği ve bağırdığı sırada dikili taş parçalanarak cevap verdi.

Gerçek Yeşim Köşkü’nün arka bahçesinde Su Chen yumruğunu geri çekti. Günün çalışması burada bitiyordu.

Tang Zhen’in yanında bir şeyler öğrenmesi dövüş yolunda gelişmeyi bıraktığı anlamına gelmiyordu. Nihai hedefi olan Köken Enerji Bilgeliği yolunda net ilerleme kaydediyordu.

Kısa zaman önce Vücut Tavı Dokuzuncu Kata girmeyi başarmıştı. Şu anda, Köken Enerji Bilgeliğinin eşiğinde duruyordu.

“Bir yıl daha yeterli bir zaman olmalı.” Su Chen mırıldandı.

Saklı Ejderha Tesisi’nin alım dönemi her yaz oluyordu.

Saklı Ejderha Tesisi, tüm Uzun Sang ülkesindeki en iyi okul olarak düşünülebilirdi. Her yıl birçok kişi, Göğün Seçilmişi olarak girmek için çaresizce saçlarını yolardı.

Gelecek yıl Su Chen on altı yaşında olacaktı yani okula gireceği yaşta.

Eğer Enerji Çekme diyarına girebilir ve resmi Köken Enerji Bilgesi olursa bu kesinlikle Saklı Ejderha Tesisi’ne girerken ki testte ona çok yardımcı olacaktı.

Bu birkaç yıldır Su Keji, durmaksızın Su Qing’e fırsatlar yaratmak için uğraşıyordu.

Su Qing’in o zamandan önce Enerji Çekme diyarına girebileceğini de umuyordu.

Aynı şekilde Su Chen de vazgeçmeye niyetli değildi. Gelişmeye devam etmeden önce gözlerinin iyileşmesini bekleyemezdi.

O zamana kadar, çok geç olurdu...

Talih yalnızca hazırlıklı olanlara yardım ederdi.

Aslında Su Chen, iyileşip iyileşmeyeceği konusunda endişeli değildi. Artık görüşünün iyileştiğinden emin olduğu için endişesi, gözlerinin tam olarak düzelmesinin ne kadar süreceğine doğru kaymıştı.

Şu anki iyileşme hızı hala çok yavaştı.

Su Chen, Saklı Ejderha Tesisi’nin değerlendirme zamanı geldiğinde hala ağır bir miyop olmak istemiyordu.

“Kim bir daha Kıvrılan Buğulu Adımlar’da yaşadığım gibi başka büyük ilerleme yaşayacağımı bilebilir ki?” Su Chen iç çekti.

Su Chen, Kıvrılan Buğulu Adımlar’ı düşünmesiyle günlerdir Gu Qingluo’u görmediğini anımsadı.

Bugünlerde Gu Qingluo bir şeylerle meşgul gibiydi. Dağın arkasına yaptığı ziyaret sıklığı gittikçe azalmıştı ve birbirlerini en son görmelerinin üzerinden bir ay geçmişti.

“Kim bilir neyle meşgul...” Su Chen kafasını salladı.

Aklına bir fikir geldi. Gu Qingluo onu görmeye gelmediğine göre neden o gidip Gu Qingluo’yu ziyaret etmiyordu?

“Git, Gu Qingluo’yu ziyaret et!”

Bu düşünce belirdiği gibi Su Chen kalbindeki özlemi bastıramadı ve anında harekete geçmeye karar verdi.

Tabii ki de düşünmeden kapılarına atılmayacaktı. Lin Klanı ve Su Klanı asla arkadaş olamamıştı ve Gu Qingluo ile Su Chen arasındaki ilişki her zaman sır olmuştu.

Ancak bu Su Chen için bir problem oluşturmuyordu.