Seçkinin İkinci Yaşamı

Seçkinin İkinci Yaşamı

4.5
Yazar
Sadoyeon
Çevirmen
Zakowske
Editör
Momental
Bölüm Sayısı
681 Bölüm
Bölüm / Periyot
4-5 Bölüm / Hafta
Aylık Kitap

HakkındaSerinin Bölümleri

Kitap Hakkında

Yeon-woo'nun ikiz kardeşi beş yıl önce kaybolmuştu. Günün birinde, kardeşinden kalan bir cep saati eline geçti. Bu cep saatinin içinde kaydedilmiş gizli bir günlük vardı. "Sen bunu dinlediğinde sanırım ben çoktan ölmüş olacağım..."

Obelisk, Güneş Tanrısı'nın Kulesi, çeşitli evrenlerin ve boyutların kesiştiği bir dünya... Kardeşi bu dünyada kuleye tırmanmaya çalışırken ihanete kurban gitmişti. Yeon-woo, gerçeği öğrendikten sonra kardeşinin günlüğü ile kuleye tırmanmaya karar verdi.

"Bundan böyle Cha Jeong-woo benim."

...

 

Çok soruluyor diye buraya yazayım dedim, mangada 86. bölüm novelde yaklaşık 133.bölüme denk geliyor.

Bölüm Sürekliliği:
3.8
Çeviri Kalitesi:
4.3
Hikaye İlerleyişi:
4.6
Karakterler:
4.4
Yaratılan Dünya:
4.1
Toplam Oylama 61
Ortalama Puan 4.5 / 5
RewtkivlSeviye 2

Discorddaki konusmadan dolayı geleceğini tahmin ediyordum ama sadece tahmin idi, simdi gercekten geliyor. Bence çok güzel bir seri. Heyecanla bölümlerin gelmesini bekliyorum :))

Tolunay YıldızSeviye 1 4.4

Webtoon olarak takip ettiğim bi seriydi ve hijaye hoşuma gitmisti. Novelinin gelmesi sürpriz oldu. Kisteye eklenecek yeni seri hayirli olsun

HoaqiNSeviye 1 5.0

Kendim çeviriyorum diye söylemiyorum, gerçekten tek kelime ile "muazzam" bir seri. Ana karakterden hiç bahsetmeyeyim, okuyunca görülüyor zaten nasıl bir kral olduğu. Yan karakterlerin hiçbirisi boş, gelip geçiçi karakterler değil. İleride bir şekilde karşımıza tekrar çıkıyorlar ki buradan da genel kurgusuna değineceğim. Yazar hikâyeyi, karakterleri ve dünyayı harika yaratmış olmasının yanı sıra sıkıcı olmayan bir anlatımla da olay akışını çok iyi sunmuş. Hani çeviriyorum diye çok tarafsız yaklaşmıyorumdur belki de ama gerçekten düşündüklerimi yazdım buraya. Ben çevirirken keyif alıyorum, sizlerin de okurken de keyif alacağınızı umuyorum.

eostrixowlSeviye 1 3.6

Yuh helal olsun yarım yamalak ingilizce ile okumak ne büyük sıkıntı... şimdiden elinize, emeğinize sağlık

nobleSSSeviye 1 4.8

Mangasi daha iyi bence ama noveli de okunur hemde akaaarrr ha bide kız çok iyi

rei00Seviye 1 4.8

Daha önce webtoonunu ve novelili bi yere kadar okumuştum gerçekten çok güzel bir seri

DubenSeviye 2 5.0

Ben mangasının ilk.sezonunu okumustum kaçıncı bölümden devam etmeliyim yardım eden olursa sevinirim

@İşaret Manganın günceline novelinde yaklaşık 100-105. bölümler arasında geliyor ama hem güncelden sonra terimsel karmaşa yaşamamak hem de karakterlerin düşünceleri dahil olmak üzere birçok farklı ayrıntı için doğrudan novelin başından okumanı öneririm.

MithraSeviye 15 4.0

Bu serinin mangasını okuyordum (webtoon'da olabilir) gayet güzel ilerliyordu. Seriyle tamamen aynı gidiyor mu henüz okumadığım için bilemiyorum ama öyleyse yaratılan dünya biraz eksik gelmişti bana... Yine de gayet güzel bir seri olduğunu söyleyebilirim 👍🏻

incertusSeviye 1 5.0

Webtoon'unu çok beğendiğim bir seriydi. Novelinin de çevrilmesine çok sevindim. Şimdiden elinize sağlık. Topluları dört gözle bekliyorum :)

checterSeviye 1 5.0

Sadece mangasını okudum, henüz novele başlamadım ama şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki geleceği bilen ana karakter temalı seriler içinde en mantıklı ilerleyen seridir.

Okuyun okutun yani kısacası.

berkay007jbSeviye 1 5.0

Şimdiye kadar hiç web novel okumadım. Arkadaşım bu seriyi çevirdiğini söyledi, ben de başladım. Şu an inanılmaz sardı Hakan hızlı çevir de okuyalım :D

Umut GüvenSeviye 1 4.6

Nereden başlamak gerekiyor webtoondan sonra biri yazabilir mi benden sonra gelenelr de faydalansın

@Umut Güven 104-105. bölümde webtoon günceline geliyor. Yukarıda da aynı soru vardı orda da söyledim. Hem terimsel karmaşa yaşamamak hem de iç düşüncelerle birlikte daha detaylı anlatım için en başından başlamak daha iyi olur.

ARSSeviye 1 4.0

Seri ana karakterin geliştiğini resmen hissettiriyor yani siz anlıyorsunuz direk ve hikayede yavaş ve yoğun olarak geliyor, bazen savaş sahnelerinden sıkılıyorum ama bu kadar. Seri güzel.

CatzumeSeviye 1 4.8

Seride webtoon'dan farklı olarak mc'nin düşüncelerini okuyabiliyoruz. Böyece olaylar daha iyi işleniyor. Karakter gelişimi de daha gösteriliyor. Zaten mc favorilerimden. Okunmaya değer bir seri
bence.

muhammed-furkanturanSeviye 1 4.6

Öncelikle seri hakkında yorum yapmadan önce çevirmen ve editöre gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Toplu geldikten sonra bir gün falan bölüm gelmeyince belki bölüm sıklığında bu seride bir sorun oluşabilir diye düşündüm. Ama beni bu düşüncemden dolayı hemen utandırıp bir toplu attılar.

Yazarın üslubu diğer çin serilerinden biraz farklı ki benim çok hoşuma giden bir yönü. Daha çok ana karakterin duygularını vurgulayıp kendinizi onun yerine koymanızı kolaylaştırıyor. Aynı zamanda hikaye biraz yavaş ilerliyor. Yavaş demek doğru olmayabilir belki ama bu sitediki istisna seriler dışında genel olarak hikeynin ilerleyiş hızı biraz daha yavaş kalıyor. Ama bunun yerine olay örgüsünü daha detaylı açıklıyor. Bunun dışında hikayesine eşsiz denemez ama anlatım biçimi ile seri eşsiz oluyor. Şu ana kadar gayet beğenerek okuduğum bir seri, tavsiye ederim.

@muhammed-furkanturan Yorumun için teşekkürler. Bölüm sıklığında sorun olmayacağını garanti edebilirim, bir gün bölüm gelmese de haftada 10 bölüm bir şekilde tamamlanır.
Bir de seri Kore serisi olduğu için Çin serilerinden farklı olabilir üslubu ki anlatımıyla dediğin gibi hem karakterle empati yapmayı kolaylaştırıyor hem de akıcı olmasını sağlayarak seriyi eşsiz kılıyor.

MahlaSSeviye 1 4.0

Mangası harika, novelini yeni gördüm. Takip listesinde olması gereken bir eser bence.

BarışSeviye 1 5.0

Okurken sürekli merak ediyor insan olaylar nasıl gelişecek diye.Okumayan pişman olur...

HaijinSeviye 1 5.0

Webtoondan geldim ve onu çok sevdim. Webtoonlar novellere göre birçok şeyi atlıyorlar ondan bunun daha iyi olacağını düşünüyorum. Ilk bölümleri okudum çeviriside çok güzel.

Kesinlikle okuyun

ReaderSeviye 2 5.0

Webtoonunu çok beğendikten sonra merakımdan noveline başladım ve çok doğru bir karar vermişim. Çok iyi bir seri ellerinize sağlık.