Soylu Ailenin İşe Yaramaz Oğlu

Soylu Ailenin İşe Yaramaz Oğlu

4.3
Yazar
Yoo Ryeo Han
Çevirmen
Güz
Editör
T4icho
Bölüm Sayısı
589 Bölüm
Bölüm / Periyot
4 Bölüm / Hafta
Aylık Kitap

HakkındaSerinin Bölümleri

Kitap Hakkında

 Kendini bir romanın içinde bulan karakterimiz, romanda kimsenin dikkat etmediği ve ilk bölümlerde dayak yedikten sonra unutulup giden bir Soylu Ailenin İşe Yaramaz Oğlu'dur. Fakat böylesi de iyidir, zira onun için para içinde rahat bir hayat yaşamak gibisi yoktur. Tabii hayat, sırf siz ondan fazla şey beklemiyorsunuz diye peşinizi bırakmaz. Cale bir kenara çekilip, kalan günlerini huzur içinde pinekleyerek ve uyuyarak geçirmek ister. Bunun için birkaç önlem alır, birkaç hadiseye bulaşır ve nihayetinde ona yetecek kadar para kazanacağını düşünür. Fakat ne kadar istemese de kendini garip bir karmaşanın içinde bulur. Bu karmaşada herkesin gözü onda olacaktır.

Bölüm Sürekliliği:
3.9
Çeviri Kalitesi:
4.5
Hikaye İlerleyişi:
4.7
Karakterler:
4.6
Yaratılan Dünya:
4.3
Toplam Oylama 197
Ortalama Puan 4.3 / 5
Lee ShioonSeviye 7 3.0

Konu gercekten guzel . Karakterimizin kusursuz karakterlerden olmamasi guzel. Yazi dili pek hosuma gitmedi . Keyifli seri ama olmazsa olmaz serilerden degil bana gore.

KarafonSeviye 19 5.0

Bunun konusu hafifçe 'reankarnasyon geçiren ile dünyaları değişen' adlı kitaba benzesede bence ondan daha iyi gerektiğinde komik gerektiğinde biraz çabalayan tembel bir karakterle en sevdiğim serilerden biri sonunda birinin bunu görüp çevirmesi iyi oldu

kumper221Seviye 8 5.0

Hadi bakalım yeni serimiz hayırlı uğurlu olsun. Seri nasıl ilerler bilmiyorum ama bir karakterde sırf yatış yapabilmek için elinden geleni yapan biri olsun istiyorum ve umarım öyle olur.

Sonuçta kitaplar hayalleri yansıtıyor çalışmak, gelişim yapmak değil yatmak istiyoruz pineklemek istiyoruz şemsiyenin altında şezlonga uzanıp margarita içmek istiyoruz!!!!

NikolaiSeviye 1 5.0

Karakterin kafa yapısı, bir dünyada çektim diğerinde eğlenelim bari olacak gibi gözüküyor. Bakalım eğlenceli bir seriye benziyor. Hayırlı olsun şimdiden.

CrumpySeviye 2 5.0

Muhtemel türk öğrencisi kafası.Umarım bizi hayal kırıklığına uğratmaz. Hayırlı olsun.

Yok kiSeviye 1 5.0

Bekleyemiyorummmmmmm!!! Açıp ingilizcesini okuyasım var ama türkçe okumanın keyfi de bir başka oluyor >_<

XenonSeviye 16 5.0

Şu ana kadar oldukça güzel gitti. Diğerlerine kıyasla daha özgün bir seri . Devamını bekliyoruz

VapsolaSeviye 1 4.6

Bu platformda bulunan en sıra dışı novel diyebilirim. Uzun zamandır novelleri takibi bırakmış biri olarak konusu benim ilgimi çektiği için başladım ve bir günde ilk 28 bölümü de soluksuz okudum. Kesinlikle okumaya ve zamanınıza değer bir novel.

Hep acılar çekmiş ve artık para ve içkiyle rahat bir yaşam isteyen ana karakterimiz okuduğu novelin içine transfer oluyor. Yeniden yaşama geldiği beden ise noveldeki mob karakter gibi bir şey. Novelin ana karakteri tarafından dayak yiyip aradan çekilen bir tip normalde. Bizim ana karakterimiz de novelin ana karakterinden dayak yememek, serseri olmaya devam ederek biraz da kendisini düzeltmek gibi birtakım kararlar alarak olaya giriyor.

Sonra... İşler ilginçleşiyor. Haha :)

Bayıldım. Çeviri gayet iyi ve akıcı. Bölüm sıklığını bilmiyorum, tek tememnim hızlı olması çünkü bağımlı etti biraz sanki.

Merak ediyor olabilirim.
Neyse, şans vermeye değer bir seri.

MithraSeviye 19 5.0

Bu novel konu ve baş karakter olarak diğerlerine göre çok daha farklı bi yapıya sahip, gerçekten de insanı içine çekiyor ve baş karakterin hareketleri sürekli merak uyandırıcı. Henüz başlamamış olanlara şiddetle tavsiye ediyorum, novel dünyasına yeni bi renk katmış👍🏻

RewnezSeviye 1 5.0

Güzel beklentilerim olduğu bir seri.
Başlangıcı oldukça güzeldi , rotası oldukça güzel ve karakterin kişiliği oldukça sevdiğim bir türden( hafif utangaç ama herkes e karşı farkında olmadan -istemeyerekte olsa- iyi davranan bir tip) ilerleyen kısımlar da gelecek düşmanlar , tatmin edici olur diye umdugum bir seri çünkü evreni başlangıç olarak bile baktığımızda çok çeşitli ve çok güçlü varlıklar, insanlar barındırıyor.

hamsigözSeviye 1 3.6

Serinin görünen kısmı ağzımızda alışılmamış güzel bir tat bıraksada seride bölüm sürekliliği diye bir şey yok

YorumlarındanP…Seviye 20 5.0

Çok güzel bir seri :) Ana karakter oldukça zeki ve tek istediği şey rahat bir hayat . Yan karakterlerde oldukça tatlı . Kesinlikle okumalısınız :)

robia_270Seviye 1 4.2

ana karakter oldukça gerçekçi ve realist ama yaptıgı her hamle ya ters repiyor yada yanlıs anlasılmalara neden oluyor

biancaartemisSeviye 1 5.0

Bu seriyi o kadar çok seviyorum ki ingilizcesini günceldeyim normalde ama 3. Kez baştan bir de Türkçe çevirisiyle okumak istedim. En sevdiğim online novel diyebilirim. Okuyun ve devam edin pişman olmayacaksınız.

karakuzeyningSeviye 1

Sua ana kadar bu site ve başta sitedelerdeki tum kitaplari ücretsiz kısımların okumuş biri olarak kendine ait bi hikayesi ve eşsiz karakter tiplemesiyle ATG yada ıssız çağa rakip olur

MarijuanaSeviye 1 4.8

Seri gayet tatmin edici en önemli özelliği karakterler ve klişe olmaması benim çok hoşuma gitti ama böyle illa savaş mavaş olcak diyorsanız pek size göre değildir.

Zess CrossSeviye 1 4.4

Roman muhteşem. Kapağında cale olmasaydı onu çok farklı hayal ederdim. Karakter betimlemesi az değil mi? Yoksa bana mı öyle geliyor?
Ayrıca keşke bunun mangası da olsa. Ne güzel olurdu.

@Zess Cross süpersin bu aklıma hiç gelmedi mangası olsaydı telefonuma birşey olma ihtimaline karşı çıktı bile alabilecek kadar çok sevdim bunu ama emek hırsızlığı olmasın diye sırf durdurup duruyorum kendimi

Seviye 1 4.2

Eğlenceli bir seri. Okurken bayağı eğlendim ve bir baktım ki kısa sürede güncele gelmişim.

Edit: Aradan yedi ay geçmiş, bu yorumumdan sonra bir doksan küsür bölüm daha okumuş ve 200'e gelmişken yorumumu düzenleme ihtiyacı hissettim.

Nedeni ise yazarın dili. Yazar Cale'nin "umursamaz tavrını" o kadar çok dile getiriyor ki bir zaman sonra gözüme batmaya başladı.

Tam olay başlıyor ve akıcı bir şekilde olaylar devam etsin diye bekliyorum, Cale'nin Raon'u görmezden geldiğini söylüyor. Ama asıl sıkıntı olaydan önce, olay anında ve hatta olaydan sonra sürekli ama sürekli bunu söylemesi. :) Bence bu durum serinin sürekliliğini biraz bozuyor :(

₹enksizSeviye 1 5.0

Yeni bölüm gördükçe heyecanlandıran, karakterlere aşırı sempati duyduğum bir seri. Çok akıcı bi anlatıma sahip. Gereksiz betimlemeler yok

SaferSeviye 3 4.6

Ana karakter Cale'ın serüvenini okumak için hemen başlayın. Harika bir kitap. Hayatımda okuduğum en iyi fantastik kitaplardan biri diyebilirim.