Sıkça Sorulan Sorular

Kart bilgilerinizi tamamen doğru girdiğinizden emin olunuz. Satın alım yaparken kullandığınız kartınızın içerisinde yeterli bakiye olduğunu doğrulayın. İnternet bankacılığınızın açık olmasına dikkat ediniz.

Spam yorumları, yorumun sağ alt kısmında "Raporla." kısmına tıklamanız ile şikayet etmiş olursunuz. Kısa sürede spam yorumlar ile ilgilenecektir.

Yorumlarda 60 karakter sınırı bulunmaktadır. 60 karakter altı yazdığınız yorumları paylaşmazsınız.

Her kitabın kendine ait sayfasında, bölüm sayısı ve daha fazlası hakkında bilgi bulunuyor.

Günlük taşlar, hafta içi 5 gün olmak üzere hesabınıza tanımlanır, bu yüzden hafta sonları kullanamazsınız.

Günlük Taş hafta içi her kitaptan sadece bir adet kullanabileceğiniz taştır ve bedava olarak her gün yenilenir. Ruh Taşı ise, belirli ücretler karşılığı satın aldığınız taştır, Günlük Taş haricinde okumak istediğiniz ücretli bölümleri bu taşı kullanarak okuyabilirsiniz.

Üyelerce sağlanan her türden içerik kurallar gereği ve site içeriğinin kalitesini koruyabilmek amacıyla düzenlenebilir ya da kaldırılabilir. Paylaşım kaldırıldığında üyeye bilgilendirme mesajı gönderilir.

Paylaşım kaldırma nedenleri şunlardır:

- Alakasız Paylaşım: Anlaşılacak kadar detay içermeyen ve/veya konu dışında kalan alakasız paylaşımlar kaldırılır.

- Kaba Paylaşım: Herhangi bir üye, kişi ya da zümreyi hedef alan aşağılayıcı, hakaret ve/veya küfür içeren paylaşımlar kaldırılır.

- Provokatif Paylaşım Kışkırtma, provoke etme amaçlı paylaşımlar ile herhangi bir din, ırk, dil hakkında aşağılama içeren paylaşımlar bu başlık altında kaldırılır.

- Sakıncalı Paylaşım: Yasalara aykırı paylaşımlar tesbit edildiğinde kaldırılır.

- Cinsellik İçeren: Açıkça cinsellik içeren paylaşımlar tespit edildiğinde kaldırılır.

- İmla Hatası/Gereksiz Büyük Harf Kullanımı: Tüm paylaşım BÜYÜK HARF kullanılarak yapılmışsa ya da imla/yazım hataları paylaşımı anlaşılmaz kılıyor ise, bu paylaşımlar kaldırılır.

- SPAM Paylaşım: Reklam amaçlı ya da üyeleri aldatmak (troll) amaçlı paylaşımlarla, başka sitelerden birebir kopya-yapıştır şeklinde yapılan paylaşımlar, iletişim bilgileri ya da kişisel bilgiler veren paylaşımlar kaldırılır.

- Soru Biçiminde Olmayan Paylaşım: Sitenin soru/görüş formatına uygun olmayan paylaşımlar kaldırılır. Soru biçiminde olmayan paylaşımlar Bence olarak yayınlanabilir.

- Aşırı Cinsel İçerikli Paylaşım: Yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsel içerik kaldırılır.

- Üyeleri Hedef Alan Paylaşım: Herhangi bir üyeyi konu edinen paylaşımlar kaldırılır.

- Yetersiz Başlık: Konu hakkında yeterli detayı içermeyen ya da çok fazla imla hatası içeren, sadece boşluk ya da noktalama işaretinden oluşan başlığa sahip paylaşımlar kaldırılmaktadır.

- Yanlış Kategori Cinsellik konularından biri etiketlenerek sorulması gerekirken farklı bir konu altında ya da konu etiketi eklenmeden yapılan soru paylaşımları kaldırılır.

- Tekrarlanmış: Aynı kullanıcı tarafından birden fazla defa siteye eklenen paylaşımlar kaldırılır.

- Daha önce sorulmuş: Aynı konu hakkında çok benzer sorular birleştirilebilir ya da tamamen kaldırılabilir.

- 3. kişilere ait fotoğrafların izinsiz kullanımı: 3. kişilere ait görsellerin izinsiz kullanıldığı ya da bu görsellere link verildiği tesbit edilirse paylaşım kaldırılır.

- 18 Yaş Altı: novelgunleri.com'a üye olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. 18 yaş altı olduğu tespit edilen üyelerin paylaşımları kaldırılır ve hesapları iptal edilir.

Bu alanda en çok okunan, yorumlanan ve puanlanan kitapları görebilir, kendi paylaşımlarına geçmeden önce novel günleri'nin nabzını tutabilirsin.

 

Burada okuduğunuz tüm kitaplar belirli kategorilerde listelenmiştir. Bu kategorileri takip ederek ilgi alanınıza giren kitapları okuyabilirsiniz.

Paylaşım yaptıkça puanlar kazanacaksın. Puanlar kazandıkça yeni seviyelere ulaşacaksın. Puanlarınla çeşitli hediyeler ve rozetler kazanabilir, yeni seviyelerinde sitenin yeni özelliklerini keşfedebilirsin.

Kullanıcı puanları ve rozetler hakkında detaylı bilgi için Rozetler göz atabilirsin.

"Üye ol" bağlantısına tıklayarak, gerekli alanları doldurduktan sonra üye olup portalın tüm ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Yorumların sağ alt tarafında "Raporla" simgesi göreceksin. Raporla simgesine tıklayarak kurallara aykırı olduğunu düşündüğün paylaşımları şikayet edebilirsin. Şikayetini bildirdikten sonra ilgili yöneticiler uyarılıcaktır. Site kurallarına aykırı bir durum var ise hızlıca gereği yapılıcaktır.

 

Beğendiğin ya da seni ifade ettiğini düşündüğün Kitap/bölüm paylaşımlarının altında yer alan "Kütüphaneye ekle" simgesine tıklayarak kütüphanende saklayabilirsin. Dilersen daha bu özelliği kullanarak kitabı takip edebilir ya da kaldığın yerden devam edebilirsin.

 

Sitede belli alanlarda yaptığı paylaşımlar sonucu üyelerimiz çeşitli rozetlere sahip olabilir. Örn: Kitaplara yapıcağınız puanlama ve yorum kullanıcı levelinizin artmasını sağlayacaktır. Sonrasında belirli puanlarda rozetlere sahip olucaksınız.