Tamteçhizat

Tamteçhizat

4.6
Yazar
Park Saenal
Çevirmen
Shuiqui
Editör
T4icho
Bölüm Sayısı
1405 Bölüm
Bölüm / Periyot
10 Bölüm / Hafta
Aylık Kitap

HakkındaSerinin Bölümleri

Kitap Hakkında

Shin Youngwoo Tatmin adlı VRMMORP oyununa sürüklenen, sıradan insanlardan biridir. Dünyadaki bilim dahilerinden biri olarak tanınan Lim Cheolho'nun yarattığı bu oyun sanal dünyayı müthiş bir gerçeklikle insanlara sunmaktadır. Ana karakterimiz Shin Youngwoo utangaç, bencil ve sadece paraya değer veren, başarılı insanları kıskanan herifin tekidir. Hayatındaki başarısızlıkların ardından inşaatta hamallık yapmaktan başka çaresi kalmaz; öyle ki Tatmin adlı sanal gerçeklik oyununda bile köpek gibi çalışır ve çalışır!

Ta ki Kuzey Ucu Mağarası'ndaki görevde 'Pagma'nın Nadide Kitabı'nı bulana dek...

Şimdi efsanevi bir oyuncu olarak yolculuğuna başlayacaktır.

 

Bölüm Sürekliliği:
4.2
Çeviri Kalitesi:
4.3
Hikaye İlerleyişi:
4.1
Karakterler:
3.9
Yaratılan Dünya:
4.2
Toplam Oylama 177
Ortalama Puan 4.6 / 5
ArlidenSeviye 1 5.0

Daha önce mangasına bakmıştım gayet zevkli duruyor çevirenin eline sağlık farklılık oldu tavsiye ederim

SlakkerSeviye 1 5.0

Mangasinin devami gelmiyor bikac bolum okuyabildik hadi bunu okuyalim doya doya

Ba'alzamonSeviye 20 4.8

Yeni seri şimdiden hayırlı olsun ileride güncelleri yorumu :D seri güzel diye biliyorum seveni çok. Bakmıştım biraz ben de ana karakter biraz safımsı sanırım ama bilmiyorum okudukça göreceğiz :)

ffaaxxSeviye 5 5.0

Yeni manga hayırlı uğurlu olsun. Bakalım bir iki bölüm okuyup degerlendirelim

RewnezSeviye 1 5.0

Sonunda bir Level Kasmalı kitap :D
seviyorum böyle şeyleri , kanım kaynıyor valla
komikli birşeylerde olucak gibi gözüküyor tanıtımından anladığım kadarıyla, severim böyle RPG ve komediyi :D
ve en önemlisi...
TELİFLER BİZDE AS BAYRAKLARI AS AS AS !!!!

QuanQxSeviye 18 5.0

Bu tür serilerin seveni olarak hayırlı olsun diyorum. Bölümler biriksin biraz okumaya başlayalım.

AldebaranSeviye 1 4.2

Ağır çin serilerinin arasında ferahlatacak bir novel olur umarım. Onun dışında bölüm uzunluklarından emin değilim ama umarım tatlı çevirmenimizde aşırı yüklenmeye sebep olmaz.

saruhan özganSeviye 6 5.0

Önceden takip ettiğim bir seriydi eşya yapım oyun serisi olarak eğlenmestim ciddi bir seri değil de daha kafa dagitmalik bir şey arıyorsanız ideal bence

T4ichoSeviye 2 5.0

Overgeared yani Tamteçhizat. Aslında bu terim Kore'deki 'Aşırı ekipman' teriminden geliyor.

Karşımızda ilk etapta basit görünen, ama aslında hikayesi ve karakter gelişimiyle gerçekten etkileyici olan bir seri var.

Bu seride ana karakterimizin değiştiğine, yavaş yavaş kişiliğini oturttuğuna tanık olacağız. İlk başta karakterimiz çok sevilesi biri değil. Tam bir ezik aslında; ama yavaş yavaş kazandığı güç bu eksiklerini gideriyor.

Tamteçhizat Kore'de yeni LMS - Legendary Moonlight Sculptor - olarak görülüyor. Hikayesi de bu oranda etkileyici ve sağlam.

Atlayın, uçuşa geçiyoruz!

MuratSeviye 1 5.0

Okudukça -oyun serilerini seviyorsanız- hoşlanabileceğiniz bir seri. Bayıldım \(^▽^)/

fefvySeviye 12 5.0

Yeni bir seri gördüm sanki uzun bir aradan sonra süper bir dönüş

Lee ShioonSeviye 7 4.2

Bu seride karakterimiz diger serilerdeki gbi guvenilir arkadas canlisi , cesaretli ,ozguvenli degil. Kisacasi grcekten eksikleri olan bir karaktere sahip. Bu da karakteri daha mukemmel yapiyo. Karakterimiz yetenekle degil de ekipman (item) larla oyunun zirvedinr cikmaya calisiyor. Komdisi cok keyifli. Karakterimizin renkli kisiligi de ayri keyif veriyor. Biraz hizli ilerledigini dusunsem de ilerdr guzrl bir yol ayrimiylacok baska bi yonr gidebilir bakalim. Hikaye bakimindan cokta kaliteli olmasa da diger oyun serilerine gore biraz daha farkli ilerliyor. Yazar novelin dunyasini biraz ayrintisiz anlatiyor gibi geldi bana. Yan karakterler biraz golgesinde kalmis gibi baskarakterimizin.

kong07Seviye 20 5.0

Yeni seri gelmiş bize de okumak düşer biraz göz attım hoş bir seriye benziyor hadi hayırlı olsun 😂
Not: puanlarımı ise seri ortalarına doğru ya da sonunda tekrar güncelleneceğim.

LUC45Seviye 3 4.2

Güzel novel sızı çekiyor dünyasına.Ana karakteri inatçı.ani, super power uplar yok.gercekci ve sakin sakin gelişiyoruz.amele muhabbetinin bolca geçtiği sizi eğlendirip güldürecek bir novel okuyacaksınız.Zamaniniz boşa gitmeyecek emin olun ;) tabi bölüm sürekliliği malesef bu sitede baya yerlerde.cevirmenimiz meşgul sanırım 3-4 gün geçiyor ve umarım yeni bölüm gelir diye bekliyorsunuz.Bunun dışında kaliteli bir ceviri var.gulu seven dikenine katlanıyor çeviri kalitesi sebebiyle :)

AzureelderSeviye 1 5.0

Eski online oyunlari tutkunu olarak ( silkroad efsanesi ) guzel bir seri yakalamak dileğiyle saha çok kitappp , uzun zamandir yeni seri bekliyordum bu sitede hayirli olsun.

HermesSeviye 1 4.4

güzel novellerden biri level kasmalı biraz şanslı çok bahtsız birinin hikayesi

XenonSeviye 16 4.8

Yeteneksiz ve niteliksiz bir baş karakterimiz var. Kendisi oldukça cimri bir tip. Oyun oynayarak para kazanırken yaşadığı maceraları oldukça eğlenceli bir biçimde anlatmışlar. Önerilir 👌

And_RewSeviye 1 4.8

Samimi bir şekilde söylüyorum, okuduğum en iyi oyun kategorisindeki serilerden birisidir. Gerek başrol olsun gerek hikayenin çekiciliği olsun cidden bir başyapıt lakin bir sorunumuz var, bölümler düzenli olarak atılmıyor 1 haftada 10 bölüm geliyor ama kastettiğim şu haftanın her günü değil de 2-3 gününe yayıyorlar bölümleri. Bu şekilde biraz hikayeden kopuyoruz desem yanlış olmaz. Sadece bunun için 1 puan kırdım yoksa serinin hiçbir eksiği yoktur, bana güvenebilirsiniz.

YorumlarındanP…Seviye 20 4.8

Açıkçası ana karakter biraz ahmak ama yine de çok güzel bir seri . Ana karakter sokakta 5 dakikada bulabileceğiniz kadar '' Sıradan '' bir insan . Seriyi güzel kılan biraz da bu aslında :)

CihanSeviye 1 3.6

104. Bölüme kadar okudum ve buna bağlı olarak yorum yazıyorum. Reincarnation-Of-The-Strongest-Sword-God noveli kadar olmasa da idare eder( 2400 deyim.) öncelikle ana karakter biraz değil bayağı salak. İkincisi ise mantık hatası var o da klanların sayısı 500 diyor ki 2 milyar oyunculu bir oyunda klan dediğin en az 50 bin olmali. Ayrıca hikayenin özü sadece level kasmak, güçlü ekipman ve büyülerden oluşuyor. Bir de sınırsız unvanlar var ki onu katmiyorum. Keşke yukarıdaki noveli çevirseydiniz iyi olurdu. Son olarak da bir oyundaki altınlar milyonlarca won etmez bunun bir mantığını oturtman gerek. Yazar sırf yazayım demiş bırakmış. Puanım 5/10. Çevirmene teşekkürler.

anilguder96Seviye 1 5.0

Novel çok başarılı ve tutarlı ilerliyor yaşananlar ve karakterin gelişimi hiç bir detayı atlanmadan anlatılıyor. Çevirmen çok başarılı ve çevirisi kitabevi kalitesinde. Tavsiye ederim. Keşke her hafta 10 değilde 20 bölüm gelse diyorum yinede :)

zweigSeviye 1 4.4

serinin en iyi yönü kesinlikle karakterleri.Dikkatli bir şekilde okunduğunda ana karakterin kişiliğimde ki gelişmeleri görebiliyorsun sadece ana karakterlerde değil serideki çoğu karakter cidden sevdiğim kişiler oldular.Yaratılan dünya LMS ye çok benziyor.Hikaye ilerleyişi de oldukça iyi güzel karakterlerle oldukça iyi bir seri okumanız şiddetle tavsiye edilir.

MelanieSeviye 1 4.4

Başlarda sıkıcı olsada devamında hareketlenen güzel bir seri ve benzer kurguda olanlardan çok farklı bir baş karakteri var.

thrncarwsellSeviye 1 5.0

Novel okumaya çok alışık olmamama rağmen hiç soğutmadı kendinden. Detaylı anlatımı, karakterin değişen onca yönüne rağmen kişiliğinin değişmeyip onu gözümde daha gerçekçi ve samimi yapması gibi birçok detaya deyinmeyeceğim, başlarsam çıkamam işin içinden.