Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

38. Bölüm Kabul Ediyor Musunuz?

Çevirmen: Shuiqui / Editor: T4icho

 

[Kızıl Şövalyelerin Haini]

Zorluk: S

Açıklama: Asmophel’in eski dostu, Piaro, korkunç bir ihanetle dostlarına arkasını döndü. Asmophel yaralandı ve Piaro’dan intikam alacağına yemin etti. Fakat sonraları hastalığa kapıldı. Nihayetinde intikamından vazgeçmek zorunda kaldı; şimdi, intikamını size emanet ediyor.

Başarı Koşulu: Kesan Kanyonu’nda saklanan Piaro’yu yen.

Ödül: ‘İntikamın Amili’

* İntikamın Amili: ‘Cefa’ hüneri açılacak. Saldırı Gücü +100. ‘Ölümcül Dürtü’ yeteneği oluşturulacak.

Ceza: - 2 Seviye. Asmophel’in size olan güveni düşecek.

Şu anda 190. Seviye’de olan Euphemina bugüne kadar sadece bir kez S-seviye görev almıştı. Dolayısıyla S-seviye görevlerin ne kadar zor olduğunu diğer herkesten daha iyi biliyordu.

‘Piaro… Saharan İmparatorluğu’nun en güçlü şövalyesi.’

Asmophel ona Piaro’nun ne kadar güçlü olduğunu anlatmıştı. Kılıç ustalığında zirveye ulaşan, nihai tekniği ‘Kaçınılmaz Ölüm’’ü kullandığında rakibini koşulsuz şartsız öldürebilen bir adamdı. Euphemina hala anlatılanları duyduğunda ne kadar gergin olduğunu hatırlıyordu. Göreve 63 gündür hazırlanıyor olmasına rağmen hala korkuyordu.

“İnanıyorum. Yapabilirim. Yetenek penceresi.”

Ephemina temelde sadece dokuz yeteneğe sahipti. 190. Seviye’deki bir kullanıcı için ‘aciz’ denebilecek kadar azdı. Fakat şimdi, yetenek penceresinde toplamda 50 yetenek bulunuyordu. Üstelik hepsi birbirinden güçlüydü.

Bunlar göreve hazırlanırken topladığı yeteneklerdi. Son 62 gündür kıtada gezmediği yer kalmamış, sıralamadaki oyuncuları bularak yeteneklerini toplamıştı.

Hepsi bugün içindi!

“Başlayalım.”

Sakinleşti ve mağaraya girdi. Piaro’yla, bir bosstan bile daha güçlü olan adamla tek başına yüzleşecekti. Gurur muydu bu? Hayır, kendine güveniyordu.

Tatmin’deki ilk destansı sınıfın sahibiydi. Diğer insanların yeteneklerini kopyalayabilen sahtekar bir sınıf, Kopyacı. İşte Tatmin’de beliren ilk destansı sınıfın kimliği buydu.

“Asmophel birini mi gönderdi?”

Mağaranın derinliklerinden bir ses geldi. Ardından önünde bir bildirim penceresi açıldı.

[Ebedi münzevi Piaro ortaya çıktı.]

[Piaro’nun öldürme isteği size üstün geliyor; korku etkisi aktif.]

[Piaro’nun kurduğu tuzak aktif.]

Syu syu syu syu syuk!

Chachachachang!

 

Euphemina’nın durduğu topraktan köpekbalığı dişlerini andıran keskin sarkıtlar, yandaki duvarlardan ise oklar fırladı. Aynı zamanda Piaro önünde belirdi. Euphemina hızla hazırladığı yeteneklerden birini kullandı.

“Tartan!”

Tartan şu anda var olan en güçlü savunma yeteneğiydi ve aslen muhafız şövalyeler sıralamasının birincisi, ‘Bump’’a aitti.

Kuooooh!

Çelikten bir dev yoktan var oldu ve Euphemina’nın minik, kırılgan vücuduna sarıldı. Bütün oklar ve sarkıtlar ona ulaşamadan önce deve çakıldı. Fakat Piaro’nun gösterişli hamlesi devi delecek kadar güçlüydü. Bir kılıç Euphemina’nın kalbine doğru ilerliyordu!

“Yansıtan Bariyer!”

En güçlü taarruz şövalyesi, Miared’in yeteneği devreye girdi.

Puok!

“Örgh!”

Piaro’nun kılıcı Euphemina’yla temas eder etmez Piaro ağız dolusu kan kusarak geriye fırladı. Euphemina’nın alması gereken hasar ‘Yansıtan Bariyer’ sayesinde Piaro’ya iletilmişti.

“Ne cüret!”

Piaro havada döndü, yarasına bakmadı bile. Fakat Euphemina yerinde durmayacaktı.

“Öfke Akımı!”

Kva ka ka kvang!

Piaro yere inemeden önce şiddetli bir fırtına onu sardı. Havada güç alabileceği bir yer yoktu, dolayısıyla fırtınaya kapıldı. Fakat Euphemina bunun adamı öldürmeye yetmeyeceğini biliyordu. Fırsatı kaçırmadı.

“Kavurucu Isı Dalgası! Tiran’ın Heybeti! Işık Topuzu! Karanlığın Mızrağı! Yıkımın Öncüsü!”

Euphemina 63 gün boyunca hazırladığı düzinelerce üst seviye yeteneğe sahipti. Farklı farklı güçteki saldırılar mağarayı parçaladı, Piaro’yu kalıntıların arasına gömdü.

‘Başardım mı? Hayır. Başarsaydım görevi tamamladığıma dair bir bildirim alırdım.’

Euphemina’nın zeka hüneri yüksekti. Gelmeden önce ileri seviye mana iksirleri hazırlamıştı. Fakat yine de çok sayıda üst düzey yetenek kullandığı için mana kıtlığı çekiyordu.

‘İksirin dolma süresini beklemem lazım.’

Piaro hala yaşıyordu. Taşların arasından ne zaman sağlam bir karşı saldırının geleceğini bilmiyordu. O zamana dek düşük manasını bir şekilde ayarlamalıydı. ‘Uçma’ büyüsünü kullanarak Piaro’dan uzaklaşmayı seçti. Gökyüzüne yükseldiği sırada, Piaro kalıntıların arasından çıktı. Pek hasar almış görünmüyordu.

“Kadın… Gücüne saygı duyuyorum ve elimden geleni yapacağım.”

Taack!

Piaro zıpladı.

Peeng! Peeng!

Piaro havayı tekmeleyerek ilerledi; sanki görünmez bir merdivende yürüyordu. Kaşla göz arasında Euphemina’yla arasındaki mesafeyi azalttı.

“Sana kaçınılmaz ölümü tattıracağım!”

Piaro’nun kılıcından kızıl ışıklar çıktı. Asmophel’in bahsettiği yeteneğin işaretiydi bu. Kaçınılmaz Ölüm. Yetenek aktif olduğunda Euphemina ölümden kaçamayacaktı. 63 günlük çabası boşa gidecekti.

Pahat!

Aralarında öyle az mesafe vardı ki nefes seslerini bile duyabiliyorlardı. Euphemina’nın iksiri dolmak üzereydi. Bunu görünce hemen bir mana iksiri içti ve Kaçınılmaz Ölüm’e karşı kullanmayı planladığı yeteneklere odaklandı.

“Kabus Yansıması!”

“…!”

Euphemina’ya doğru ilerleyen kılıç duraksadı. Piaro’ya bakarken sertçe yutkundu.

Kwarurung!

Euphemina’yı kesmeyi başaramayan kızıl kılıç, düzinelerce kez boşluğu yardı. Adam halüsinasyona kapılmıştı. Şimdi Piaro dünyadaki en korkunç kabusuna karşı savaşıyordu.

“Geldin demek. Asmophelllll!!!”

Ateşli kılıç durmaksızın hamletti. Piaro yüzünden gökyüzü gün batımı kadar kızıldı. Euphemina adam meşgulken saldırılarını kullanmaya karar verdi.

Ama bir değişken vardı.

[Kısa sürede fazla güç kullandığınız için hem fiziksel hem de zihinsel sınırlarınıza dayandınız.]

[Bir süreliğine yeteneklerinizi kullanamayacaksınız.]

[Bütün hünerler %50 oranında düştü.]

“N-ne?! Olamaz! Çok yaklaşmıştım!”

Kısa sürede öyle fazla üst düzey yetenek kullanmıştı ki ne fiziği ne de zihinsel yapısı bunu kaldırabilmişti. İlk defa böyle bir şey yaşadığı için şaşkındı. Bu esnada Piaro yavaş yavaş halüsinasyondan çıkıyordu.

‘Sıkıntı!’

Kopyacı’nın fiziksel yetenekleri sınırlıydı. Yetenekleri olmadan Piaro’ya karşı koyamazdı. Geriye sadece bir seçenek kalıyordu. Görevi bırakmak.

“Ahhh!!”

63 günlük çaba boşa gitti. Görev başarısızlıkla sonuçlanmıştı; bir de burada ölmek istemiyordu. Göz yaşlarını tutarak mağaradan çıktı. Kısa süre önce Piaro halüsinasyondan uyandı ve Euphemina’nın gittiğini gördü.

“Alçak kadın… bugün yaşattıklarının bedelini er ya da geç ödeyeceksin.”

[Görev başarısızlıkla sonuçlandı!]

[2 Seviye düştünüz.]

[Şu anda 188. Seviyedesiniz.]

[Asmophel’in size olan güveni azaldı.]

Euphemine mağaradan zar zor kaçtıktan sonra birbiri ardına çıkan bildirim pencerelerini görünce sinirlendi. İki aydır elinden ne geliyorsa yapmış, ama nihayetinde çabaları korkunç bir sonuç almasına engel olamamıştı.

“Uzun zaman sonra yeni bir unvan alacaktım…”

Ne kadar unvan, o kadar iyiydi. Çünkü etkileri üst üste biniyordu. Fakat unvan kazanmak zordu. Çoğu oyuncu unvanları görevler aracılığıyla kazanıyordu, ama unvan veren görevler nadirdi. Euphemina yüksek sıralamada bir oyuncu olmasına rağmen sadece iki unvana sahipti.

“Ohh.”

Hayal kırıklığını gizleyemiyordu. Öfkeyle homurdanırken Mero Şirketi’nden bir görevli yanına geldi.

“Bayan Erina, yeni bir iş almak ister misiniz?”

Euphemina Kopyacı sınıfı nedeniyle çok sayıda kimliğe sahipti. Bunlardan biri de ileri düzey NPC demircisinin yeteneklerini kopyalayarak destansı bir eşya yaptığı zaman kullandığı ‘Erina’’ydı.

‘Bana bu isimle geldiklerine göre iş demircilikle alakalı olmalı.’

Haklıydı.

[‘Mero Şirketi’yle Eşya Üretim Yarışı!’ görevi oluşturuldu.]

[Üretim Yarışı!]

Zorluk: Bilinmiyor

Açıklama: Dünya gerçek kimliğinizi tanımıyor. Mero Şirketi demircilikteki yeteneklerinizi duyunca size bir teklif sunmaya karar verdi. Winston’da yapılacak bir mücadeleye katılmanızı istiyorlar. Karşınızda saygıdeğer, bir zamanlar kuzeyde adını duyurmuş Khan isimli demircinin veliahtı olacak. Veliaht hesaplamaya tabi tutulamayacak bir değişken.

Başarı Koşulu: Yarışı kazanın.

Ödül: 1.500 altın. Unvan ‘Rekabetçi’.

* Rekabetçi: Savaşma ruhu hüneri açılacak. İyi şans hüneri açılacak. ‘Zar Atma’ yeteneği oluşturulacak.

Ceza: Mero Şirketi’yle aranız bozulacak.

[Kabul ediyor musunuz?]

‘Unvan!’

Yeni bir unvan alamadığı için siniri çok bozukken, birden böyle bir görev karşısına çıkmıştı. Ayrıca iyi şans hüneri de açılacaktı.

‘Kaçırmak istemiyorum.’

İyi şans hüneri ünlüydü. Şans ne kadar yüksekte Tatmin’de işlerin iyi gitme olasılığı da artıyordu. Yolda gezerken para bulmaktan tutun da gizli görevleri ve hazineleri keşfetmeye kadar çok sayıda faydası vardı. İsminden de anlaşıldığı üzere insanların arzu ettiği bir hünerdi. Doğal olarak Euphemina da istisna değildi.

‘Acaba şu Zar Atma yeteneği de neyin nesi. Kulağa ilginç geliyor.’

Kopyacı olmanın en zor yanı çok az yeteneğe sahip olmasıydı. Dolayısıyla Euphemina yetenek elde edebileceği görevleri kaçırmıyordu.

‘Ayrıca 1.500 altın veriyorlar… kabul etsem mi ki?’

Ödüller müthişti. Euphemina için bu görev çok cezbediciydi. Henüz bir görevden eli boş dönmüştü, dolayısıyla yeni görevi tamamlayarak eksiklerini giderebileceğini düşünüyordu. Fakat aceleci olmamalıydı.

‘Zorluk bilinmiyor.’

Düşünmeye başladı.

‘Khan’ın veliahtı insanların tanımadığı bir demirci olmalı. Bu yüzden mi zorluk belirsiz?’

Mantıklıydı.

‘Neyse, fazla endişelenmeme gerek yok. Zaten böyle bir görevin zorluğunu kim umursar ki?’

Dünyada kopyalayamayacağı hiçbir demirci yeteneği yoktu. Yarışa katılırsa rakibin yeteneğini kopyalar ve onunla aynı seviyede mücadele edebilirdi. Yani tamamen şansa bel bağlayacağı bir görevdi.

Aynı seviyede mücadele ettiğinizde şanslı olan kişinin üst düzey bir ekipman yaparak mücadeleyi kazanması kuvvetle muhtemeldi.

‘Şansım yaver giderse kazanırım. Öte yandan kaybetmem de mümkün.’

Sonuçtan emin olamıyordu. Risk büyüktü. Fakat ödüller göz alıcıydı. Euphemina kabul etmeye karar verdi.

“Kabul ediyorum.”

Böylece yarış Grid ve Euphemina arasında yapılacaktı. Dünya onların kim olduğunu bilseydi şüphesiz ki herkes bu mücadeleyi iple çekerdi. Destansı ve efsanevi sınıflar arasındaki bir mücadele!

Ne yazık ki onları kimse tanımıyordu.

…..