Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

23. Bölüm Kime Refakat Etmem Gerekiyor?

Çevirmen: Violet / Editor: Violet

 

Bilginler Ülkesi, Brolne.

Burası Roel'in son derece aşina olduğu bir yerdi, çünkü önceki dünyasında oynadığı oyunda olay örgüsünün ilk başladığı yer burasıydı.

Araştırmalarında atılımlar yapmak için bir araya gelen en zeki bilim adamları ve çalışmalarını ilerletmek için gelen genç öğrencilerle dolu, akademiyi andıran bir ülkeydi. Gençliğin coşkusuyla dolup taşan bir yerdi.

Önceki dünyasında Roel, oyun içindeki bir yerin arkasındaki tarih veya amaç hakkında çok derin düşünmekle uğraşmazdı, ancak Carter'ın açıklamasıyla, Brolne'nin ne kadar güçlü olduğuna dair kabaca bir fikir edinmeyi başardı.

“Gerçekten bir ülke kurabildiklerine bakılırsa... Bilge Loncaları gerçekten o kadar güçlü mü?”

“Burada bahsettiğimiz sadece birkaç Bilge Loncası değil; Brolne neredeyse tüm büyük Bilge Loncaları’nın desteğine sahip! Odak noktası araştırma olduğu için kuralları büyük ölçüde daha gevşek ve komşu ülkelerle de dostane ilişkiler içinde. Dünyanın eğitim merkezi, ülkelerin yetenekli bireylerini yetiştirmek için gönderebilecekleri bir yer olarak isim yapmayı başardı.”

Buraya kadar konuşan Carter, Roel ve Alicia'ya bir göz attı ve gülümsedi.

“İkiniz de gelecekte oraya gideceksiniz. Umarım orada hayatınızda bir kez yaşayabileceğiniz okul hayatının tadını çıkarabilirsiniz.”

“Lord baba, siz de daha önce orada mı okudunuz?”

Uzun zaman önce ağlamayı bırakan Alicia meraktan sordu.

Carter başını sallayıp cevap verirken, geçmişe özlemle uzaklara baktı.

 “Elbette, oradan mezun oldum. Teokrasi’nin Merhameti yerine Brolne'nin Bilgeliği’ni oradaki zamanım sırasında seçtim. Orada geçirdiğim zamanın hayatım üzerinde derin bir etkisi oldu.”

Ascart Hanedanı’nın reisi geçmişini özlemle anarken, Alicia'nın gözleri heyecanla parladı ve Brolne'de geçireceği zamanı dört gözle beklemeye başladı. Roel'e gelince... yüzü çoktan bembeyaz olmuştu.

Brolne'de okumak mı? Benimle dalga geçiyor olmalısın! Bu okula gitmek değil, direkt giyotinin bıçağına atlamak!

Baba, bu kıtada kaç seçkin senin oğlunun kellesinin peşinde, biliyor musun? Beni gerçekten oraya göndermek istiyorsan, mezarımı da önceden hazırla bari!

Roel'in bu konuda yüzlerce şikayeti vardı ama bunları yüksek sesle dile getiremiyordu. Tek yapabildiği zoraki bir gülümseme takınmaktı.

Çok geçmeden Carter şimdiki zamana geri dönüp açıklamasına devam etti.

“Bilginler, üstünlerden oluşan devasa bir güç birliği oluştururlarsa, diğer büyük güç birliği şövalyeler olacaktır.”

“Şövalye Krallığı, Pendor.”

“Aynen öyle. Şövalyelerin de farklı olası Evrim Yolları vardır, ancak daha az loncaya sahipler, çünkü başlarına gelen değişiklikler genellikle daha bireysel. Pendor kraliyet ailesi, Cesaret'in arkasındaki temel sırları yöneten en büyük loncanın başıdır.”

Roel, ima edilen şeylerin bazılarını anladığı için babasının sözlerine sessizce başını salladı.

Temelde, Köken Nitelikleri her ülkenin anahtar teknolojisi ve güçlerini koruyan sırrıydı. Evrimin sırlarına hükmetmeye devam ettikleri sürece, gelecek nesillerde de güçlü üstün varlıklar yetiştirebileceklerdi.

Ve Xeclyde Hanedanı, soyunun daha da büyümesiyle çok daha güçlü üstün varlıklar üretebilirdi.

Kahretsin! Nora'ya yalakalık etmem için artık çok mu geç?

O sırada Roel bir anlığına vücudunu feda edip evcil hayvan olup olmayacağını ciddi olarak düşündü ancak bu fikirden çabucak vazgeçti. Bu dünyada PETA gibi hayvan hakları organizasyonları olmadığını göz önünde bulundurarak, yine de kendisine güvenmenin en iyisi olacağını düşündü!

“Baba, o halde benim Köken Niteliğim nedir?”

 “Köken Niteliği, bir törenle elde edilir ve bunun için de kişinin 5. Köken Seviyesi’nde olmasını gerekir. Sen daha çoğunlukla temel büyülerin kullanıldığı 7. Köken Seviyesi’ndesin. Bir Köken Niteliği’ne ihtiyacın yok.”

“...”

Başka bir deyişle, kimsenin beni istemeyeceği kadar zayıfım. Anladım.

Roel zihninde eklemeler yaptı ama gerçek şu ki, bir Köken Niteliği’ne sahip olmaması onu da rahatlatmıştı.

Şimdiye kadar duyduklarına bakılırsa, bir Köken Niteliği’nden diğerine geçmek mümkün görünmüyordu, bu yüzden zaten kendisine uygun olmayan bir Köken Niteliği’ne sahip olsaydı bu tehlikeli olurdu.

Roel, Sistem’in vücudunu taradıktan sonra Altın Dükkanı'nın stokunu onun ihtiyaçlarına göre türlü türlü karanlık ve uğursuz geliştirme aracıyla değiştirdiğini hatırladı. Buna bakılırsa, bünyesi muhtemelen meleğin Şefkati ve şövalyenin Cesareti ile olabildiğince uyumsuzdu.

Üç Ana Köken Niteliği’nden umut veren tek nitelik Bilgelik’ti, ama muhtemelen ona daha uygun olan şey, kafirlerin Köken Nitelikleri’ydi. Ama eğer o yoldan gidecekse, dikkatli bir şekilde adım attığından emin olmalıydı.

Sıradan kafirler yakalandıktan sonra sadece sürgüne gönderilirdi, ancak şeytani bir tarikatla bağları olduğu tespit edilirse, suç ortağı olarak idam edilme ihtimali vardı. Orijinal Roel kötü bir tarikatın üyesi olduğu için bu özellikle onunla ilgiliydi.

Kaderindeki ölümden kaçınmak için bu, Roel'in son derece dikkatli olması gereken bir şeydi.

Ama düşününce, en başta Brolne'e gitmemesi onun için en iyisi olurdu. Neden erkek baş karakter ve kadın baş karakterlerle tanışmak için oraya gitmek zorundaydı ki? Tam burada Ascart Evi’nde kalıp mutlu bir lüks hayatın tadını çıkarmak çok daha iyi olurdu!

“Baba, içinde bulunduğum koşulları biliyorsun ve üstün varlıkların gücüne de ilgim yok. Ben sadece bu derebeyliğini iyi yönetmek istiyorum. Gerçekten Brolne'a gitmek zorunda mıyım?” Roel bu şekilde sormayı denedi.

Heyecanlı Alicia'nın yüzü anında asıldı ve Carter da hemen başını salladı.

“Gitmek zorundasın.”

“Neden?”

“Brolne, üstün varlıklar için eğitim sağlıyor, ancak aynı zamanda soylular grubuna girenlerin ihtiyaç duyduğu temel eğitimi de sağlıyor. Şu ana kadar aldığın eğitim, sınavları rahatlıkla geçmeni sağlayacaktır ama burada önemli olan akademik sonuçların değil, mezun kimliğin ve orada kazanacağın arkadaşlar.”

Carter konuşurken çayından bir yudum aldı.

“Aziz Freya Akademisi; gideceğin yer orası. Sia Kıtası’ndaki en yetenekli gençlerin toplandığı akademidir. Farklı ülkelerin büyük soylu hanedanlarının haleflerinin hepsi orada olur. Teokrasi’nin Beş Seçkin Soylu Hanedanı’ndan birinin halefi olarak, kendi itibarın için akademiden mezun olman gerekecek.

“Bir asil olarak nasıl sosyalleşileceğini bilmek önemlidir, ancak ziyafetlerde kadeh tokuşturarak edindiğin arkadaşlar, gençliğini seninle birlikte geçirmiş sınıf arkadaşlarınla kıyaslanamaz. Şu an anlamayabilirsin ama büyüyünce anlayacaksın.”

Roel, Carter'ın bahsettiği ikinci sebebe hak veriyordu. Genç yaşta kurulan bağlar genellikle daha basit ve daha saf olurdu. Oysa yetişkinler olarak, dikkate alınması gereken çok fazla dış faktör vardı ve arkadaşlığın masumiyeti kayboluyordu.

“Aziz Freya Akademisi’ne gitmen için hala son bir önemli neden daha var ve o da...”

Carter çay fincanını bırakıp oğluna gülümseyerek baktı.

“... Majesteleri Nora'ya eşlik etmen gerekiyor.”

“Ne?”

Bunca zamandır sakin olan Roel, bu sözleri duyunca yüzünü şaşkınlıkla ekşitti.