Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

24. Bölüm Yanlış Yılda Doğmuşsun

Çevirmen: Violet / Editor: Violet

 

“Niye bu kadar şaşırdın? Ekselansları Nora ile aynı yaştasınız, bu yüzden onunla birlikte akademiye gideceğin gayet açık.”

“Hayır, anlıyorum, ama ona eşlik etmen gerekecek derken neyi kastediyorsun?”

Roel solgun bir yüzle sordu.

Carter'ın açıklamasından sonra Roel sonunda neler olduğunu anladı. Aziz Freya Akademisi bir eğitim yeri olsa da, burada toplanan öğrenciler farklı ülkelerden soylulardı, bu yüzden aynı ülkeden olanlarla gruplar oluşturmaları kaçınılmazdı.

Nora, Teokrasi’nin prensesi olarak bir başına bırakılamazdı. Bu yüzden Nora ile aynı yaştaki soylular hep birlikte Aziz Freya Akademisi’ne kaydolacaklardı. Plan, nüfuzlarını artırmak ve başkalarının zorbalığını engellemekti.

Basitçe söylemek gerekirse, temelde sadece kraliyet ailesini koruyor olacaklardı.

Soyluların bu görevi yerine getirmesi gerektiğini söyleyen açık bir kural yoktu, ama yine de herkes yapardı. Prensese yaklaşmak için iyi bir fırsattı... ve bedavaydı.

Tüm Brolne'deki en prestijli akademi olan Aziz Freya Akademisi'nin kayıt ücretleri, soyluların standartlarına göre bile fahişti. Küçük hanedanların bazıları, çocuklarının oraya kaydolması için gereken parayı karşılayamazdı. Ancak Nora'nın kaydolduğu yıl, kraliyet ailesi, Aziz Freya Akademisi'ne gidecek öğrencilere burs sağlayacaktı.

Hayatın zor olduğunu biliyorum ama yetişkinler olarak gelecek neslin yolunu açmak bizim sorumluluğumuz! Eğitim şart!

Aziz Freya Akademisi'ni duydunuz mu? Sia Kıtası’ndaki en müthiş akademi, çocuğunuzun alabileceği en iyi eğitim! Endişelenmeyin, fakir olduğunuzu biliyorum, bu yüzden çocuklarınızın okula gitmesi için parayı ben ödeyeceğim!

Ah bu arada, şu işe bakın ki bizim prensesimiz de bu yıl o okula gidecek. Ahahah, ne tesadüf değil mi? Öhö Öhö... Ne dediğimi anladınız, değil mi?

Bu zavallı soylular, cömert bağışı alçakgönüllülükle kabul edip kraliyet aileleri için büyük iltifatlar yağdırırlardı. Sonra eve dönerler ve veletlerine prensesi dinleyip ona bir uşak gibi hizmet etmelerini söylerlerdi.

Bu strateji sayesinde, Teokrasi’nin kraliyet ailesinin her bir üyesi akademi içinde kendi takipçilerine sahip oluyordu. Tek yapmaları gereken bağırmaktı ve böylece hemen önlerinde büyük bir yandaş ordusu toplanırdı. Bu bir anlamda, zorbalardan arınmış harika bir okul hayatının garantisiydi.

Tabii ki, Beş Seçkin Soylu Hanedan’dan biri olarak, Ascart Hanedanı sırf okul ücreti için uşak olup kendini alçaltacak değildi. Roel, takipçi grubunu yönetmeye yardımcı olmak için Nora ile birlikte Aziz Freya Akademisi’ne gidecekti.

Bu aslında oldukça iyi bir pozisyondu, çünkü Roel bu fırsattan istifade ederek genç seçkinleri yanında toplayabilecek ve aynı zamanda kraliyet ailesinin kendisine bir iyilik borçlu olmasını sağlayabilecekti. Ayrıca okuldayken kraliyet ailesinin bir üyesiyle yakın ilişkiler kurabilmenin uzun süreli faydaları olabilirdi.

Tarihte birçok kez taht halefinin yakın yardımcıları nihayetinde etkili pozisyonlara terfi ettirilip ülkeyi yönetmeye yardımcı olmak için kral ile yakın çalışma fırsatına sahip olmuştu.

“Başlangıçta hala biraz endişeliydim ama şimdi görünüşe göre her şey yolunda gidecek gibi. İlk görüşmenizden itibaren Ekselansları Nora'yla ne kadar yakınlaştığınızı hesaba katarsak, ikinizin birlikte çok iyi çalışabileceğinize inanıyorum! Prens Kane ve ben işlerin gidişatından çok memnunuz.”

Carter'ın iyimser tavrı, Roel'in umutsuz yüzüyle tam bir tezat oluşturuyordu. Bu durum tatlı saatinin sonuna kadar devam etti ve üçlü uzun bir günün ardından nihayet dinlenmek için odalarına döndü.

——————————————–

Roel hemen uyumadı. Bunun yerine, sandalyesine oturup günün erken saatlerinde olan biten her şeyi düşündü. Nora ile olan karşılaşmasını şimdilik bir kenara bırakırsak, üstün varlıklar ve Köken Nitelikleri ile ilgili sohbet sayesinde bu dünya hakkında çok şey öğrenmişti. Oyunla ilgili açıklanamayan detayların bazıları nihayet mantıklı gelmeye başlamıştı.

Roel şu anki konumunu analiz etmeye çalıştı ve işlerin kendisi için hala oldukça tehlikeli olduğunu düşündü. Bir kere, oyunda sahip olduğu büyük gücün, Teokrasi tarafından kabul görmeyen şeytani bir tarikattan geldiğinin ortaya çıkması onu oldukça tedirgin etmişti.

Orijinal Roel bunu nereden öğrenmişti ki? Carter'ın Köken Özelliği Brolne'nin Bilgeliği’ydi, bu yüzden kesinlikle ailenin mirasıyla geçen bir şey değildi ve şu ana kadar Roel henüz hiçbir şeytani tarikat üyesiyle temas kurmayı başaramamıştı...

... bu da muhtemelen onlarla gelecekte tanışacağı anlamına geliyordu.

Gelecekte onu yoldan çıkaracak bir olay bekliyor olabilirdi.

Uğursuz bir şey olacağı hissi Roel'e pek iyi gelmiyordu ve biraz gergin hissetmesine neden oluyordu. İleride yüzleşmesi gereken şeyle başa çıkabilmek için savaş gücünü acilen yükseltmesi gerektiğini düşündü.

Kapımı çalan tüm kötü tarikatlar canlarını kurtarmak için kaçacaklar!

Roel kararını verdikten sonra dövüş becerilerini artırmanın yollarını aramaya başladı, ancak kısa süre sonra, 5. Köken Seviyesi’ne ulaşmadan önce üstün varlıkların gücünün genellikle yaşla birlikte arttığını ve bunun büyük ölçüde yeteneğe bağlı olduğunu anladı.

Ancak 5. Köken Seviyesi’ne ulaşıp bir Köken Niteliği elde ettikten sonra, kişi Köken Seviyesi’ni yükseltmek için harici araçlar kullanabilirdi.

Dolayısıyla, Roel'in şu anda karşı karşıya olduğu sorun, Köken Seviyesi ile birlikte düzgün bir şekilde büyüdüğünden nasıl emin olabileceğiydi. Bu dünyadaki gelenek ya büyü üzerinde çalışmak ya da vücudu eğitmekti, ama Roel şimdiye dek ikisinde de devamlılık gösterememişti.

İki kusurlu, temel seviye büyü üzerinde çalışmak Roel'in ilgisini çekmiyordu ve sözde asillere özgü kılıç dersleri çoğunlukla sadece gösteri amaçlıydı. Carter'ın getirdiği öğretmenlerin Teokrasi’nin eski kraliyet muhafızları olduğu söyleniyordu, ancak görünüşe göre Roel bunun için uygun değildi.

Bu bir yetenek ve gayret eksikliğinden kaynaklanıyordu ki bu da Roel'i acınası derecede güçsüz yapmıştı. Artık bunun değişmesi gerekiyordu!

Her gün vaktinin bir kısmını o lanet orta parmak büyüsünü çalışmaya ayıracak ve idman yapmaya başlayacaktı. Kılıç eğitimine karşı tutumunu da değiştirmesi gerekecekti.

Ve elbette, kendisine bahşedilen hilenin de hakkını verecekti.

【Lobor Geliştirme Serumu Tip II

Uzun yıllardır savaşta olan Lobor bölgesinde üretilen tek kullanımlık bir eşya. Unutulmaması gereken şey, ‘tek kullanımlık’ kelimesinin eşyayı değil, onu tüketen askerleri ifade ediyor olmasıdır.

Yan Etkiler: İç organlarda ısı birikmesi, yaşam süresinin kısalması

Fiyat: 500 Altın】

 “...”

Altın Dükkanı’ndaki bu güven vermeyen eşya karşısında Roel’in tamamen nutku tutuldu, ancak bu eşyanın dikkatini çekmesinin nedeni, hemen aşağıda tamamlayıcı bir ürünün bulunuyor olmasıydı.

【Lobor Soğutucu Serum

Gerçekten de asil bir buluş, insanlık için umut ışığı! Loborlular artık kendi ilaçları için iç organlarını yakmak zorunda değiller! Lobor Geliştirme Serumu Tip II ile o kadar mükemmel uyumludur ki, bazıları bu eşyaya tanrıların mucizesi diyor! Bu, gençlerin yeteneklerini yükseltmek için kullanılan bir üründür ve memnun kalan müşteriler, Lobor Geliştirme Serumu Tip II ile birlikte tüketildiğinde tadının harika olduğunu belirtmektedirler.

Yan Etkiler: Soyun donması (Tek başına tüketildiğinde)

Yan Etkiler: Yok (Lobor Geliştirme Serumu Tip II ile 1:1 oranında karıştırılıp karışım kahverengi-kırmızı renge döndükten sonra tüketildiğinde)

Fiyat: 1500 Altın】

Soğutucu serumun açıklamasına bakan Roel sonunda biraz sakinleşmeyi başardı. Yine de, kaşları hala hoşnutsuz bir şekilde çatıktı.

“Bu ahlaksız bir pazarlama taktiğine benziyor.”