Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

16. Bölüm Küçük Prenses

Çevirmen: Peks / Editor: T4icho

 

Genç kız etrafta ona dönen bakışlara bir saniye bile aldırmadı ve kolunu uzatarak bir tane Toprak Kalkan Tılsımı aldı. Bir anlığına onu inceledi, gözleri ışıl ışıl parlarken şaşkınlığını gizleyemedi. Tılsımın üzerinde olan işaretlerin yapısını kesinlikle tanımıyordu.

“Çok garip! Tılsımın üzerindeki işaretler yumuşak ve doğal. Mürekkep işaretleri simetrik ve parlak… Fırça tekniği ise kesin ve atik. Ayrıca çok yüksek kalitede hazırlanmış. Böyle bir şey nasıl hileli olabilir ki?”

Basit elbisenin içindeki genç kızın kalbinde yoğun bir merak dalgası yayıldı ve temiz bir sesle söyledi: “Patron, bir tane tılsımını kullansam senin için sorun olur mu?”

Zhang Dayong irkildi ve iç çekti: “Bayan, denemenize gerek yok. Bu mağazayı 30 yıldan beri işletiyorum ve elime sayısız tılsım geçti. Bir Toprak Kalkan Tılsımının gerçekliğini nasıl bilemem? Sizde gördünüz. O Toprak Kalkan Tılsımı'ndaki tılsım işaretleri tamamıyla yanlış. Denemenin bir faydası yok.”

“Kesinlikle! Kesinlikle! Zhang amca kesinlikle çok haklı. Chen Xi’nin bugün hazırlamış olduğu tılsımlar tamamen sahtekârlık ürünü. Denemenin bir anlamı yok.”

Çevrede bulunan tılsım çırakları hep bir ağızdan onayladı. Hepsinin statüsü düşüktü ve hayatlarında daha önce hiç böylesine güzel bir kızla iletişim kurmamışlardı. Bu yüzden böylesine güzel bir fırsatı kaçırmak istemediler.

“Denemeden gerçek olup olmadığını nasıl bilebilirsiniz ki?” Basit elbisenin içindeki genç kız hafifçe sanki bir nilüfer tohumu açıyormuşçasına gülümsedi ve elini sallayarak yoğun bir Ruh Özü ortaya çıkarttı. Daha sonrada onu tılsıma damlattı.

Şok edici bir manzara ortaya çıktı. Tılsım  yoğun toprak sarısı bir ışık çıkararak durmaksızın büyüdü. Daha sonra yoğunlaşarak kaplumbağa şeklinde kocaman bir kalkan ortaya çıkarttı. Parlak ışıklar dönerek çevreye kalın ve güçlü bir aura yaydı.

Whoosh!

Çevredekilerin yüzünde bulunan ilgisizlik bir anda inançsızlığa dönüştü ve hepsi bir hayalet izler gibi olanları izliyordu.

Zhang Dayong istemsiz bir şekilde hayretler içerisinde kalmıştı: “Yani o gerçekten bir Toprak Kalkan Tılsımı mı? Acaba bir hata mı yaptım?”

“Beklendiği gibi!”

 Kalpten bir şekilde onaylıyormuşçasına genç kızın gözleri aniden parladı ve çekinmeden elini kalın Ruh Özü ile kaplayarak şiddetli bir şekilde kaplumbağa şeklindeki kalkana vurdu.

Bang!

Vurma sesi etrafa yayıldı ve kalkanın yüzeyine şiddetli bir şekilde dalgalanma oldu ama hızlı bir şekilde eski haline geri döndü.

“Eğer bu sıradan bir Toprak Kalkan Tılsımı olsaydı gücümün %10’una bile dayanamazdı. Garip, bu Toprak Kalkan Tılsımı beklendiği gibi güçlü!”

Basit bir elbise içinde olan genç kızın gözleri biraz öncesine göre daha parlak bir hal aldı ve bir kere daha Ruh Özünü eline toplayıp savurarak kulağı sağır edecek bir gürültü ortaya çıkardı ve kalkanın yüzeyine vurdu.

Whoosh! Whoosh!

Kaplumbağa şeklindeki kalkan bir kere daha sert biçimde dalgalandı ve içerisinden yayılan ruh enerjisi fazlasıyla zayıfladı ve kalkan yok olma sınırına yaklaştı.

"Gücümün %20’sine dayanabiliyor mu? Böylesine basit bir tılsım neredeyse 2.seviye bir tılsım kadar güçlü!"

Basit elbiseli genç kızın dili tutuldu, daha sonra gözlerinin içinde şaşırmışçasına bir parlama oluştu. Genç kız karşısında canı çıkmış olan kalkana elini bir kere daha salladı ama kalkan bir yumruğa daha dayanamayarak daha darbeyi almadan yok oldu: “Patron, bütün Toprak Kalkan Tılsımlarını istiyorum.” dedi genç kız.

Zhang Dayong öngörülemeyen olaylar silsilesi karşısında şoka girmişti. Genç kızı duyduğu anda aniden içinde olduğu şoktan sıyrıldı ama çekindi ve sessiz kaldı.

Basit elbiseli genç kızın yaptığı test sayesinde Chen Xi’nin yapmış olduğu yeni Toprak Kalkan Tılsımları tahminine göre normalden daha farklı bir seviyede gözüküyordu ve söylediğine göre 2.seviye tılsıma eşdeğerdi.

"Fiyatı… Biraz daha yüksek olmalı değil mi?"

Basit elbiseli genç kız kaşlarını çattı ve mutsuz bir tonla konuştu: “ Patron, fiyat konusunda sakın yalan söyleme. Her bir Toprak Kalkan Tılsımına en fazla 1 ruh taşı veririm.”

Zhang Dayong hislerini saklamadı ve parlak bir şekilde güldü: “Bayan size Toprak Kalkan Tılsımlarını satabilirim ama hepsi olmaz. Siz bile Toprak Kalkan Tılsımlarının tılsım işaretlerinin yarısının, yıllara dayanan deneyim sonucu mükemmeliyete ulaştığını biliyorsunuz. Bu yapıyı tekrar değiştirmek imkânsıza yakın bir konu. Ancak, şu an gözlerinizin önündeki Toprak Kalkan Tılsımlarının varlığı mucizeden farklı değil. Bu şartlar altında bazılarını kendime ayıracağım ve onları mağazamın ününü arttırmak için kullanacağım!

“Bir düşünün. Dünyada yeni bir tılsım işareti yapısı oluşturuldu. Bunun tılsımcılık mesleğinde ne tür sansasyonel bir olay olduğunu biliyor musun? Ve bu yeni tip Toprak Kalkan Tılsımı sadece Zhang mağazası tarafından satılıyor!”

Daha fazla konuştukça, Zhang Dayong daha da heyecanlandı ve gözleri sonsuz umut yaymaya başladı. Muhteşem bir gelecek görüyor gibiydi.

Basit elbiseli genç kız burnunu buruşturdu ama anlaşmayı onayladı. Sonuç olarak 15 ruh taşı karşılığında 15 Toprak Kalkan Tılsımı aldı.

“Zhang Amca, söylediğin şeyler…  Doğru olamaz değil mi?” Tılsım çıraklarından bir tanesi yüzünde şaşkın bir ifadeyle sordu.

“Evet, Chen Xi’nin oluşturduğu Toprak Kalkan Tılsımı söylediğin gibi müthiş değil.  O sadece basit bir tılsım değil mi? Nasıl mucize olabilir ki?

Diğer tılsım çırakları da bir ağızdan konuştu. Aslında sahtekârlık ürünü olan basit seviye tılsım yığını bir anda mucizeye dönüşmüştü ve bu bütün tılsımcılık mesleğini yerinden oynatacak bir olaydı. Zamanla, bu konu daha da karışık bir hal almaya başladı.

En önemlisi, o Toprak Kalkan Tılsımları Uğursuz tarafından oluşturulmuştu, Chen Xi. Bu sebeple, olan olaylar onun statüsünü yükseltmiyor muydu?

Zhang Dayong bakışlarını diğerlerine doğru çevirdi ve soğukça söylendi: “ Biliyorum, hepiniz Chen Xi’nin uğursuz olduğunu düşünüyorsunuz ve hepiniz tarafından aşağılanmayı hak ettiğini düşünüyorsunuz değil mi?”

“Ama size şunu söylemeliyim ki, eğer burada çalışmak istiyorsanız o zaman Chen Xi hakkındaki çirkin ithamlarınızı kendinize saklayın. Yoksa pılınızı pırtınızı toplayın ve buradan ayrılın!” Zhang Dayong’un sesi aniden patladı ve soğuk bir şekilde bağırdı.

Herkes ağustos böceğinin kış vakti sustuğu gibi sessiz kaldı.

Zhang Dayong hala çok öfkeliydi ve utanmıştı. Aslında tılsım çıraklarına kızgın değildi. Gerçekte, Chen Xi’ye karşı peşin hüküm verdiği için kendine kızıyordu.

“Evet, Chen Xi yarın tekrar geldiğinde, ona zam yapmalıyım!”

Zhang Dayong bir karar verdi. Daha sonra biraz önce gelen basit elbiseli genç kızı hatırladı. O kızı daha önce bir yerlerde gördüğünü hatırlıyordu.

Clap!

Bir süre sessizce düşündükten sonra, Zhan Dayong aniden kafasına vurdu ve mırıldandı: “O kızın tanıdık gelmesi çok normal. Biraz önce kızın kullandığı Yeşim Bölen Avuç tekniği bir kaynak tekniğiydi ve Generalin Ofisinden General Qin bunu ünlü hale getirmişti. O kız General’in Ofisinin küçük ustası olmalı, Qin Hongmian!”

“Eğer kaliteli bir ruh şefi olmak istiyorsan, o zaman 8 alanda ustalaşman gerek: malzemeler, bıçak kullanma becerisi, ocak, ruh alevleri, mutfak aletleri, baharatlar, su ve pişirme metodu. Aralarında malzemeler, bıçak kullanma becerisi ve ruh alevleri en önemlileri ve diğerlerine çok ihtiyacın yok.

En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberi içerisinde on binlerce ruh otu, meyveler ve sebzeler, tahıllar, kaynak canavarları, vahşi hayvanlar ve benzeri birçok şeyin bilgisini barındırıyor. Her şeyi kapsar ve içinde gereksiz bilgi yoktur. Senin aşina olman gerekenler ise farklı seviyelerde ki malzemeler olacak. Daha sonra özelliklerini, tadını, rengini ve maddeleri ne aktif eder ne pasifize eder onu anlaman gerek. Ancak o zaman incelikle içinde çeşitli etkileri olan ve ruh enerjisiyle dolu yemekler yapabileceksin.” 

Ruh Alevleri Kolleksiyonu” kitabı ise çeşitli özelliklerde ve 1’den 5. Seviyeye kadar tüm Ruh Alevleri hakkında bilgi içeriyor. Malzemelerin çeşidine göre ruh alevlerinin de pişirme sırasında farklı seviyelerde olması gerekiyor. Ancak bu şekilde yemeğinin muhteşem etkilere sahip olmasını sağlayabilirsin.”

Evine geri dönen Chen Xi, Bai Wanqing’in yanına uğradı. Bai, ona dikkatli ve detaylı bir biçimde usta bir ruh şefi olmak için gereken becerileri açıkladı. Bu bile onun Chen Xi’ye ne kadar değer verdiğini ve onunla ilgilendiğini gösteriyordu.

Elbette Chen Xi, Bai Waning’in ona olan güzel yaklaşımını asla boşa çıkarmıyordu ve söylediği her şeyi pür dikkat dinliyordu.

“Bıçak kullanma yeteneklerine gelince, sen çoktan yaşlı adam Ma’nın testinden geçtin. Tek yapman gereken onu takip etmek ve pratik yapmak...” Bai Wanqing mutlu bir şekilde gülümsedi ve sordu: “Bana soracağın başka sor var mı?”

Chen Xi bir süre düşündü ve sordu: “ Dün Berrak Nehir Restoranında konuşurlarken duydum,  yaşlı adam Ma ve diğerleri Yaprak Ruh şefiymiş. Ruh şefleri de farklı seviyelere mi ayrılıyorlar?”

Bai Waning hemen cevapladı: “Elbette. Sonuç olarak ruh şefleri gelişim yapan insanlara servis yapıyor ve yapılan yemekler yemek yapılan kişinin gelişim âlemine göre yapılıyor. 1.seviye Yaprak Ruh şefinin yaptığı yemekler Yarın Âlemindeki gelişimciler için çok faydalıdır. Yaratılış Âlemindeki bir gelişimci için ise 2. seviye bir ruh şefi yemek yapmalıdır.  Bu böyle 8.seviye ruh şefine kadar gidiyor ve 8. seviye ruh şefleri Yeryüzü Ölümsüzü Âlemindeki bir gelişimciye yemek yapabilecek yeteneğe sahiptirler. Bu seviyede bir yemek aynı zamanda cennet-seviyesi ruh hapına denktir ve sınırsız seviyede yarar sağlar!

“Cennet seviyesi Ruh Hapı?!”

Chen Xi’nin kalbinde bastırılamayacak seviyede şok oluştu ve bilgisine göre ruh hapları cennet seviye, dünya seviye, kaynak seviye ve sarı seviye olarak dörde ayrılıyordu.  Her seviye kendi içerisinde düşük orta, yüksek ve üst seviye olarak dörde ayrılıyordu. Cennet seviye haplar en nadir olanlarıydı ve Darchu Hanedanında o hapların varlığı Anka kuşu tüyleri ve Qilin boynuzlarıyla aynı seviyede nadirlikteydi.

8. seviye bir ruh şefinin Cennet seviye ruh hapı değerinde yemek pişirebildiğini öğrendiğinde Chen Xi nasıl şok olmazdı ki?

“Ancak, bir ruh şefinin gelişimi bir simyacının gelişimine göre kat be kat daha zor. Darchu Hanedanında 8. Seviye ruh şefini bırak, 7.seviye ruh şefleri bile bir avuç kadar az.”

Bai Wanqqing, Chen Xi’ye doğru gülerek baktı ve konuştu: “ Cesaretin kırılmasın. Eğer üzerine düşersen umuda sahipsin demektir. Ancak ruh şefliği nihayetinde yardımcı bir meslek sonuçta… Yeterli ruh taşına sahip olduğunda, zamanını daha fazla boşa harcama ve gelişimini geciktirmeden yoluna devam et.”

Chen Xi kafasını salladı. Küçük kardeşi ve kendisinin yaşamaya devam etmesi uğruna hem tılsım yapımı hem de mutfak sanatlarını öğrenebilirdi. Onun son ideali hala gelişmek ve daha güçlü olmaktı.

Geçen birkaç günde, Chen Xi acı içerisinde devamlı gelişimiyle uğraştı.

Chen Xi gündüzleri tılsım oluşturmanın yanında En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberi ve Ruh Alevleri Kolleksiyonu’nu inceleyip tekrar etti. Gece ise Yedinci Altın Yıldızın Uğursuz Ki’sini fiziğini sertleştirmek için kullandı ve uyumadan öncede Mor Gökyüzü Sanatlarını çalıştı. Ve geriye kalan az bir zamanda ise Fuxi’nin İlahi Heykelini kafasında canlandırdı.

Günler hızla ilerledi, geçen günler tek kelimeyle yoğun olarak ifade edilebilirdi.

Sinirleri hala son derece sağlamdı ve bir an bile kendini gevşetmedi. Büyükbabası Chen Tianli’nin öldüğü günden beri içinde yoğun bir öfke hissi hâkimdi ve bir saniye bile boşa harcayacak vakti yoktu.

Chen Xi’yi asıl mutlu eden şey ise 7-8 çeşit basit seviyedeki tılsımı farklı özelliklerle tekrar oluşturmasıydı. Yapılan tılsımlar ilk yaptığı tılsım gibi farklı tılsım işareti yapısına sahip olsa da kalite olarak 2.seviye tılsımlara eş değer seviyedeydi.  Ve sonuç olarak her bir tılsımı tanesi 3 ruh taşına Zhang mağazasına sattı. Bir günde topladığı ruh taşı bir anda dokuza katlanmıştı ve bu durum bir anda bir sürü ruh taşı kazanmasını sağladı.

Ancak Vücut Saflaştırma ve Ki Saflaştırma gelişimi eskisi gibi hala yavaştı ve temel olarak bu durum hala ruh enerjisi eksikliğine neden oluyordu. 

Tao gelişimi dört kelime üzerinde yoğunlaşıyordu: zenginlik, refakatçiler, teknikler ve konum. Zenginlik ilk sıradaydı ama bu durumda zenginlik altın veya gümüş değildi. Asıl zenginlik ruh taşları, ruh hapları, ölümsüz otlar vs demekti. Eğer bir kişi antrenman yapacaksa, o kişi doyana kadar yemeli; eğer bir kişi gelişmek istiyorsa, o kişi ruh enerjisi emmeliydi. Ruh hapları, ruh taşları ve benzeri hazineler kişinin esas yardımcılarıydılar.

Refakatçiler ikinci sıradaydı ve bu bir Tao koruyucusu olabilirdi. Buna en genel örnek usta öğrenci ilişkisiydi. Birisi ustasının rehberliğinde gelişim yolunda yoldan sapma ihtimalini azaltırdı ve bu durum beceriksiz bir kişiden çok daha faydalı ve verimliydi.

 

Teknikler olarak adlandırılan kısım ise İlahi Teknikler ve gelişim metotlarıydı. 1. Seviye gelişim metotları kişinin gelişim zamanını kısaltıyordu ancak bu metotlar aynı zamanda kişinin dar boğaz zamanlarında zorlanmasını engelliyordu ve Ki sapması durumunu azaltıyordu.

Kutsanmış Ölümsüz Topraklar diye adlandırılan bölgede tarikatlar kuruluydu ve ruh enerjisi bu bölgede toplanıyordu. Doğal olarak o bölgede gelişim kısıtlı ruh enerjisine sahip dağlardan çok daha iyiydi.

Ünlü tarikatlarda ve güçlü klanlarda doğanlar daha genç yaşta gelişime başlıyorlardı. Nadir şeyler yiyor, hazine değerinde ruh hapları kullanıyor,1. Seviye gelişim metotlarını kullanıyor, ruh damarlarının toplandığı kutsanmış topraklarda çalışıyor ve tarikat veya klanlarındaki ustalar tarafından durmak bilmeden yol gösteriliyorlardı.  Onların gelişim hızları normal bir insanın gelişimiyle karşılaştırılabilecek durumda değildi.

Chen Xi ne bir ruh hapına ne de kutsanmış bir bölgeye sahipti ya da ona yol gösterecek bir ustaya. Bu dört kelime arasında sahip olduğu tek şey tekniklerdi. Her gün ruh taşı kazanmak için tılsım yapması gerekiyordu. Onun gelişimi nasıl sıçrayıp sınırları aşabilirdi ki?

“Bugün yaşlı adam Ma’nın beni öğrenci olarak almasını sağlamalıyım. Daha sonra Berrak Nehir Restoranında şef çırağı olacağım. Kesinlikle daha fazla ruh taşı kazanacağım. Dikkatlice ve özenle hesapladığımda, kendime gelişimim için gereken ruh hapını alabileceğim!”

Chen Xi sessizce En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberi ve Ruh Alevi Kolleksiyonu’na göz gezdirdi, ayağa kalktı ve evden dışarıya doğru yürüdü. Üzerinden bir şey unuttuğuna dair tek bir belirti yoktu.

“Hadi gidelim, geleceğin ruh şefi!” kapının dışında Bai Wanqing parlak bir gülüşle onu bekliyordu. Bir süredir oradaydı ve onun dışarıya çıkmasını bekliyordu.