Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

17. Bölüm Test

Çevirmen: Peks / Editor: T4icho

Berrak Nehir Restoranı, ikinci kat arka mutfak.

Chen Xi ve Bai Wanqing içeriye girdiğinde yaşlı adam Ma, Qian Nan ve Pei Pei oradaydı. Qian Nan’ın dudakları kıvrıldı ve sırıtarak yüksek sesle ıslık çaldı: “Tatlı kadın Bai, seni görmediğim 10 gün bana 10 yıl gibi geldi. Seni çok özledim. Nasılsın, her şey yolunda mı?”

Pei Pei elleriyle cilveli yüzünü tuttu ve Chen Xi’ye doğru delicesine aşık olmuş gibi ona bakarak mırıldandı: “ Mmm, Küçük kardeş Chen Xi görmeyeli daha da yakışıklı olmuş. Ne kadar erkekçe, oh!”

Yaşlı adam Ma, elindeki demir kepçeyi vurarak ses çıkardı. Ayaklarını yere vurduğu gibi kükredi: “Lanet olası Genç Kardeşim ve Küçük Kardeşim olarak, siz ikiniz gerçekten utanmazsınız. Lanet çenenizi kapayın!”

 

Qiao Nan ve Pei Pei’nin dudakları aşağıya doğru büküldü ve üzgün görünüyorlardı.

Chen Xi uzun zaman önce böyle bir sahneyi deneyimlemişti, bu yüzden şaşkınlık hissetmedi ve sadece narin ve büyüleyici kadın Pei Pei'ye tahammül edemiyordu. Kalbinden şöyle söyledi:” Yaşlı adam Ma benim ustam olduğunda, sende resmi olarak benim teyzem olacaksın. Konuşurken kendini biraz daha tutamaz mısın?”

“Farz ediyorum ki En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberi ve Ruh Alevi Kolleksiyonu’nu  10 gün içerisinde avcunun içi gibi ezberledin. Sana bir soru soracağım. Eğer cevap verebilirsem seni öğrencim olarak alacağım. Eğer doğru cevap veremezsen, hiç zaman kaybetmeden buradan çekip gideceksin.” Yaşlı adam Ma’nın tavrı ciddileşti ve Chen Xi’nin 10 günde neler öğrendiğini test etmeye başladı.

Chen Xi sakin bir şekilde başını salladı. 

Geçtiğimiz 10 günde ruhu Fuxi’nin İlahi Heykeli’ni inceleyerek öncekine göre kat be kat güçlü hale geldi.  Bu sayede En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberi ve Ruh Alevi Kolleksiyonu’nu  kısa bir sürede ezberlemeyi başardı.

Chen Xi kendine güveniyordu ve gelecek soru bu iki kitaptan olduğu sürece tek bir hata yapmayacağından son derece emindi.

Yaşlı adamın sorduğu soru sadece üç kelimeydi. Gökkuşağının Dönen Çarkı! Bu isimdeki yemek sadece 5 yaprak ruh şefi tarafından yapılabilirdi ve içindeki malzemeler ve kullanılan ruh alevinin hepsi özel gerekliliklere sahipti ve yapması son derece zordu. Bu yemek aynı zamanda Altın Çekirdek Âlemi gelişimcileri için hazırlanıyordu.

Ancak En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberi’ndeki on binlerce yemek arasından Gökkuşağının Dönen Çarkı çok yüksek bir seviyeye sahip değildi. Altın Çekirdek Âlemindeki gelişimcilerin tüketebileceği diğer yemeklerle karşılaştırıldığında Gökkuşağının Dönen Çarkı şüphesiz aralarındaki en zahmetlilerindendi.  Yalnızca içine konacak çeşitli malzemelerin bile farklı farklı özellikleri vardı ve malzemelerin sayısı 100’ü geçiyordu. Ayrıca yemeği pişirmek için gereken adım sayısı ise 1000’i geçiyordu. Gerekmediği sürece 5 yaprak ruh şefi bile bu yemeği yapmak istemezdi. Doğal olarak, Gökkuşağının Dönen Çarkı ismine çok az insan ilgi gösterirdi.

Yaşlı adam Ma’nın ilgilendiği şey ise, eğer Chen Xi En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberinde tamamen ustalaştıysa, Gökkuşağının Dönen Çarkı onu test etmek için mükemmel bir yemekti.

“Sadece üçümüzün olduğu günlere baktığımda bu yemeği sadece ben biliyorum. O hepimizden daha akıllı olsa bile benimle karşılaştırılabilecek seviyede değil ve şu anda bile zar zor sen ve küçük kız kadeşimle karşılaştırılabilecek seviyede. Büyük kardeşim onun için işleri biraz fazla zorlaştırmıyor musun?” Qiao Nan saygılı bir şekilde Chen Xi için bu duruma karşı çıktı. Ancak kelimeler kendini öven kısımlarla doluydu. Bu adam kesinlikle gösterişçinin tekiydi.

“Evet, büyük kardeşim, küçük kardeş Chen Xi’nin senden daha yakışıklı olmasını kıskanmıyorsun değil mi? Ve onu göndermek için başka bir yöntem denemiyorsun değil mi? Buna müsaade etmeyeceğim.” Pei Pei gözlerini devirdi ve kendi metotlarıyla Chen Xi’ye destek oldu.

Yaşlı adam Ma’nın kafasındaki damarlar şişti ve dişlerini birbirine sürterek bağırdı: “ÇENENİZİ KAPAYIN! Sen narsistin tekisin ve sende erkek hastası serserinin teki! İkinizin benimle aşık atabilmesi için neyiniz var? Ben burada hepinizin büyük abisiyim, benim sözüm son sözdür!”

Qiao ve Pei Pei tekrardan sessizliğe büründüler ve yüzlerinden teslim oluyormuş gibi gözüken çaresiz bir ifade vardı.

“Bu bir sorun değil değil mi?” Bai Waning Gökkuşağının Dönen Çarkı yemeğinin zorluğunu bilmese de, Qiao nan ve Pei Pei’nin hareketlerinden yemeğin ne kadar zor olduğunu az çok kestirebiliyordu.

Kadın istemsiz bir şekilde endişeli bir tavır takındı ve bakışlarını Chen Xi’ye çevirdi. Kalbinde büyük bir şüphe uyandı. “Acaba bu yaşlı bunak gerekten işleri Chen Xi için zorlaştırıyor mu?”

Chen Xi Bai Wanqing’e doğru baktı ve kafasını salladı. Şu anda tamamen sakindi ve çekinmeden konuştu: “ Gökkuşağının Dönen Çarkı Spiral Gök Kökü, Mürekkepli Defne Çiçeği, Dokuz yapraklı Mor Şarap Mayvesi, Ejder Dokunaçı, Poria Dalları…”

Chen Xi herkesin karşısında huzurlu bir sesle ve sırasıyla tüm malzemeleri tek tek saydı.

“Buradaki 100 malzemenin hepsinde beş elementi içeren özellikleri mevcut. Yin ve Yang. Her biri pamuk ipliği gibi çok küçük iplikler halinde kesilmeli ve bu birinci adımı oluşturmakta. İkinci adımda 10,000 Yıllık Damlataş Sütünü havuz gibi kullanılacak ve malzemelerin her biri bu havuza batırılıp geliştirilecek. Bu noktaya kadar iplik gibi kesilen parçalar su gibi yumuşak ve tendon gibi esnek bir şekilde olacaklar. Daha sonra Gökağacı Ruh Alevi, Onuncu Suyun Ruh Alevi, Kızılateş Ruh Alevi…”

Çok zaman geçmeden Chen Xi çoktan farklı özelliklerde olan gerekli 100 malzemeyi tek tek saydı ve onların nasıl kullanılması gerektiğini tek tek belirti. Bai Waning hiçbir şey anlamdı ama görüyordu ki malzemelerin isimleri Chen Xi’nin ağzından bir bir dökülüyordu. Yaşlı adam Ma’nın yüz ifadesi gittikçe daha da ciddi bir hal almaya başladı ve gözlerinde ufak bir şaşkınlık belirtisi bir baş gösterdi.

Bai Waning istemsizce rahatlar şekilde bir oh çekti ve Chen Xi’nin performansına bakıp, içinde ona karşı gurur hissi uyandı, o daha fazla konuştukça bu his kat be kat artıyordu. 

“Oh, bu elemanın hafızası hiç kötü değil. Bu yıl içerisinde beni kesinlikle yakalayacak.” Qiao Nan irkildi ve doğal olmayan bir konuşma tarzıyla konuştu.

“Olamaz! Şu anda bile gösterişçilik mi yapıyorsun? Hatırladığıma göre sen bile Gökkuşağının Dönen Çarkını’nın adımlarını sayarken 10’un üzerinde maddeyi unutmuştun. Küçük kardeş Chen Xi şu ana kadar hiç hata yapmadı.” Pei Pei onu acımasızca ifşa etti.

Qiao Nan’ın yüzünde utanma belirtisi parladı ve yüzü çok kasvetli bir hal aldı: “Aslında ben o zamanlarda mükemmeliyete ulaştım. Sadece o zamanlar çok yumuşak kalpliydim ve büyük abimize karşı yüzünü kaybetmene dayanamadım. Yani bilerek…”

“ÇENENİ KAPA!” Yaşlı adam Ma baskıcı bir sesle onun sözünü yarıda kesti. “Burada lanet olası bir öğrenci almaya çalışıyorum. Senin zırvalıklarını dinlemek istemiyorum!”

Qiao Nan hafifçe iç çekti ve acele etmeyen bir tavırla çenesini ovdu. Olanları anlamıyormuşçasına kasvetli ve ıssız bir ifadeye sahipti ancak içten içe sabırsız bir şekilde yanıyordu. Şu anda son derece kızgındı ve milletin başının etini yiyordu:  “Çocuk, çabuk ol ve bir hata yap. Yoksa benim sağlam ve yetenekli imajim tamamen yok olacak. Gelecekte güzel hatunlarla nasıl arkadaşlık kuracağım…”

Ancak Qiao Nan’ı asıl çaresiz duruma düşüren şey ise, 15 dakika geçmesine rağmen Chen Xi’nin tek bir hata yapmamış olmasıydı. Aksine, zaman geçtikçe düşünceleri daha net hale gelmiş, konuşmaları daha da hızlanmış ve sanki bir nehir taşıp sele sebep oluyormuşçasına gerekli tüm adımları bir çırpıda ağzından dışarıya doğru akıtmaya başlamıştı.

Qiao Nan’ın hisleri yıprandı: “Her şey bitti, şu zeki çocuk yıllardır kırılmamış olan rekoru kırmayı başardı…”

Pei Pei delicesine âşık olmuşçasına mırıldandı: “ Kendine güvenen erkek en yakışıklı olanıdır. Mmmm, Büyük kız kardeş aşkın tuzağına çoktan düştü bile ve kendimi bu histen kurtaramıyorum.”

Bai Wanqing şu anda parıldıyordu ve aralıksızca kendini tekrarlıyordu: “Fena değil, fena değil…”

Yaşlı adam Man’nın yüzü buruşuk bir halden kurtularak, sonbahar sonrası güçlü bir şekilde açan papatya gibi gülümsüyordu.

“Sonuç olarak ele alınan bu malzemeler, bahsettiğim gibi her adımda farklı şekillerde kullanıldıktan sonra, son olarak Ruh Toplama Yin Aleviyle pişirilip, dışarıya doğru emsalsiz bir gökkuşağı oluşturarak dönen bir çark ortaya çıkaracak.” 

Bir tütsü yanma süresi geçtikten sonra Chen Xi sonunda Gökkuşağının Dönen Çarkı yemeğini pişirmek için gerekli tüm adımları açıkladı. Etrafa bakmak için kafasını kaldırdığında, etrafında dili tutulmuş ve aklını kaybetmiş insanlarla karşılaştı. Kendine şu soruyu sormaktan kendini alı koyamadı:  “Acaba bir hata mı yaptım?”

 

Bilmiyordu ki, 2 saat boyunca süren açıklama sürecinde tek bir hata bile yapmaması etrafındakileri şoka sokmuştu. Ama şunu kesin biliyordu ki iki saat boyunca bir yıllık konuştuğu kadar kelime sarf etmişti.

“Öksürme… Mmmm, 10 günde bu seviyeye ulaşmak yeteneğin gayet normal.” Uzun zaman sonra yaşlı adam Ma kuru bir şekilde öksürdü ve sessizliği bozdu.

Chen Xi derin bir oh çekti. Bu demekti ki testi geçmişti. Doğal yeteneği konusunda söylenenler karşısında en ufak bir ilgi bile göstermedi.

“Doğal yeteneği normal demekte ne demek?” Qiao Nan her ne kadar kışkırtılmış olsa da, şu anda o halinden eser yoktu. Kollarını delicesine sağa sola salladı ve kükredi: “ Bu dahiden daha büyük bir dahi olan bu herif nasıl oluyor da doğal yeteneğin normal cevabını alıyor?” O zaman ben neyim? Doğal yeteneğe sahip bir çöp mü?”

Pei Pei de yaşlı adam Ma’nın değerlendirmesi karşısında kendini tutamadı ve keskin kelimeler kullanmaya başladı: “Büyük kardeş, yıllar önce Gökkuşağının Dönen Çarkı’nı açıklamaya kalktığında yüzün kıpkırmızıydı ve kan ter içinde kalmıştın.  Yarım gün boyunca da kem küm ettin. Ve açıklamanın neredeyse yarısı hatalıydı. Sen…”

Bir noktadan sonra yaşlı adam Ma iyice utandı ve eski yaraları ortaya çıkınca Pei Pei’nin sözünü yarıda kesti: “ Lanet olası çocuğu dahi olarak çağırmam yeterli mi? İkinizde çenenizi kapatıp sessizlik içinde ölmek mi istiyorsunuz!?”

Yaşlı adam Ma bir anlığına durdu ve zayıfça konuştu: “Aslında, kibirli olabileceği konusunda çekiniyordum ve bu yüzden özgüvenine karşı biraz sinirlendim.”

Qiao Nan ve Pei Pei aynı anda gözlerini devirdi.

Che Xi’nin kafası olanlar karşısında karıştı. Dahi olmanın önemi konusundaki farkındalığı çok eksikti ve kendi kendine kalpten bir şekilde mırıldandı:” Şu üçü gerçekten çok garip insanlar…”

Bai Wanqing Chen Xi’yi kolundan tutup köşeye doğru çekti ve yumuşakça konuştu. “Yaşlı adam Ma’nın seni Gökkuşağının Dönen Çarkı ile test edeceğini daha önceden biliyor muydun?”

Chen Xi irkildi ve cevapladı: “Bilmiyordum.”

Bai Wanqing hayretler içerisindeydi: “Yani diyorsun ki sen şu anda En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberi ve Ruh Alevi Kolleksiyonu‘ nunda ustalaştın mı?”

Chen Xi şaşırdı: “ Bir sorun mu var?”

O gerçekten çok şaşırmıştı. Şu ana kadar yaptığı tek şey sadece birkaç kelime ezberlemekti. Bu konuda şaşıracak ne vardı ki?

Bai Wanqing Chen Xi’nin konuşmasıyla birlikte olanlara inandı. Bu çocuk kesinlikle iki kitabı da ezberlemişti ve kadının kalbinde tarif edilemez bir şok dalgası yükseliyordu. 

O bir kereliğine En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberi’ne  baktığında içinde on binlerce şey olduğunu görmüştü. Her şeyin özelliğini, şeklini, etkisini, büyüme koşullarını vs kalpten bir şekilde hatırlamak kesinlikle onun kısa zamanda yapabileceği bir şey değildi. Bunun yanında Chen Xi hepsini sadece 10 gün içerisinde ezberlemişti bile. Bu konuda diğerleri nasıl şok olmazdı ki?

Ancak bu önemli değildi. Çünkü bu şekilde hafızası güçlü olan farklı bir kişide kitapta yazanları üzerinde zaman geçirip hepsini kısa bir sürede ezberleyebilirdi. Önemli olan şey ise Chen Xi sadece bu malzemelerin isimlerini hatırlamakla kalmadı, aynı zamanda bu malzemelerle yapılabilecek diğer yemekleri ve bu yemeklerin pişirme aşamalarını hatasız bir şekilde sayabiliyordu. Herkesin şok eden kısım asıl burasıydı.

Tabii ki eğer Chen Xi Mor Köşk Âleminde bir gelişimci olmuş olsaydı ve algı gücünü de yoğunlaştırmış olsaydı, bu kitaplarda yazan her şeyi doğal olarak 10 gün içerisinde ezberleyebilecekti. Ama şöyle bir durum vardı ki Chen Xi şu anda sadece 3. seviye Yaratılış Âlemindeydi ve bu yaşlı adam Ma ve diğerleri tarafından çoktan fark edilmişti. Bu durum, Mor Köşk Âleminde olmayanlar için imkânsızdı.

Bu sebeple olanlar karşısında yaşlı adam Ma ve diğerleri Chen Xi’nin olağandışı yeteneği ve dahiliği karşısında şok olmuşlardı.

Bai Wanqing olanları şimdi idrak ediyordu. Şok olmanın yanında, Chen Xi ile guru duyuyordu ve şu an çok mutluydu.

Biliyordu ki yanındaki bu genç, genç yaşından beri büyük sıkıntı içerisinde yaşamıştı. Şu anda yeniden doğmuş gibiydi ve etrafa parıltı saçıyordu. Bu durum kadını nasıl mutlu etmezdi?

“Yaşlı adam Ma, kendine bir öğrenci bulduğuna göre, benimle bir antlaşma imzala.” O anda, dışarıdan soğukluk yayan bir ses geldi ve gelen sesle beraber kapı itilerek açıldı. İçeriye son derece güzel bir kız girdi. Gururlu ve soğuk bir havası vardı. Yüzünde soğuk bir ifade taşıyordu.