Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

19. Bölüm Sessiz Oda

Çevirmen: T4icho / Editor: Momental

Sekiz Hazinenin Kokulu Pilavı, Kahverengi Sosta Spiral Ejder, Kuru Kızartılmış Mürekkep-Ruh Akrebi, Karışık Mavi İpekli Yahni…”

Yaşlı adam Ma’nın aşçılık sanatları kesinlikle olağandışı bir seviyedeydi. 1 saatten az bir sürede bir kere daha 13 farklı ve son derece lezzetli yemek pişirdi.

Chen Xi son derece mutlu hissediyordu, çocukluğundan beri hiç bu kadar iyi hissetmemişti kendisini. Yemek üstüne yemek… Hayatında hiç tatmadığı şeyler yedi. Yedikleri şeyler altıncı hissini güçlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda kalın ve yoğun ruh enerjisinin de dantianına dolmasına ve bu sebeple de Ruh Özü 4. bulutunun da son derece kısa bir zamanda yoğunlaşmasına sebep oldu. 

Yaratılış Âleminde her bir seviye atlandığında, Ruh Özü’nde bir bulut yoğunlaşıyordu ve buna Temel Oluşturmanın Bulut Basamakları deniyordu. 9 bulut yoğunlaşana kadar bu böyle devam ediyordu ve daha sonra bu kişi içerisinde bir Mor Köşk oluşturarak Mor Köşk Âlemi geliştiricisi haline geliyordu.

Chen Xi Yaratılış Âleminin 3. Seviyesinde 5 yıl boyunca kalakalmıştı. Bunun sebebi onun yeteneksiz olması değildi. Asıl sebep annesinin arkasında bırakmış olduğu Uzun Ömür Kilidiydi. Geçen 5 yıl boyunca vücudundan Ruh Özünü yavaş yavaş ve sessizce emdi. Sonunda Uzun Ömür Kilidi’nin parçalanmasıyla yeşim kolye ortaya çıktı ve sanki o an prangalarını kırmış gibi oldu.  O günden sonra gelişiminin devam edip etmeyeceği konusunda hiç endişelenmedi.

Ancak; ruh taşı, ruh hapları ve diğer dış desteklerin eksikliğinde gelişimi çok yavaş ilerlemekteydi. Biraz önce yemiş olduğu 10 tane yemeğin gelişimine sanki bir petrol kuyusu patlarmışçasına hızla yardım edeceğini hiç tahmin etmedi. Bu durum doğal olarak karşılaştırılamayacak bir şekilde sürpriz yaşamasına neden oldu.

Yaşadığı mutlulukla birlikte aynı zamanda bir çeşit işkence hissi de yaşadı. Yaşlı adam Ma her yemek pişirdiğinde ortaya çıkan çekici ve tesirli koku, onun durmadan yemek istemesine sebep oluyordu ve görünüşünü düşünmeyen bir durum içerisinde yediği küçük lokmalar aniden yemeklerin büyük bir hızla tüketilmesi durumuna dönüştü. Bu onun yemek bittikten sonra daha da utanmasına ve kendisini cazibeye dayanamayan açgözlü biri gibi hissetmesine neden oldu.

Yaşlı adam Ma da irkilerek Chen Xi’nin görünüşünün aksine yemeklerin hepsini nasıl yediğine odaklandı ve karşısında duran 14 boş tepsiye doğru baktı. Gözleriyle gördüklerine inanamıyordu ve aklını kaybetmişçesine mırıldand: “ Çılgınca! Bu çocuğun karnında karadelik falan mı var? Bu öğrenci gerçekten çok garip değil mi?”

Chen Xi bunu duyduğunda öncesinden daha fazla utanmaya başladı ve duygusuz olarak adlandırılan kendisi o anda kıpkırmızı bir ifadeye büründü.

Şu anda çok garip hissediyordu. Yediği 14 çeşit yemekten sonra bile bırakın şişkinlik hissetmeyi, şu anda dünyaları verseler yiyebilecek gibi hissediyordu.

“Seni çılgın basitçe vücut saflaştıran işçiler gibisin, tamamen aç ve obur!” Yaşlı adam Ma bir kere daha söylendi.

 

Ancak Chen Xi bu sözleri duyduğu anda aklına bir şey geldi. Evrensel Yıldızavlayan Vücut Sertleştirme Sanatı’nı geliştirdiğinden beri ne zaman yemek yese tıka basa doyduğunu hissetmedi. Acaba bu duruma gerçekten bu mu sebep oluyordu?

Chen Xi vücudundaki değişimleri dikkatlice hissetmeye başladı. Etinin, kanının ve derisinin sınırsız biçimde kuvvetle ve enerjiyle dolduğunu hissediyordu. Hatta kemiklerinin bile hafiflediğini ve tüm vücudunda bol miktarda kalın bir güç ortaya çıktığını hissetti.

O anda tamamen anladı ki yediği yemekler ruh Ki’si bakımından zengin olmakla beraber vücudu da çok iyi beşliyor ve Vücut Saflaştırıcıları için de son derece yarar sağlıyordu.

Yaşlı adam Ma’nın vicdanı daha fazla el vermedi ve Chen Xi’nin şaşkın ve sessiz halini görünce bu konuda daha fazla üstüne gitmedi. Daha fazla utanmasını istemiyordu ve dönerek ona sordu: “ Yaptığım 14 pişirme metodu arasında kaçını hatırlıyorsun?”

Ciddi bir şeyler konuşulması, sonunda Chen Xi’nin kendine gelmesine sebep oldu. Bir an düşündü ve konuştu: “ Hemen hepsini hatırlıyorum.”

“Gerçekten mi?” Yaşlı adam Ma’nın gözleri aniden sonuna kadar açıldı.

Chen Xi bir anlığnıa düşündü ve ciddi bir şekilde kafasını onaylar biçimde salladı.

Anca yaşlı adam Ma ona daha inanmadı ve eliyle ocağı işaret etti: “ Git ve pişir. Hmm… Kuru Kızartılmış Mürekkep-Ruh Akrep’ini pişir.” dedi.

“Tamam!” Chen Xi doğrudan cevap verdi ve hareketleri son derece kararlıydı. Ocağın yanına vardı, daha sonra da aklındakilerle yemeği adım adım pişirmeye başladı.

Mürekkep-Ruh Akrebini temizlemek ve kesmek, karıştırıp baharatlamak, ruh alevini kontrol etmek…

Yaşlı adam Ma, Chen Xi’nin pişirme metoduna baktı ve biraz önce şüpheci olan bakışları geçen zamanla beraber şaşırıp, hayretler içerisinde kalmış bir hal aldı. Chen Xi’nin Ruh Özünü kullanarak demir kepçeyi eline almasına ve dengeli bir kuvvetle tavada kontrol etmesine baktıktan sonra iyice şoka girdi.

Yaptığı adımlarda en ufak farklılık yoktu!

Yaşlı adam Ma gizlice kalbinden konuştu: “Ben aşçılık sanatlarına başladığımda, bu çocuğun seviyesine ulaşana kadar en az 10 kere hata yaptım. Acaba gerçekten de Aşçılık Tao’sunu öğrenmesi için yanıma gerçek bir dahi mi aldım?

Bunu düşündükten sonra olanlar karşısında kalpten bir şekilde çok etkilendi: “Belkide, bu çocuk ileride benim bile ulaşamayacağım bir seviyeye ulaşacak…”

Bir tütsü yanması kadar süre geçtikten sonra, ağzı sulandıran görünüşüyle çıtır bir şekilde tavadan çıkartılan Kuru Kızartılmış Mürekkep-Ruh Akrep’i tabağa kondu.

Yaşlı adam sabırsızca ilerledi ve bir parça yumuşak Mürekkep-Ruh Akrep’i alıp ağzına attı. Ağzındakini biraz çiğnedikten sonra yemeğin tadındaki saflık ve barındırdığı zengin ruh enerjisi onu transa soktu… Bu yemek tıpkı onun pişirdiği gibiydi!

Chen Xi yemeği pişirmenin başlarındayken yapacağı birçok aşamayı kontrol edemeyeceği hissiyle biraz kaygılıydı Şansına, yaradılışı istikrarlı ve düzdü. Bu sebeple işini telaşla yapmadı ya da yaparken dikkati bozulmadı. Sonuç olarak da yemeğin sonuna kadar en ufak bir aksilik yaşanmadı.

“Sana öğreteceğim aşçılık sanatlarının metodunu değiştirmeyi düşünüyorum.”kısa bir süre dikkatlice düşündükten yaşlı adam Ma yavaşça konuştu: “Birebir kopyalamak sana hiçbir zorulk yaratmıyor. Durum böyle ise kendi yemeklerini pişirmeye başla.”

Chen Xi irkildi: “Ne yapmalıyım?”

“Bu oldukça basit. 1,308 en basit malzemeyi al ve özelliklerine göre onlarla yemek yap.”

Yaşlı adam Ma düzgün bir biçimde konuştu: “Eğer gerekli kokuyu ve tadı sağlayıp, aynı zamanda da yemekte yeterli derecede ruh enerjisi barınmasını sağlayabilirsen 1 Yaprak Ruh Şefi olarak kabul edileceksin!”

Chen Xi durumdan biraz rahatsız oldu. Sadece 2 tane kitap ezberleyerek ruh şefi öğrencisi olmuştu. En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberi ve Ruh Alevi Kolleksiyonu… Aşçılık sanatları olarak yaptığı tek şey pişirilen 14 yemeği birebir kopyalamaktı ve bir parça bile temel oluşturmadı.

Bu şartlar altında yaşlı adam Ma daha ileriye gidip, neden böyle bir istekte bulundu ki?

Chen Xi son derece kararsızdı.

“Cennetin Tao’sunu anlamanın ve kavramanın her gelişimcide farklı olması gibi, aşçılık sanatları da her şef için farklıdır.”

Yaşlı adam Ma sesini değiştirmeden konuştu: “Aşçılık Tao’sundaki yeteneğin şok edici seviyede. Benim yolumu takip etmekten ziyade neden Aşçılık Tao’sunda kendi yolunu bulmayı denemiyorsun?”

Yaşlı adam Ma’nın gözleri tekrardan fanatik bir ışık yayıyordu ve bu noktaya kadar konuştuktan sonra dönerek bakışlarını Chen Xi’ye sabitledi. Kısık sesle: “Ancak, seni test ettiğimde testi geçemezsen, Berrak Nehir Restoranı’ndan maaş almanın hayalini bile kurma.”

Chen Xi afalladı. Birdenbire terk edilmiş ve mecbur gibi hissediyordu.  Bu düpedüz sömürüydü.

Sessiz odanın içerisinde…

“Acaba pişirmiş olduğum Kuru Kızartılmış Mürekkep-Ruh Akrep’inin  tadı son derece kötü müydü? Yaşlı adam Ma benden intikam falan mı alıyor? “

Chen Xi önünde duran birçok malzemeden oluşan dağa doğru baktı. Ayrıca bu malzemelerin yanında daha yeni alınmış pişirme ocakları, birçok mutfak araç gereci mevcuttu ve hepsi pırıl pırıl parlıyordu. Chen Xi aklındaki binlerce düşünce arasında bu manzarayla karşılaşınca kafası karıştı.

İçeride sadece o vardı ve yaşlı adam Ma’nın söylediklerine göre, kendi yemeğini ortaya çıkarıp 1 Yaprak Ruh Şefi olmadığı sürece bu Sessiz Odadan dışarıya çıkamazdı.

“O yaşlı keçinin çok acayip huyları var ve çok garip davranıyor! Kısaca o delinin teki!”

Ne kadar tolare etse de Chen Xi, yaşlı adam Ma’nın söylediklerini hatırlayınca sinirden patlamaktan kendini alamadı: “Ben sadece birkaç ruh taşı kazanıp küçük kardeşimin okul ücretini ödemek istiyordum, Aşçılık Tao’sunu öğrenme yoluna girmeyi hiç planlamadım bile!”

Sinirli hissettikten kısa bir süre sonra Chen Xi, sakinleşmeye başladı. Daha sonra etrafındaki her şeye göz gezdirdi. Biliyordu ki homurdanmak hiçbir şeyi değiştirmeyecekti. Bunun yerine yaşlı adam Ma’yı memnun edecek bir yemeği nasıl pişirebileceğini düşünmeye başladı ve sonra bu lanet olası Sessiz Odadan ayrılabilecekti.

Karşısında duran malzeme dağına doğru ilerledi ve hepsini tek tek inceledi:

“Eğer ben 1 Yaprak Ruh Şefi olacaksam, o zaman yapacağım yemek Yarın Âlemindeki bir gelişimciyi besleyecek kadar güçlü olmalı.  Bu yemeklerin farklı çeşitleri olmakla kalmıyor aynı zamanda her birinin özelliği bir diğerinden farklı. Farklı özelliklerdeki bu malzemeleri bir arada uyum içinde birleştirip bir yemek çıkarmak en önemlisi… Özelliklerin birbiriyle çelişmemesine özellikle önem vermem gerek…”

Chen Xi ciddi bir havaya büründü. Şüphesizdi ki son derece şok edici ve patlayıcı bir güç elde etmişti. Aklındaki düşünceler deli gibi dönüyordu ve “En İyi Görselleştirilmiş Yemek Malzemeleri Rehberi” kitabından edindiği bilgilerle bu durumu birleştirince önündeki malzemeleri tekrardan yerleştirmeye ve organize etmeye başladı.

Bir tütsü yanma süresi geçtikten sonra…

Tüm malzemeler iki büyük yığın halinde, Ying ve Yang özelliklerine göre organize edildi.  Ve bu büyük yığınların her biri de element özellikleri olan metal, ağaç su, toprak ve ateşe göre beşe ayrıldı. Her malzeme de benzer element özelliklerinde, tatlarının benzerliğine, büyüme ortamına, ana malzemesine, destekleyici materyaline vb ayırt edici özelliklere göre de daha küçük gruplara ayrıldı.

Bu işlem onun neredeyse bir gününü harcamasına sebep oldu ve herhangi bir hata olmaması uğruna sıvı halde ve iğrenç renkteki malzemeleri inceleyip, kaynak canavarlarını tek tek burnuyla kokladı. Tattığı onlarca malzeme yüzünden diline işkence yapılmış gibiydi ve bu yüzden kaç kere kustuğunu o bile unuttu.

Ancak önünde düzgünce organize edilmiş malzemeleri gördüğünde yaşadığı memnuniyet paha biçilmezdi. Daha terini bile silmeden hemen yeni bir yemek hazırlama metodu geliştirmek için işe koyuldu.

Zaman aktı gitti. Chen Xi uzun bir süre sonra ayağa kalktı ve eline 10’un üzerinde malzeme alıp ocağa doğru ilerledi.

Sizzle!

Malzemeleri ve baharatlarını hazırladıktan sonra, Chen Xi yemek pişirmeye başlamak için bir an bile tereddüt etmedi.  Ancak daha 15 dakika bile geçmeden tavadan yanık kokuları yayılmaya başladı.

Başarısızlığa uğramaya kendini çoktan hazırlamıştı. Bu yüzden de karşılaştığı manzara karşısında sürpriz yaşamadı. Pişirdiği yemeği bir tabağa koydu ve tek tek ısırık alarak yedi.

“Acı tat çok güçlü. Çivitotu Çiçeği’nin ruh enerjisi ve Şarap Kokulu Balık dengesiz bir tat oluşturmuş. Görünüşe göre bu malzemeleri orta seviyede ateş kullanarak yavaşça kızartmam gerekli…”

Yemeğin tadı son derece garipti ancak Chen Xi kendini kaybetmiş bir şekilde bu durumdan zerre etkilenmedi. Zihni tamamen hatanın kaynağını aramakla meşguldü.

Bitirip temizledikten sonra Chen Xi tekrar pişirmeye başladı.

5 element dengesiz, BAŞARISIZLIK!

Baharatta hata, BAŞARISIZLIK!

Malzemeler doğru hazırlanmamış, BAŞARISIZLIK!

Pişirme tekniğinin gereğinden fazla kullanılması, Ruh Özü dağılıyor.

BAŞARISIZLIK!

Başarılı bir şekilde 10 kereden fazla yaşadığı başarısızlıktan sonra Chen Xi, tamamen hissizleşmeye başladı. Başarısızlıkla hazırladığı yemekleri tek tek ısırarak yedi ve yeni bir yemeğe başlamadan önce sakin bir şekilde başarısızlığın sebebini analiz etti. Ağırbaşlı ve sert yüzü ifadesizdi. Yorulmak bilmeyen bir makine gibi monoton bir şekilde aynı eylemi sürekli tekrarladı.

Chen Xi, bu sırada vücudunda bulunan ruh enerjisinin tükenmediğini ve sanki yağmur fırtınasının altında bulunan bir su birikintisi gibi fark edilebilir bir hızla artıp çoğaldığını fark etmedi.