Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

24. Bölüm Kılavuz

Çevirmen: Peks / Editor: T4icho

 

Chen Xi, Seçkin Köşk’ten çıktıktan sonra hiç vakit kaybetmeden Berrak Nehir Restoranı’na gitti.

Chen Xi’nin geri döndüğünü gören yaşlı adam Ma, onun sadece bir gün sonra döndüğünü gördüğünde memnun oldu: “Bu küçük adam fena değil, zamanını nasıl kullanacağını biliyor ve aşçılık sanatlarında ilerliyor…”

“Sessiz Oda’da kapalı kapılar arkasında gelişim yapmak istiyorum.” Chen Xi direkt olarak isteğini belirtti.

Müdür Wu’nun ona karşı olan suikast girişimi şans eseri Luo Chong tarafından engellenmiş olsa da, Chen Xi’nin içi biraz bile rahatlamamıştı ve kalbinde hissettiği tehlike hissi azalacağına daha da arttı.

Kendisini korumak uğruna tılsım oluşturma işini bırakmaktan başka çaresi kalmamıştı ve bu saatten sonra Berrak Nehir Restoranında kalıp aşçılık sanatları ve savaş yeteneklerini geliştirmek istiyordu.

Yaşlı adam Ma bu isteği duyduğunda daha da mutlu oldu ve elini sallayarak konuştu: “Pekâlâ! Senin için malzemeleri hazırlayacağım. 2 Yaprak Ruh Şefi olacağın günü iple çekiyorum.”

Chen Xi gizlice iç çekti ve kafasını salladı: “Sıkı çalışacağım.”

Çok zaman geçmeden Chen Xi, bir kere daha Sessiz Oda’ya girdi ve önünde yığın halinde konulmuş olan malzemelere bakarak mırıldandı: “Tüm bu malzemelerle sadece aşçılık sanatlarımı geliştirmekle kalmayacağım. Ayrıca Ruh Özümü tazeleyip, bedenimi besleyeceğim. Burasının sessiz ve güvenli olmasının yanı sıra, dış dünyadan da tamamen soyutlanmış halde. Eğer biraz daha zaman ayırabilirsem, burada savaş yeteneklerini çalışmak son derece güzel olacak…”

Chen Xi zaman kaybetmeden malzemeleri farklı özellik ve tatlara göre ayırmaya başladı.

Daha önceden bu durumu deneyimlediği için artık bu iş onun için kolaymış gibi gözüküyordu, tüm malzemeleri özelliklerine göre ayırması çokta uzun sürmedi.

Daha sonra ocağın başına geldi ve pişirmeye başladı.

Chen Xi şu anda aşçılık sanatlarında 1 Yaprak Ruh Şefi seviyesindeydi.  Bıçak kullanma yetenekleri olsun, ruh alevinin kontrolü olsun veya malzeme tatlarının farklı kombinasyonları olsun, yemek pişirmenin tüm temelini kavramış durumdaydı.

Ancak o 2 Yaprak Ruh Şefliğine yükselmek istiyordu ve bu sayede Yaratılış Âlemindeki birisine yarayacak yemekler pişirebilecekti. Bu durum şu anda az da olsa Chen Xi’ye zorluk oluşturuyordu.

Şanslıydı ki yaşlı adam Ma’nın desteğini alıyordu, bu yüzden malzemelerin bitmesi konusunda herhangi bir endişe duymasına gerek yoktu.  Hata yapmaktan tek bir an bile korkmuyordu. Sürekli üst üste deneyerek kendisine ait olan Aşçılık Taosu’nda yol çizmeye başladı.

Elindeki bıçağın son bir titremesiyle elindeki malzemelerin hazırlanmasını bitirdi, ruh alevlerini kontrol ederek hazırladığı malzemeleri içine döktü. Daha sonra eline demir tavayı alarak dikkatlice yemek pişirmeye başladı.

Bileği kararlı bir şekilde hareket ediyordu, duygusuz yüzü odaklanmış bir şekilde bakıyordu. Başarılı bir şekilde demir tavayı titretti ve garip bir ritimle elindeki demir kepçeyi kullanarak karıştırmaya başladı. Yanan tavanın içine birçok farklı baharat ve malzeme ekleyerek göze hoş gelen bir görüntü ortaya çıkmasını sağladı.

Chen Xi fark etmişti ki şu anki yemek pişirmesi bir öncekine göre daha yumuşak bir çizgide ve öncekine göre daha rahattı. Tavada olan her bir değişiklik kalbine kazınmış bir şekilde onun tavafından kavranmıştı.

“Tüm bu değişimin sebebi Fuxi’nin Yüce Heykeli’ni incelemem sayesinde olmalı. Şu anda hissettiğim şey aynı tılsım oluştururken hissettiğim duygular gibi!” Chen Xi görüntüleme tekniğinin değerini anlayan biri olarak durmaksızın bunu tekrarlayarak haykırıyordu.

Sizzle!

Bir anlık dalgınlık nedeniyle tavadaki tüm yemekler bir anda yandı.

Chen Xi, zihninin tekrar topladı ve bir daha hayal gücünün onu ele geçirmesine asla izin vermedi.

Hatta daha sonra tüm öğleden sonrasını hata yapmakla geçirdi. Ona yol gösteren biri olmadığı için her şeyi deneme yanılma yöntemiyle öğreniyordu. Bu gerçekten de son derece zor bir şeydi.

Hata yapılan tüm yemekler de güzel yapılanlar gibi tek tek mideye indiriliyordu. Aslına yanan yemekleri yemesinin ilk sebebi, tadarak hatasını analiz etmekti. İkinci sebebi ise de bu yemekler her ne kadar yansalar da, içlerinde büyük miktara ruh enerjisi barındırıyorlardı ve o da dantianından kullanmış olduğu enerjiyi bu şekilde tazeleyebiliyordu.

Gece olduğunda ise Chen Xi, yemek yapmaya son verdi  ve yere oturarak meditasyon yapmaya başladı.

Tüm öğleden sonrasını aşçılık sanatlarını geliştirmek için kullanmak gerçekten zihni çok yoran bir işti. Meditasyona başladığı anda ise zihni bir anda sakin ve huzurlu bir hale büründü.

Swoosh!

Dalgalı Ruh Özü sanki kocaman bir nehrin uğuldaması gibi hızı bir şekilde içine- meridyenlerine- doğru akı, tüm vücudunda ilerliyordu.

Şu anda içerisinde dolup taşan Ruh Özü, Chen Xi’nin tüm öğleden sonra pişirmiş olduğu yemeklerin içerisinden geliyordu ve şu anda tüm bu enerjiyi vücudunda çevirmeye başladı. Tüm bu yemekler aslında birçok ruh hapının yutulup aniden vücutta ruh enerjisine dönüşüp, dantiana doğru akması gibiydi ve tüm bu enerji bir anda Chen Xi’nin gelişim tekniğinde dönmeye başladı.

İki saat sonra Chen Xi meditasyonunu bitirdi, uyandığında fark etti ki gelişimi biraz da olsa artmıştı. Eğer bu şekilde güç kazanmaya devam ederse çok geçmeden sadece bir ay içerisinde bile 9. seviye Yaratılış Âlemine yükselebilirdi!

9. seviye Yaratılış Âlemine yükseldikten sonra yapması gereken tek şey ise bir adet Mor Köşk oluşturabilmek için dantianında yeterli enerjiyi toplamaktı. Daha sonra da Tao’nun temelini kurup, ölümsüzlük yoluna  ilk adımını atacaktı.

O zaman Chen Xi sadece gökyüzünde uçmakla kalmayacak, aynı zamanda büyülü hazineleri kullanmaya başlayabilecek ve gelişiminde niteliksel olarak çok büyük bir değişim yaşayacaktı!

“Ancak, eğer Gökzirve İmtihanların ilk seviyesini geçmek istiyorsam, vücut saflaştırma tekniğimi de aynı şekilde Mor Köşk Âlemine yükseltmem gerekecek. Şu anda sadece 3. seviye Evrensel Yıldızavlayan Vücut Saflaştırma Sanatı’na sahibim ve daha Yarın Âleminde mükemmelleşebilmek için gelişmem gereken iki seviye daha var. Merak ediyorum da ne zaman Yaratılış Âleminde geçeceğim ve oradan da Mor Köşk Âlemine ulaşabileceğim...” Chen Xi cebinden 100 Hazine çantasını çıkartırken sessizce mırıldandı.

Elindeki 100 Hazine çantası ona Qin Hongmian ve Luo Chon tarafından hediye olarak verilmişti ve içerisinde 13 basit vücut saflaştırma tekniği bulunuyordu. Kaplan Ehlileştiren Pençe, Ejderformu Ayak Çalışma Tekniği, Büyük İblis Ehlileştirme Avucu, Altın Roc Hareket Tekniği gibi Chen  Xi’nin Seçkin Köşk’te gördüğü tüm teknikler şok edici şekilde çantanın içerisindeydi. Daha öncesinde 100 ruh taşına almış olduğu Büyük Göçertme Yumruğu tekniği ile beraber hepsi 14 vücut saflaştırma savaş tekniği yapıyordu.

Chen Xi çok memnun bir şekilde bir gün içerisinde tüm 14 tekniğe birden sahip olduğuna inanamıyordu ve sabırsızlık içerisinde kitapları tek tek okumaya başladı.

Kaplan Ehlileştiren Pençe tekniği parmakları sertleştirme üzerine özelleşmiş bir teknikti ve hareketleri hızlı ve enerjikti. Nüfuz edici gücü oldukça fazlaydı, taşları ve ağaçları kolayca parçalayabiliyordu.

Ejderformu Ayak Çalışma Tekniği ise Uyuyan Ejderin Yürümesi, Yüzen Ejder Adımı, Vahşi Ejder Adımı, Uçan Ejderin Enerjik Adımı, Beyaz Ejderin Garip Adımları, Atlayan Ejderin Zıplaması ve Altın Ejderin Zarif adımları olarak ayrılıyordu. Bu şekilde isimlerle bölünmesi ileri adım atma, ileriye hareket etme, zıplayarak hareket etme, geriye adım atma, geriye hareket etme, yana hareket etme, dönme hareketleri ve döndürme hareketleri olarak sınıflandırılmasından dolayıydı. Bu basit sekiz hareket şekli Cennetsel Ejderin Sekiz Adımı olarak da biliniyordu ve hem atak hem de savunma amaçlı ayak çalışmasını muhteşem varyasyonlara dönüştürebiliyordu.

Büyük İblis Ehlileştirme Avucu tekniği elle mühür oluşturmak için kullanılıyordu. Çok enerjik ve yoğunlaşmış bir güce sahipti ve birisinin yaşam gücünü bile yoğunlaştırabiliyordu. Bu sırada eller kan kırmızısı bir şekilde parlıyor, yumrukların vuruş gücünü şok edici bir şekilde arttırıyordu.

Altın Roc Hareket Tekniği yıldırım hızında hızlanılmasıyla ünlü bir teknikti. Genel olarak hafiflik tekniği olarak yayılmıştı. Yüksek seviyeye çıkarıldığında, kişiye karşısında kendisine doğru gelen 10,000 tane oka karşı bile yaralanmadan sıyrılabilme imkânı sunuyordu.

Elindeki savaş tekniklerini başarılı bir şekilde okuduktan sonra Chen Xi, aralarından nasıl bir teknik seçeceğine bir türlü karar veremedi. Görünüşe göre savaş teknikleri onun gerçekten ihtiyacı olan bir şeydi ve hiç birinden vazgeçmek istemiyordu.

Bu tarz bir his son derece acı vericiydi. Sanki karşısında yıkanması gereken bir yığın tabak ve bulaşık vardı ve nereden başlaması gerektiğini bir türlü bilemiyordu.

“Neden duraksıyorsun? Sormama izin ver en çok ne öğrenmek istiyorsun?”  hayatın değişimleri karşısında yeterince deneyim sahibi olan bir ses odanın içinde yankılandı ve bu sesle beraber odanın içerisinde Ji Yu’ya ait olan simsiyah bir toynak bir anda ortaya çıktı.

“Sen dışarıya çıkabiliyor musun?” Chen Xi son derece şok oldu.

 “Sana dışarıya çıkamayacağımı kim söyledi? Her neyse, bu önemli değil. Gerçekten önemli olan şey ise senin gerçekten ne öğrenmek istiyor olduğun.” Ji Yu tembel bir şekilde kafasını iki yana salladı ve bir anda siyah bir ışık parlayarak nazik duruşlu ve seviyeli hareketleri olan bir adam ortaya çıktı.

Chen Xi derin düşüncelere daldı.

Ji Yu onu rahatsız etmedi. Savaş yeteneği tercihi bir kişinin savaş gücü ile alakalıydı. Bazı insanlar kılıç kullanmayı seçerlerdi kimisi ise ince kılıç kullanırdı. Konunun düğüm noktası ise savaş tekniğinin bir insana olan uyumuydu.

Uzun bir zaman sonra Chen Xi aniden konuştu: “ Ben çok yüksek saldırı kapasitesi olan bir savaş tekniği öğrenmek istiyorum ve en hızlı şekilde uçmak.”

Ji Yu irkildi ve zayıf bir şekilde gülümsedi: “Benim düşüncemi duymak ister misin?”

Chen Xi kafasını salladı ve düşüncelerini açıkça belli etti. Tek yapması gereken kafasında istediği şeyi belirtmekti. Geriye kalan şey ise Ji Yu’nun önerilerini dinlemekti. Bu en uygun yoldu.

“Fena değilsin.” Ji Yu nadiren yaptığı övgülerinden birini yaptı. Daha sonra tavrı ciddileşti ve ciddi bir şekilde konuştu: “Savaş yetenekleri arasında zayıf veya güçlü yoktur. Şeytan Tanrısı Vücut Saflaştırıcılarında saldırı, Yüce Yetenek ve gelişim tekniğiyle şekillenir. Ki safaştırıcıları için ciddi konuşmak gerekirse, hız ve saldırı gücü daha sonrada kılıç teknikleri doğal olarak bir numaralı yöntemlerdir.

“Yüce Yetenekler, Şeytan Tanrısı Vücut Saflaştırıcılarına özeldir. Cennetsel Dönüşüm ve Dağ Dönüştüren Yumruk gibi yetenekler Yüce Yeteneklerdendir ve bu yeteneklerle dağları ve denizleri yakıp yıkabilirsin. Normal Ki Saflaştırıcıları bunları öğrenemezler. Ancak bu kesin bir şey değil. Bazı uzman kişiler hem ki saflaştırma hem de vücut saflaştırma tekniklerine sahipler ve doğal olarak da Yüce Yeteneklere sahipler.”

“Benzer olarak, bazı teknikler ve Ki gelişimcilerinin kaynak sanatları Ruh Özü’nü kullanarak kendi korkutucu güçlerine sahip olabilirler. Ve sahip oldukları bu güçle de sihirli hazinelere veya benzer silahlara kendi güçleriyle karşı koyabilirler.

“Ancak bir şey evrensel olarak herkeste aynıdır bu da şüphesiz ki savaş teknikleri olsun, gelişim metotları olsun hız tekniği olmadan bir şeye yaramamalarıdır. Hız teknikleri sayesinde kendini serbest bırakabilirsin ve yeteneğini kolayca kullanıp bir savaştan kolayca kaçabilirsin ve tehlikeye düşme ihtimalin çok düşüktür.

 “Şimdi, hangi savaş tekniğinde gelişim yapman gerektiğini biliyorsun değil mi?

“Yüce Yetenek, Kılıç Tekniği, Hareket Tekniği!” Chen Xi duraksamadan cevap verdi. Ji Yu’nun analizinden sonra bir anda aydınlandı ve istediğine karar verdi.

O hem Vücut Saflaştırma hem de Ki Saflaştırma çalışıyordu. Vücut Saflaştırmasını ilerletmek için Yüce Yetenekleri, Ki saflaştırmasını ilerletmek için kılıç tekniklerini ve son olarak da hayatını korumak adına da hareket tekniklerini çalışacaktı.

Ji Yu kafasını salladı ve konuştu: “Fena değil. Şu anda yapman gereken en önemli şey ise vücudunun güç harcama yeteneğini sertleştirmen. Bu tüm gelişim tekniklerinin temelidir.”

Konuştuktan sonra Ji Yu, Chen Xi’nin yanına yürüdü ve eğilip 14 yeşim kılıf arasından Heybetli Yıkım Yumruğu tekniğini dışarıya çıkarttı.

“”Bu gelişim teknikleri gerçekten çok boktan. Karşılaştırırsak bir tek bu teknik son derece detaylı bir şekilde sunulmuş. Bunun bile birkaç kusuru var. Geliştirmekte sana yardımcı olacağım.” Ji Yu kaşlarını çattı ve konuştu. Daha sonra parmağını uzatarak kitaba dokundu.  Kısa bir süre sonra elini kaldırdı ve yeşil kılıfı Chen Xi’ye verdi: “Bu yumruk tekniği geliştirdiğin ve serbestçe kontrol edebildiğin zaman, vücudundaki tüm eklemlerinde güç harcama yeteneğini kolayca kullanabileceksin.”

Chen Xi yeşim kılıfı aldı ama okumak için acele etmedi. Bundan ziyade yerde duran yeşim kılıflara doğru işaret etti ve konuştu: “ Peki bu gelişim tekniklerine ne olacak? Bunları öğrenmeyecek miyim?” diye sordu.

“Onlar çok az bir değere sahipler. Geliştirmesen de olur.” Ji Yu son derece kararlı bir biçimde cevapladı.

Chen Xi bu duruma karşı biraz gönülsüzdü çünkü tüm bu kitaplar ona Qin Hongmian tarafından hediye edilmişti ve bu teknikler onun bu zamana kadar elde ettiği ilk ve tek yeteneklerdi. Onları öylece kenara fırlatmak çok kötü olurdu ve yazık olurdu.

En önemlisi de, kendine bir gelişim yolu belirlemiş olsa bile düzgün bir gelişim kitabına sahip değildi. Yüce Yetenekler, Kılıç Teknikleri ve Hareket teknikleri için tekrar para harcaması gerektiğini düşündüğünde başına bir ağrı girdi.

“Benim cüzdanım öyle şişkin değil, bunun beni öldüreceğinden korkuyorum!”

“Bekle!

Yanımda bir milyon yıldır yaşayan bir canavar yok mu? Kafamda hala böyle problemlerle mi uğraşıyorum? “

Chen Xi'nin gözleri parladı ve kafasını kaldırıp Ji Yu ya doğru bir bakış fırlattı.