Novel Günleri - Bilgilendirme!

Bölümün tamamını okumak için üye olmalısınız! Üye olmak için tıklayınız.

8. Bölüm Kutsal Fuxi Heykeli

Çevirmen: Peks / Editor: T4icho

“Ustamın bırakmış olduğu bu Gerçek Vücut Damgası ipliğine Kutsal Fuxi Heykeli denir  ve içerisinde ustama ait Büyük Tao’nun gizemlerini kavramana yarayan bilgiler barındırıyor. Onu sürekli gözlemleyerek ve anlayarak vakit geçirirsen, hem geçen her gün ruhunun güçlenmesini sağlar hem de Büyük Ta’oyu anlamanda büyük yarar sağlar. En önemlisi de bu Gerçek Vücut Damgası ipliğine sahip olduğundan yüce vücut arıtma tekniğini geliştirebileceksin: “Evrensel Yıldızavlayan Vücut Sertleştirme Sanatları!”

Chen Xi konuşamadan Ji Yu onun aklındakileri okumuşçasına devam etti: “İlkel çağda herkes ustamın Büyük Tao’yu kavrayıp en yüksek âleme yükselmek için cennetin gizemlerinin döngüsündeki anlamı ortaya çıkarmak adına Nehir Diyagramını incelediğini düşündü. Ama hiç kimse ustamın daha Nehir Diyagramı’ nı incelemeden en üste ulaştığını bilmiyordu.  Onun vücut arıtma tekniği bile nesiller boyunca güçlü bir şekilde devam edebilecek yeterlilikteydi.

“Ne yazık ki ustam biraz fazla acele etti ve arkasında sadece Evrensel Yıldızavlayan Vücut Sertleştirme Sanatları‘nı bırakabildi.”

Ji Yu bir anda sessizleşti. Öyle gözüküyordu ki şu anda eski anılara dalmış haldeydi ve sessizce iç çekti.

Chen Xi, sessizce Ji Yu’nun anlattığı şeyleri sindirmeye çalışıyordu. Kalbi sanki dalgalar gibi çalkalanıyordu. Bir anlığına konuşmayı unuttu ama daha sonra kendisini toparladı ve sordu: “Kıdemli, duydum ki Nehir Diyagramı yazıtı bu köşkün içerisinde bir yerde gizli. Merak ediyorum da bu gerçekten doğru mu?”

Ji Yu irkilmişti ve bakışlarını Chen Xi’ye sabitleyerek garip bir sesle cevap verdi. “ Şu anda bile, hala anlamadın mı? Ustamın cennetin sırlarını kavramak için Nehir Diyagramı’nı gözlerken bıraktığı Gerçek Vücut Damgası ipliği aslında içerisinde Nehir Diyagramı’nın bir parça Ruh Özünü barındırıyor.  Yazıtın ne olduğunu düşünüyordun ki?”

Chen Xi şimdi fark ediyordu ki, Nehir Diyagramı yazıtı sadece söylentiden ibaretti. Gerçek Nehir Diyagramı Ruh Özü aslında köşkün ustasının Gerçek Vücut Damgasında bulunuyordu.

 “Yani ben kazayla da olsa bunu elde etmiş durumdayım. Belki de buna güvenerek ileride gerçek Nehir Diyagramı’nı elde edebilirim!”

“Pekâlâ, sana söyleyebileceğim her şeyi söyledim. Başka sorun var mı?” Ji Yu ejderha şeklindeki kafasını sallandırdı ve arkadaşça bir yaklaşım sergiliyordu,  görünüşe göre Chen Xi’yi ustasına değer bir varis olarak görüyordu.

“Ben…” Chen Xi ağzını açtı ama fark etti ki soracak birçok sorusu vardı ve bir an için hangisini sorması gerektiğine karar verememişti.

Ji Yu ona yol göstermekten kendini alamadı: “ Şu an için gücün çok düşük seviyede ve fiziksel olarak vücudun çok kırılgan. Bana göre ilk önce Evrensel Yıldızavlayan Vücut Sertleştirme Sanatları ile gelişimine başlamanda sakınca yok.  Gelişim seviyen Mor Saray Âlemine ulaşıp köşke tekrar girdiğinde, Gökzirve’nin ilk testine girebilecek yeterlilikte olursun ve karşılığında ödülünü alırsın. Diğer konular için, şu an onlar için çok fazla kafa yormana gerek yok.”

Chen Xi panik içinde sordu: “ Ama şu anda Evrensel Yıldızavlayan Vücut Sertleştirme Sanatları’nın nerede olduğunu bilmiyorum. Nasıl gelişeceğim?”

Ji Yu hiç bir şey yapmadı: “ Buradan ayrılırken, ben doğal olarak bunu sana vermiş olacağım. Başka sorun var mı? Eğer yoksa tekniği sana vereceğim ve seni kendi yoluna göndereceğim.”

“Kıdemli bekleyin!” Chen Xi hızlıca konuştu: “ Başta söylediniz ki eğer 1. Seviye testi geçersem karşılığında bir ödüle sahip olacağım. Bu konuda dikkat etmem gereken bir şey var mı acaba?”

Ji Yu kafasını iki yana salladı: “ Ben sadece bu köşkün ruhuyum. Bunların hepsini nasıl bilebilirim? Ama şunu biliyorum ki, eğer 1. Seviye testini geçersen burada köşkte geçen 3 günlük zaman dışarıda 1 güne eşdeğer olacak ve bu senin gelişimin için çok faydalı olacak.”

“Zamanın gidişatını kontrol etmek?”  

Chen Xi soğuk ve derin bir nefes verdi. Kalbi şok içerisindeydi:” Bu resmen cennete meydan okuyacak bir yetenek!”

“Düşündüğüm zaman eğer burada geçirdiğim 3 günlük zaman dışarıda 1 güne eşit olursa. Bu benimle beraber gelişim yapan biriden 2 gün daha fazla gelişim yapabileceğim anlamına geliyor. Eğer her gün buraya gelirsem bu demek oluyor ki… ?

Chen Xi üzerinde ne kadar fazla düşünürse, bu güzel sürpriz karşısında daha fazla seviniyordu ve bu sürprize karşı dayanamayacağından koruyordu. Sadece 3.Seviye Yaratılış Âlemdeydi ve çocukluğundan beri Sisli Çam şehrinde yaşıyordu. Dünyada böyle özel bir kontrol yeteneği olduğunu nasıl bilebilirdi ki?

“Eğer 2. Seviyeyi geçebilirsen burada geçen 9 günün dışarıda 1 güne eşit olacak. Eğer 3. Seviyeyi geçebilirsen 9 gün 81 gün olacak ve eğer testleri geçmeye devam edersen bu durum katlanarak devam edecek.  En nihayetinde, gelecekte burada çok rahat bir şekilde gelişebileceksin çünkü eğer 18. Seviyeyi geçebilirsen dışarıdaki hayat tamamen duracak.

Ji Yu, Chen Xi’nin zihinsel durumundan habersiz olarak şunu da ekledi: “Ama bu duruma hemen heyecanlanma çünkü Gökzirve’nin 1. testi o kadar kolay geçilebilen bir test değil. Şu an ki gelişiminle testlere girmek, ölümüne susamaktan başka bir şey değil. Aklını başına topla ve gelişimine özen gösterip seviyeni yükselt. Özenle gelişmek şu anda yapabileceğin en önemli şey senin için.”

Chen Xi çabucak sakinleşmişti:” Fiziksel saflaştırma ve Ki saflaştırma gelişiminin ikisinde de 1. Seviye Mor Saray Âlemine ulaşmalıyım ki 1. Seviye testleri geçebileyim.  Ya 2. Seviyede ne olacak? Onu geçebilmek için gelişimimim ne kadar yükselmeli? Hatta 3. ya da 4. Seviyelere geldiğimde… 18. Seviyeye kadar.  Bu nasıl benim normal bir şekilde geçebileceğim bir test olabilir ki?”

“Birisi sonuç elde etmek istiyorsa sıkı çalışmalı. Eğer ben büyük bir çaba harcamadan acı içerisinde gelişmezsem ve dışarıdan başkasının gücünü ödünç almayı düşünürsem nasıl gerçek bir usta olabilirim?”

“Eğer her şey için kolay bir yol düşünürsem, muhtemelen ölümsüzlük yolunda bir gıdım bile ilerleyemeyeceğim! Arzular ve dikkat dağıtan düşünceler içsel canavarlara sebep olurlar.”

Bu noktadan sonra,  Chen Xi, içinde bulunduğu tarif edilemez şok durumundan çıktı ve o anda tüm vücudunun ter içinde olduğunu fark etti.

Kafasını kaldırıp Ji Yu ya baktığında, Qilin’e benzeyen ruhun ona bakarak yaşamında olan değişiklikleri deneyimlediğini fark etti. Eğer kalbinden geçen düşünceleri görebiliyorsa diye düşündü bir an ve bu durum Chen Xi’nin istemsizce utanmasına sebep oldu.

“Ustam bir keresinde sadece kalbini temiz ve sıkı tutan kişi sıradan bir insanın kavrama limitlerinin üzerinde kavramaya sahip olur ve Büyük Tao’nun zirvesine ulaşabilir demişti. Chen Xi, ustamın beklentilerini boşa çıkarma.”

Ji Yu aniden bir adım attı ve bulutların üzerine çıktı, gökyüzüne doğru sanki bir şimşek çakarcasına kükredi ve dünyanın ve cennetin sınırlarına kadar olan her yerin sallanmasına sebep oldu. Kafasının üstünde bulunan tek boynuz daha sonra Chen Xi’ye doğru döndü ve onu göstererek içerisinde 5 tane ışık huzmesi çıkardı ve Chen Xi’nin vücuduna doğru girerek kayboldu.

Chen Xi’nin hissettiği tek şey görüşünün karardığıydı. Bir sonraki anda gözlerini açtığında odasındaydı.

“Annemin söylediği şey doğruydu.  Şimdi sadece köşkün ruhu tarafından onaylanıp Gerçek Vücut Damgasına sahip olmadım, aynı zamanda ustanın geride bıraktığı Gerçek Vücut Damgası Ruh Özü parçasına da sahip olmayı başardım.  Bundan sonra eğer gelişimime özen gösterirsem, gelecekte kesinlikle güçleneceğim!” Chen Xi istemsizce uzunca nefes aldı ve odasına doğru baktı.

 Bir anlık düşünmeden sonra, bir kere daha bilinç denizine girdi ve Yüce Fuxi heykeline doğru baktı ve onun engin ve olgunlaşmış aurasını hissetti.

“Cennetin sırlarının döngüsüyle alakalı bir Tao geliştirmek için Nehir Diyagramını gözlemlemek ve Büyük Tao’nun zirvesine ulaşmak... Acaba bu kıdemlinin ismi Fuxi olabilir mi? Acaba hangi seviye gelişime sahipti?

Uzun bir süre bakışlarını sürdürdükten sonra Chen Xi, yanında duran 5 renkli ışık demetine doğru elini uzattı ve onları eline aldı. Bilinç denizine malikane ruhu Ji Yu tarafından ayrılmadan önce bir ışık topu bırakılmıştı.  Bu, malikane ustası tarafından geride bırakılan en yüksek vücut saflaştırma tekniği olmalıydı. Evrensel Yıldızavlayan Vücut Sertleştirme Sanatları!

Whoosh!

Parmaklarının ucu ona değdiği anda içerisinde bulunan 5 renkli ışık birden sayısız titreyen yıldızlara dönüştü. Eğer birisi ona doğru dikkatlice bakarsa,  o yıldızların birleşerek el büyüklüğünde antik karakter kaşelerini oluşturduklarını görürdü.  Kaşeler güzel ve sallanan ışıklarla kaplanmışlardı ve canlı gibiydiler. Havada yavaşça uçarak etrafa muhteşem bir şekilde cazibe yayıyorlardı.

“Sıkıştır!” Aniden kulağa hoş gelen, temiz ve hafif bir ses duyuldu.  Yukarıdan aşağıya bakan ve dünyayı kontrol eden hissi yaratan asil ruhlu bir aura, tek kelimeyle kalplerde ona tapma isteği uyandırmıştı.

Chen Xi sesin kaynağını fark edemeden renkli ışlıklar parlayarak bir dizi halinde aniden bir araya geldi ve tek parça yazı oluşturdu. Her karakter milyonlarca miktarda puslu ışık içeriyordu!

Chen Xi kafasını kaldırdığında gördüğü şey karşısında şok geçirdi.  Kaynak karakterlerinin hatlarının kavranması çok zordu sanki çağlayan şelale gibi zihnine doğru dökülüyordu ve bir damga gibiydi, dağılmıyordu.

 

“Bu gerçekten Evrensel Yıldızavlayan Vücut Sertleştirme Sanatları.  Ne kadar özel bir vücut saflaştırma tekniği!”

Chen Xi, olanları tekrar gözden geçirdikten sonra kalbinde bitmeyen şok dalgası yayıldı: “Onun amacı, yıldız âleminin zararlı enerjisinin üzerine dökülüp vücudu sertleştirmek. Bu dünyada gerçekten böyle bir vücut saflaştırma tekniği var demek?

 

Ki saflaştırıcılarıyla karşılaştırıldığında, Sisli Çam şehrinde vücut saflaştıranlar oldukça düşüktü. Vücut saflaştırma üzerinde kendine yol çizen sıradan insanlar genel olarak çulsuz ve üzgündü. İnsanların bu yola girmelerinin tek sebebiyse madenlerde işçi olarak çalışmak ya da mağazaların ayak işlerini yaparak ailelerine destek olmaktı. İşçiden farkları yoktu.

Bunun sebebiyse, vücudu güçlendirmenin çok zor ve acılı olmasıydı. Ve bir süreden sonra gelişim şartları oldukça ağır ve sert bir hal alıyordu.

Ki saflaştırmanın doğal yeteneğe karşı gereklilikleri çetin olsa da eğer birisi özenli bir şekilde gelişirse vücut saflaştırmayla karşılaştırıldığında bu yol çok daha kolaydı. Bu yüzden vücut geliştirmeyle ilgilenen insanların sayısı çok azdı.

En önemlisi ise, bir kişinin hiç yeteneği olmasa bile ki saflaştırma yoluna girerse,  Sisli Çam şehrinde rahat ve saygı duyulan bir iş sahibi olma imkânı vardı. Ruh mahsulleri ve ruh ilaçları geliştiren botanikteler,  ruh kuşları büyüten veya şeytani varlıklar yetiştiren evcilleştiriciler ya da gurme lezzetler pişiren ruh aşçılar gibi bir çok Ki saflaştırıcısının, vücut saflaştırıcılarına göre gördükleri muamele, halk içindeki statü ve gelir yönünden kat ve kat iyi durumdaydı.

Chen Xi, Sisli Çam şehrinde bir gece kondu mahallesinde yaşıyordu ve gençliğinden bu yana birçok vücut saflaştıran işçi görmüştü ve görünüşlerinden nasıl şartlara maruz kaldıkları belli oluyordu. İşte bu yüzden hiçbir şekilde vücut saflaştırma yoluna girmemişti.

Ancak, kendi gözleriyle Evrensel Yıldızavlayan Vücut Sertleştirme Sanatları’nın derinliğini gördükten sonra bu konudaki fikirleri hemen değişti.

Sonuç olarak Köşkün ruhunun ustası olan Kıdemli Fuxi’den gördüğü üzere, ulaştığı âlem sayesinde vücudunu nesiller boyu devam ettirebilecek saflaştırılmış bir vücuda sahip olacaktı. Bu noktadan sonra vücut geliştiricilerine karşı nasıl üstten bakabilirdi ki?

 

“Bu günden sonra, tılsım oluşturma ve ki saflaştırmanın yanı sıra aynı zamanda Evrensel Yıldızavlayan Vücut Sertleştirme Sanatları’nı geliştireceğim. Bu yüzden gelişime ayıracağım zaman sıkışmış durumda. Ancak öldürmeyen hasar kişiyi güçlendirir. Buna kesinlikle değecek!” Chen Xi sessiz bir şekilde kendi kendine konuştu ve plan yaptı. Daha sonra aniden aklına bir şey geldi.  Kıdemli Ji Yu’nun dediğine göre, köşkün ustasının arkasında bıraktığı Gerçek Vücut Damgasını sürekli canlandırırsam, vücudum gün geçtikçe sertleşip daha da güçlenecek. En önemlisi ise, ruhum bir seviyeye ulaştığında, Nehir Diyagramının Ruh özünde ustalaşabilirim ve Nehir Diyagramının nerede gizlendiğini bulabilirim.

Buraya kadar düşününen Chen Xi, kendini tutamadı ve kafasını salladı. Kıdemli Fuxi, Büyük Tao’yu kavrayabilmek için Nehir Diyagramını gözlemledi ve kavradı. Ama bunun sebebi onun korkutucu seviyede bir güce çoktan sahip olmasıydı ve benim seviyem yalnızca Yaratılış Âleminde. Eğer şu an Nehir Diyagramını elde edebilecek kadar şanslı olsam bile, korkarım ki hiçbir şey yapamazdım. Bu bana faydadan ziyade zarar getirirdi. Şuanda bana gerekli olan en önemli şey, gelişimimi ilerletip yükseltmek.

Chen Xi, düşüncelerini toparladığında tüm vücudu enerjiyle doldu. Gün ağarırken gökyüzünün parladığını gördüğünde, yatakta daha fazla kalmak istemedi. Çabukça yüzünü yıkadı ve kılıç çalışması için küçük kardeşini kaldırmayı planlarken fark etti ki küçük kardeşi odadan çoktan ayrılmıştı ve bu onu istemsiz bir şekilde korkuttu.  Şu an çok erken, küçük kardeşim nereye gitmiş olabilir?

Chen Xi dışarıya yürüdü ve Chen Hao’yu kılıç eğitim sahasında göremedi. Bunun üzerinde Chen Xi istemsiz olarak endişelenmeye başlamıştı. Sağ kolunu kaybettiğinden beri küçük kardeşim evden çok az çıkardı ve bana haber vermeden hiçbir yere gitmezdi. Bugün neler oluyor?

Beklenildiği gibi o an, Xixi koşarak kılıç eğitim yerine geldi ve aceleci bir şekilde Chen Xi’ye el salladı. Nefes nefese kalmıştı ve bağırarak: “ Büyük abi Chen Xi, Chen Hao biriyle dövüştü, acele et ve benimle gel!”

Chen Xi’nin kalbi sıkıştı ve sordu: “Xixi, nerede oldu bu olay?”

Xixi uysal bir şekilde cevapladı: “Gökyıldız Kılıç enstitüsünde. Annem beni sana gönderdi. O çoktan oraya gitti bile.”

Gökyıldız Kılıç enstitüsü mü?

Chen Xi, kalbinde oluşan kötü hisle kaşlarını çatmıştı.

Çevirmen notu
[1. Fuxi, Çin mitolojisinde insanlığı yaratan ve avcılığı, balıkçılığı ve yemek pişirmeyi icat eden kahramandır.]