Yıkılmış Tanrının Günceleri

Yıkılmış Tanrının Günceleri

4.6
Yazar
Şarhos Seyyah
Çevirmen
Lydiara
Editör
T4icho
Bölüm Sayısı
737 Bölüm
Bölüm / Periyot
5-6 Bölüm / Hafta
Aylık Kitap

HakkındaSerinin Bölümleri

Kitap Hakkında

Dünya’daki Eski Zamanların çöküşüne sebep olan nükleer patlama gezegendeki bütün insan yaşamına son vermiş olmalıydı. Evet, tanrılar seçilmiş kimseler için güzeller güzeli Yeni Cennetler yaratmıştı ama bu kutsal toprakların dışında kimsenin yaşıyor olmaması gerekirdi. Fakat her nasılsa, bu ölümcül, mutasyonlarla kirlenmiş çorak arazilerde bile insanlar hayata tutunmayı başarmıştı.

Not: Telif hakları Chinese Online Digital Publishing Group Co., Ltd tarafından Uçuran Ltd - Novelgunleri - şirketine verilmiştir.

Bölüm Sürekliliği:
4.7
Çeviri Kalitesi:
4.7
Hikaye İlerleyişi:
4.4
Karakterler:
4.5
Yaratılan Dünya:
4.6
Toplam Oylama 66
Ortalama Puan 4.6 / 5
T4ichoSeviye 2 5.0

5.0 puanı hak eden bir seri daha!

Seriye başlamak konusunda şüpheleri olan ya da ön yorum isteyen arkadaşlar için kişisel düşüncelerimi yazacağım.

 Öncelikle Mad Max evrenini sevdiyseniz bu kitaba hayran olmamanız mümkün değil. Nükleer patlamanın yok ettiği ve kalıntılardan ibaret olan Dünya'da bir karakterin, ufacık bir çocuğun ne zorluklarla yaşamına devam ettiğini görecek ve çocuğun ilerleyişine tanık olacağız.

 Kanlı, acımasız, sert, vahşi, çorak ve bir o kadar da fantastik bir evren bizi bekliyor.

 Kalıntılardan bulunan parçalarla oluşturulan silahlar, kazıcılar, yağmacılar, yedikleri mutant etlerinden ötürü mutasyon geçirmiş insanlar... Öyle karışık, öyle bombastik bir post-apokaliptik bir evren ki... İnsan gerçekten tadına varamıyor.

 Peki ya anlatımı nasıl?

 Normal novellerin aksine, bu romanda gerçek bir baskı kitap kalitesiyle karşılaşacağız. Sıradan noveller gibi 'vur-kır-parçala' değil de daha detaylı, daha derin ve daha gizemli bir konuyu izleyeceğiz.

 Gönül eğlendirmelik, iki üç dakikalığına kafa dağıtmalık roman arayan arkadaşlar için bu roman doğru bir seçim değil. Çünkü Yıkılmış Tanrının Günceleri'nde bizi derin bir konu bekliyor. 910 bölümlük bu maceraya hemen başlamak lazım!

BurakSeviye 1 5.0

The Dark King tarzı bir novel olduğuna inanıyorum. Hele bu sitedeyse kesinlikle sizi bağlayacak bir novel hatta direkt olarak 5 puan veriyorum. Bundan pişman olmayacağıma inanıyorum çünkü bu site çeviriyorsa kesinlikle 4-4lük bir noveldir.

NarberalSeviye 2

In reply to by Burak

@Burak merhaba Dark King'i oldukça beğenmiş biri olarak seninde bu seriden aklına Dark King'in gelmesi beni sevindirdi. Eğer okuduysan bana Dark King ile benzer olup olmadığını ve beğenip beğenmediğini söylersen çok makbule geçer. Keyifli okumalar.

BurakSeviye 1

In reply to by Burak

@Narberal Geri dönmem biraz geç oldu kusura bakma :). Dark King'e benzer bir atmosferi var okudum ancak beni Dark King kadar içine çekemedi. Yine de çok güzel bir seri sıkıldıkça okurum ancak beni her gün gelmesini 4 gözle bekleyecek bir biçimde etkileyemedi.

QuanQxSeviye 18 4.8

Karanlık ve baskı kalitesinde olan bir kitap sanırsam TDK(The Dark King) gibiyse tadından yenmez. Bir bakmanızı tavsiye ederim.

Seri geldiğim 300 küsür bölümden sonra yeni açılmış gibi hissettim kitap harika başları çok yavaş ama dayanabilirseniz serinin tadını çıkartabilirsiniz.

ASURASeviye 7 5.0

Sadece konusu ve resmi bile insani çekiyor tdk tadinda bir seriye tadından yenmez.

tugrulsahinSeviye 1 5.0

Seri kesinlikle efsane beklediğim de bir seriydi. Harbi görünce bildiğin sevindim 🙏 elinize sağlıkl

77asdor77Seviye 1 5.0

The long Dark kitabından sonra iyi gelecek, uzun zamandan sonra apokaliptik bir evrende geçen bir seri daha okuma şansı bulucaz. Hızla bitirmeniz dileğiyle

Darknorth13Seviye 1 5.0

Seri çok güzel başladı ve ilerliyor. Saçma sapan diyaloglar, ilerleme, olaylar yok. Umarım bu şekilde devam eder.

kayaberkSeviye 2 4.8

Seri gayet güzel aksiyon severler mutlaka okumalı, anakarakterimizde diğer anakarakterler de olduğu gibi şans meleği yok hatta tam tersi denilebilir.Yaratılan dünya harika, etrafta sürekli bolluk içinde yüzen kibirli tipler yok, konusu güzel, ama tek sıkıntısı bela, kötü şans heryerde gelip anakarakteri buluyor şu çocuğun kafası bir kere de rahat olsun ben gerildim yeminle

RelarKvotheSeviye 1 5.0

İlginç bir hikayesi, ilginç bir evreni var. O kadar hız kesmeyen bir aksiyonu var ki siz bile yoruluyorsunuz yeri geliyor. Oldukça kaliteli bir seri, herkese öneririm.

Lee ShioonSeviye 7 4.4

ölmeye yüz tutmuş bir insanlık. mutantların kol gezdiği bir evren.akilli ama güçsüz bir çocuk ana karakter. insanların yasamak için herşeyi yapabileceği bir zihniyet. bu evrende kotu olan kazanıyor. karakterimizde cenneti bulma arzusu. bakalm karakterimiz cenneti bulabilecek mi?

ozanilgunSeviye 10 4.4

Daha önce çok seri okudum ama böyle muhteşem bir anlatım ile çok az karşılaşma şansı yakalamışımdır. İnsanı hikayesine çeken sürükleyici bir anlatım. Mükemmel emekler harcanmış betimlemeler. Ve kıyamet sonrası bir evren. Emeği geçen herkese teşekkürler. Okumanızı tavsiye ederim.

ilk bölümler çok güzel 1'inci bölümü okuduğunuzda şaşırıyor insan sonralarda anlıyor konuyu biraz sıkıcı olsada güzel bir seri

VladimirpudingSeviye 5 5.0

çok orjinal bir hikayesi var. anlatımı oldukça güzel sıkılmadan okuyorsunuz . en önem verdiğim şey yan karakterlerin hikayeleridir oldukça iyi işlenmiş .

SaferSeviye 3 4.8

Yavaş ilerlemeyen bir seri. Yan karakterleri çok iyi kurgulamış yazar. Yazar çok iyi yazıyor ve çevirmen\çevirmenler, editör\editörler harika. Yazım hatası ben hiç bulamadım. Cümleler kurallı ve düzgün. Yaratılan Evren harika. Ana karakterimiz bu kitapta potansiyelli. Seride büyü gücü, fiziksel güç, sahip olunan teknoloji, stratejik hareketler taraflar arasında çok önemli. Savaşta strateji konuşuyor. Akıllı canavarlar ve zekası düşük canavarlar var. Muhteşem bir şekilde kurgulanmış tehlikeler ana karakteri ve bu kitabı okuyanları bekliyor. Ana karakter aşırı güçsüz ve saçma power up'lar almıyor. Çabasıyla yavaş yavaş güçleniyor. Arkası hiç sağlam değil ki bu durum, kitaba heyecan katıyor. Kitapta seviye, aşama gibi durumlar yok. Bol savaş ve aksiyonlu bir seri. Merak uyandırıcı, sürükleyici, içinde bolca gizem bulunan,, okuduğunuzda seveceğiniz bir kitap.

(Bu yorum 81. bölüme kadarlık kısım için yazılmıştır)!

Güncem GüzelSeviye 2 5.0

Çok güzel okunası, kaptırıp gidiyorsun.. 😊
Her açıdan mükemmel.. Çeviri de kalite kokuyor 😊 kesinlikle tavsiye ederim. İçerik yazmak saçma oku ve gör derim.

hamsigözSeviye 1 3.8

Post apokaliptik bir dünya da geçen şimdiye okuduğum yere kadar tekrar etmeyen bir seri yazar serinin akış hızını pek ayarlayamamıştır hep bir koşuşturma kaos vardır bir yerde arka sokaklarda hissettim acaba bu bölümde hangi belalarla uğraşacaz gibi havası vardır yazar bazen karakter çelişkileri yapar mesala ana karakterin tavrı kesinlikle düşmanını öldürmesi gerikirken öldürmez bunun gibi olayları olmasa klasmanın en iyi serisi olabilirdi

Furkan SEVGİLİSeviye 1 5.0

Uzun zamandir novel okuyucusuyum, acik ara okudugum en iyi kitap gerek kurgusu gerek anlatim tarzi, detaylara verilen onemi kesinlikle basilmis bir roman kalitesinde bir seri ilk bolumlerde sikilip birakan cok sey kaybeder.

TRajiKomiksSeviye 1 5.0

Şu ana kadar Okuduğum en iyi serilerden biri belkide en iyisi ve herşeyden önce mükemmel bı çeviri ve düzenleme elinize emeğinize sağlık harika site harika ekip umarım böyle devam edersiniz teşekürler

bybirinciSeviye 1 5.0

Ana karakter gerçekten çok farklı, seri bazen sıkıcı olabilse de insanı içine çekmeyi çok iyi biliyor.

animeciyiz58Seviye 1 4.6

Böylelerini pek sevmesemde yokluktan dolayı başlamaya karar verdim umarım dedikleri kadar güzeldir

ozanilgunSeviye 10

Muhteşem distopik bir kitap. Sürükleyiciliğin zirvesinde muhteşem anlatım. Daha ne diyeyim ki daha başlamadınız mı!

cosn0Seviye 3 5.0

İlk 100-150 bölüm sıkılabilirsiniz ama ilerleyen bölümlerde kitabın muazzamlığını sizde keşfedeceksiniz.

hamsigözSeviye 1

Ana karakter celişkili güzel bir düşman yan karakterler de pek önemli gözükmüyor evreni güzel ama güç sistemi tek kelimeyle boktan klasik olarak ana karakter sıkıştığında power up alıp paçayı kurtarması var konusu iyi işlenişi ortalama serinin akıcılığı kötü hep bir kaosun olduğu bölümler art arda geliyor anlayacağınız tempo ayarlanamamış son olarak iblis avcıları ortaya çıkımcaya kadar her şeyin güzel olması ana yan karakterler evren serinin temposu falan hepsi iyidi güç sistemide iyidi sonrasında mı bence seri kalitesi bi 10 15 tık düştü